MKS Grudziądz pokonał KPR Elbląg w ostatnim meczu rundy

Szczypiorniści MKS Grudziądz pokonali we własnej hali KPR Elbląg 36:26. Grudziądzanie zakończyli pierwszą rundę na drugim miejscu w grupie A I ligi.

Piłkarze ręczni MKS Grudziądz zakończyli pierwszą rundę rozgrywek w bardzo dobrym stylu. W meczu z KPR Elbląg mieli przewagę od pierwszej minuty. Z łatwością zdobywali bramki, dobrze grali też w obronie. Przyjezdni nie mieli wiele do powiedzenia, nie mogli znaleźć sposobu na skutecznie grających grudziądzan.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej, choć grudziądzanie nie byli już tak skuteczni. Elblążanie nie potrafili jednak wykorzystać kilku dobrze zapowiadających się kontrataków, tracąc piłkę w bardzo prosty sposób.

MKS po pierwszej rundzie zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc jeden punkt do liderującej Warmii Olsztyn. Grudziądzanie do ligowego grania powrócą w ostatni weekend stycznia. Wcześniej czeka ich spotkanie w ramach Pucharu Polski. Nie ustalono jednak jeszcze terminu tego meczu.