Jakub Stykowski
Dariusz Knopik
Unia Janikowo gra w sobotę z Kotwicą Kołobrzeg
Unia Janikowo gra w sobotę z Kotwicą Kołobrzeg Przemysław Powała
W meczu 8. kolejki III ligi Unia Janikowo przegrała z Kotwicą Kołobrzeg. Zapis relacji na żywo

Unia Janikowo - Kotwica Kołobrzeg 1:4 (1:1)
90+4 - koniec, druga wygrana z rzędu w Kujawsko-Pomorskiem. W środę pokonali Olimpię. Jedyna, jak dotychczas zdobycz punktowa na Kotwicy to remis Zawiszy w Kołobrzegu.

79 - strzał Urbańskiego trafia w jednego z piłkarzy Kotwicy
78 - wolny pośredni w polu karnym dla Unii za złapanie piłki dwa razy przez bramkarza Kotwicy
77 - ostanie minuty gospodarze grają odważniej
71 - niezła akcja Unii, ale dośrodkowanie Wachowiaka było odrobinę za głębokie i Pogorzelec uprzedził Zagdańskiego
67 - zmiana w Unii Adam Kujawski zastępuje Kędziorę
⚽️ GOOOL 58 - Damian Cempa z wolnego 1:2, po wspomnianym już faulu Mysiaka
57 - czerwona kartka dla Mysiaka (druga żółta). Unia w osłabieniu
52 - żółta kartka dla Cempy za faul na Zaborowskim
51 - kolejne dwie zmiany w Kotwicy Szarpak i Goncerz na boisku
48 - żółta kartka dla Mendeza za faul na Łysiaku
46 - zmiana w Unii Kowalski za Hulisza, dwie zmiany w Kotwicy Gawron i Rościszewski na boisku
45+3 - przerwa, 1:1
⚽️ GOOOL 45+1 - Gracjan Goździk 1:1. Szybka odpowiedź gospodarzy
⚽️ GOOOL 43 - Dominik Chromiński z rzutu karnego 0:1
41 - rzut karny dla Kotwicy po faulu Mysiaka. Karny trochę problematyczny. Mysiak wybił piłkę, ale przewrócił się rywal i sędzia gwizdnął wapno i upomniał żółtą kartką stopera Unii
30 - Wachowiak blokuje uderzenie rywali
29 - kontrę gości przerwał wślizgiem Mysiak
27 - bardzo dobra akcja Kędziory po lewej stronie. Jego ostre dośrodkowanie wzdłuż pola bramkowego wyłapał bramkarz Kotwicy
20 - w drugich 10 minutach gra się wyrównała, goście mają więcej stałych fragmentów gry
10 - 0:0, pierwsze 10 minut z optyczną przewaga Unii. Częściej są przy piłce, przenieśli ciężar gry na połowę Kotwicy, której piłkarze skupiają się na kontrach
5 - 0:0
1 - gospodarze od środka

Składy wyjściowe
UNIA: Fabiszewski - Hulisz, Mysiak, Urbański, Wachowiak, Aleman, Krysztopowicz, Gomez, Kędziora, Goździk, Zagdański
KOTWICA: Pogorzelec - Kostkowski, Łysiak, Chromiński, Kalupa, Cempa, Kozajda, Bartoś, Jagodziński, Sadzawicki, Obst.

W sobotę jako szkoleniowiec Unii Janikowo zadebiutuje Piotr Klepczarek, były piłkarz m.in. Kujawiaka Włocławek, który grał także w ŁKS Łódź i Polonii Warszawa oraz Stomilu Olsztyn, którego jest wychowankiem. Zastąpił Artura Polehojko. Ten zostaje w klubie, będzie menedżerem zespołu. Klepczarka czeka trudny debiut, bo rywalem janikowian będzie Kotwica Kołobrzeg czyli wicelider rozgrywek, który w środę pokonał Olimpię Grudziądza na jej terenie czym przerwał passę sześciu ligowych zwycięstw białozielonych. Początek spotkania w sobotę o godz. 12.