MKS Grudziądz przegrał w Żukowie i spadł na drugie miejsce

Łukasz Szalkowski
MKS przegrał z SPR GKS Autoinwest Żukowo
MKS przegrał z SPR GKS Autoinwest Żukowo Łukasz Szalkowski
Szczypiorniści MKS Grudziądz nie zdołali pokonać na wyjeździe SPR GKS Autoinwest Żukowo i stracili fotel lidera na rzecz rywala.

SPR GKS Autoinwest Żukowo - MKS Grudziądz 33:24 (14:14)

SPR GKS: Bartłomiej Żurawski (1), Mateusz Pograniczny (2), Grzegorz Dorsz (7), Wiktor Brzozowiec, Kacper Saraczyn (3), Mariusz Czaja (3), Błażej Dudziak, Michał Iwańczuk (1), Michał Papiernik (1), Alan Benkowski (7), Maciej Papina (6), Igor Karsznia (2).

MKS: Maciej Ziółkowski, Artur Sadowski (1), Jakub Bieniek (4), Paweł Malinski (1), Kamil Mokrzki (5), Mateusz Orłowski, Paweł Kruszewski (6), Marcin Miedziński (2), Adam Wolański, Adrian Skóra, Jakub Ciećwierz, Mateusz Knopik, Sebastian Rumniak (5), Adam Twardo.

Grudziądzanie po zwycięstwie nad licealistami z Kwidzyna mieli przed sobą dużo trudniejsze zadanie. Czekało ich wyjazdowe spotkanie w Żukowie z drużyną, plasującą się w ścisłej czołówce.

W mecz lepiej weszli zawodnicy z Grudziądza. Prowadzenie utrzymywali przez większość pierwszej połowy. Gospodarze po raz pierwszy doprowadzili do remisu w 23. minucie i od tej pory wynik oscylował właśnie wokół takiego rezultatu. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 14:14.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy gra nadal była wyrównana i utrzymywał się wynik w okolicach remisu. Ostatnie 15 minut spotkania to jednak zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy bardzo szybko odskoczyli i ostatecznie wygrali wysoko.

Grudziądzanie stracili na rzecz drużyny z Żukowa fotel lidera. Zajmują drugie miejsce. Kolejny mecz MKS rozegra we własnej hali za dwa tygodnie.