Mateusz Hulewicz jest Mistrzem Polski w klasie Stock 150 Junior

Łukasz Szalkowski
WALERCZUK FOTOGRAFIA
Mateusz Hulewicz, 17-latek z naszego regionu, zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie Stock 150 Junior.

Młody adept grudziądzkiej szkółki żużlowej, Mateusz Hulewicz, startował w zawodach Pucharu Polski Pit Bike SM. W piątej, finałowej rundzie, zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu. Rywalizacja o końcowy triumf była trudna, ale zakończyła się sukcesem.

- Mateusz w pierwszym wyścigu przez 11 okrążeń prowadził, jednak po bardzo zaciętej walce z rywalami został uderzony w bok motocykla przez innego zawodnika co spowodowało dość poważny upadek - mówi Katarzyna Hulewicz, mama młodego zawodnika.

Udało się jednak uniknąć kontuzji. Mateusz szybko się pozbierał i ruszył w pogoń za rywalami. Ostatecznie zajął w swojej kategorii trzecie miejsce, a w klasyfikacji generalnej zrównał się punktami z Filipem Janusem, z którym rywalizował o końcowy triumf.

- Drugi wyścig był już tylko formalnością i ułożył się po myśli Mateusza. Jak sam powiedział, spokój jest najważniejszy. Opanował się, poukładał wszystko w głowie i pojechał po pierwsze miejsce - relacjonuje Katarzyna Hulewicz.

Młody zawodnik zajął w finałowej rundzie drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej cyklu uzbierał 211 punktów, co dało mu pierwszy stopień podium i wymarzony sukces. Warto zaznaczyć, że dla Mateusza był to debiut w wyścigach motorowych w skali kraju.

Sportowiec już ma plany na najbliższy rok. Chce zdobyć licencję żużlową, wziąć udział w Pucharze Polski Pit Bike SM w kategorii Stock Pro lub Super Pit i wystartować w Pucharze Polski Stock Moto3.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0