MKS Grudziądz, mimo osłabienia, wygrał z Nielbą Wągrowiec

Łukasz Szalkowski
W meczu Nielba Wągrowiec - MKS Grudziądz walka o zwycięstwo trwała do ostatnich chwil. Bramka na wagę wygranej padła 5 sekund przed końcową syreną.

Mecz w Wągrowcu od początku był bardzo trudny. Gracze obu drużyn grali twardo w obronie, nie padało wiele bramek. Gospodarze mieli niewielką przewagę. Zaczęli powiększać ją w ostatnich 10 minutach pierwszej części spotkania. Do przerwy prowadzili 9:6.

Po zmianie stron grudziądzanie zabrali się do odrabiania strat. Mieli już kontakt, ale znowu coś się w ich grze zacięło i w 46. minucie przegrywali różnicą 4 trafień - 14:18. Ostatni kwadrans meczu pokazał, że MKS potrafi radzić sobie nawet w dużych opałach. Doprowadzenie do remisu zajęło grudziądzanom 7 minut. W tym czasie rzucili pięć bramek, a rywal tylko jedną. Ostatnie minuty spotkania to już gra nerwów. Na tablicy wyników od 57. minuty utrzymywał się remis. Swoje szanse miały obie drużyny, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Zwycięska bramka padła niespełna 5 sekund przed końcem meczu. Rzucił ją Artur Sadowski. Gospodarze mieli jeszcze chwilę na skonstruowanie akcji, oddali rzut, ale piłka nie wpadła do siatki.

MKS jest nadal niepokonany na pierwszoligowych parkietach i jest liderem. W najbliższej kolejce grudziądzanie pauzują. Kolejny mecz czeka ich w połowie listopada.

Nielba Wągrowiec - MKS Grudziądz 22:23 (9:6)

Nielba: Artur Gawlik, Wojciech Babiaczyk, Paweł Gregor (7), Paweł Gąsiorek (2), Bartosz Świerad, Igor Drzazgowski (2), Artur Klopsteg (2), Dawid Tepper (1), Patryk Skrzypczak (2), Patryk Marcinkowski, Łukasz Hoffmann (2), Dariusz Widziński (4), Dawid Brant.

MKS: Artur Sadowski (7), Adam Kruszewski (1), Jakub Bieniek, Paweł Malinski (4), Bartosz Prietz (3), Marcin Miedziński (3), Paweł Kruszewski (2), Marcin Ruciński, Mateusz Knopik, Tomasz Prietz, Adrian Skóra (2), Jakub Ciećwierz (1).