MKS Grudziądz lepszy w derbowym starciu z MKS Brodnica [zdjęcia, wideo]

Szczypiorniści MKS Grudziądz wygrali bardzo ważny pojedynek z MKS Brodnica 32:23 (12:11). Na osiem meczów przed końcem sezonu mają 7 punktów przewagi nad drugimi brodniczanami.

MKS Grudziądz - MKS Brodnica 32:23 (12:11)
MKS Grudziądz: Paweł Kruszewski (14), Adrian Skóra (3), Bartosz Prietz (3), Adam Kruszewski (3), Mateusz Orłowski (2), Sebastian Rumniak (2), Jakub Bieniek (1), Michał Bartecki (1), Adam Twardo (1), Maciej Ziółkowski, Karol Ejzygmann, Mateusz Knopik, Marcin Ruciński, Hubert Wróblewski.

MKS Brodnica: Karol Cichocki (7), Wiktor Jędrasiak (6), Mikołaj Płoski (3), Tomasz Zembrzycki (3), Kacper Pesta (1), Michał Sucharzewski (1), Jakub Jaworski (1), Paweł Jankowski (1), Jakub Kruszewski, Tomasz Ciesielski.

Sobotni pojedynek był ważny w kontekście walki o awans. Grudziądzanie mieli cztery "oczka" przewagi nad drugim MKS Brodnica i w przypadku porażki czuliby oddech rywali na plecach. Mobilizacja w szeregach obu ekip był duża. W pierwszej części meczu po obu stronach nie brakowało błędów, a wynik oscylował w okolicach remisu. Po 30 minutach spotkania gospodarze mieli tylko bramkę przewagi nad rywalami z Brodnicy. - To wszystko na własne życzenie. Popełnialiśmy mnóstwo błędów. Nie rzucaliśmy pewnych sytuacji, których sporo sobie wypracowaliśmy, ale ich nie kończyliśmy. Sami zapewniliśmy sobie niepotrzebną nerwówkę - mówił Sebastian Rumniak, zawodnik MKS Grudziądz.

W drugiej połowie gra grudziądzan wyglądała już znacznie lepiej. Wykorzystali narastające zmęczenie graczy z Brodnicy, którzy przyjechali w okrojonym składzie, bez wielu zmienników. Stopniowo powiększali przewagę i na kilka minut przed końcem spotkania byli już pewni zwycięstwa. - Wyciągnęliśmy wnioski, poprawiliśmy skuteczność i to przyniosło zwycięstwo. Chwała zawodnikom, że zagrali mądrze w drugiej połowie. Przewagę dały nam zmiany. Brodnica nie miała takiej możliwości - przyznaje Sylwester Ziółkowski, trener MKS Grudziądz.

Dzięki derbowej wygranej grudziądzanie są w bardzo dobrej sytuacji. W lidze nadal są niepokonani, do końca sezonu pozostało osiem kolejek, a ich przewaga nad drugim MKS Brodnica wynosi już siedem "oczek". Awans jest więc już o krok. - Do końca sezonu musimy być skoncentrowani. Przed rozpoczęciem zmagań postawiliśmy sobie za cel zwycięstwo w każdym ligowym meczu i chcemy ten cel zrealizować. Nie ma więc mowy o rozluźnieniu i odpuszczaniu - mówił Sebastian Rumniak.