Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) mistrzynią Polski! Zdobyła złoto na poznańskiej Malcie

(MARZ)
Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) wywalczyła mistrzostwo Polski 2016 podczas regat na poznańskiej Malcie Nadesłane/KW Wisła Grudziądz
Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) "rządzi" w jedynkach! W mistrzostwach Polski w Poznaniu wywalczyła złoto a w dwójce podwójnej, wraz z klubową koleżanką, Katarzyną Malinowską zdobyły srebrny medal.

Dobrą formę Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) potwierdziła w lipcu na prestiżowych, królewskich regatach Royal Henley Regatta w Wielkiej Brytanii. Walczyła tam w czwórce podwójnej. Osada z Wieliczko w składzie zajęła wówczas 2. miejsce, ulegając tylko Brytyjkom.

Należało mieć nadzieję, że w mistrzostwach Polski na poznańskiej Malcie Marta Wieliczko sięgnie po złoto. I tak się stało. Płynęła druga, ale już w połowie dystansu była pierwsza. Do mety nie oddała prowadzenia, wygrała z ponad 4-sekundową przewagą. Druga była Anna Chmara z BTW Bydgoszcz, a 3. Krystyna Lemańczyk (AZS/AWF Warszawa).

Znakomicie spisała się 19-letnia Katarzyna Malinowska (KW Wisła), która w duecie z Wieliczko wywalczyła srebrny medal w dwójce podwójnej.

5. miejsce zajęła grudziądzka osada Paulina Chojnacka i Roksana Jakubowska w dwójce podwójnej.
8. miejsce wywalczył Łukasz Dąbrowski w jedynce wagi lekkiej i także 8. miejsce Dorota Grzebińska w jedynce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani