MKS Grudziądz w PGNiG Pucharze Polski pokonał pierwszoligowca i awansował do kolejnej rundy [wideo, zdjęcia]

Szczypiorniści MKS Grudziądz wygrali we własnej hali z AZS AWF Biała Podlaska. Grudziądzanie w pierwszej połowie grali fatalnie, w drugiej pokazali jednak charakter i odrobili straty. O losach meczu zadecydowały rzuty karne.

MKS Grudziądz - AZS AWF Biała Podlaska 27:27, 4:3 w rzutach karnych (14:18)
MKS: Maciej Ziółkowski, Adam Kruszewski (4), Jakub Bieniek (3), Bartosz Prietz (2), Mateusz Orłowski (6), Paweł Kruszewski (3), Marcin Ruciński, Adrian Skóra (1), Tomasz Prietz, Sebastian Rumniak (5), Piotr Pakulski (3).

AZS AWF: Łukasz Adamiuk, Norbert Maksymczuk (5), Przemysław Urbaniak (3), Bartosz Ziółkowski (3), Karol Nowicki (1), Patryk Niedzielenko (3), Daniel Sętowski, Marcin Stefaniec (6), Krzysztof Kozłowski, Bartłomiej Mazur, Michał Banaś (4), Łukasz Kandora (2), Krzyszof Ostrowski.

Grudziądzanie nie byli faworytem wtorkowego spotkania PGNiG Pucharu Polski. Po raz kolejny przyszło im się mierzyć z drużyną z I ligi - AZS AWF Biała Podlaska. - Zespół z Białej Podlaskiej jest drużyną z czołówki I ligi i pokazali nam od początku, że nie będzie to łatwe spotkanie. Robiliśmy dużo błędów, za szybko oddawaliśmy rzuty, nie wracaliśmy do obrony, on grali szybkim środkiem i nas tym karcili - mówi Piotr Pakulski, kołowy MKS Grudziądz.

Rzeczywiście MKS w pierwszej części meczu nie grał najlepiej. Popełniał dużo błędów i momentami miał ogromne trudności z konstruowaniem akcji i zdobywaniem bramek. Efekt? Czterobramkowe prowadzenie gości po 30 minutach meczu.

W drugiej połowie grudziądzanie od początku grali lepiej. Dobrze radzili sobie w obronie, wykorzystywali więcej okazji do zdobywania bramek. - W szatni przede wszystkim mówiliśmy o błędach, które popełniliśmy i co trzeba zrobić, by ich uniknąć. Przede wszystkim musieliśmy grać bardziej skutecznie, by ograniczyć te kontrataki. Zagraliśmy w obronie z jednym wysuniętym zawodnikiem i rywale się pogubili. Doszliśmy ich na 2 bramki i złapaliśmy wiatr w żagle - komentuje Sylwester Ziółkowski, trener MKS.

MKS prowadził nawet różnicą 2-3 bramek. Rywale na 4 sekundy przed końcem doprowadzili jednak do wyrównania. Zabrakło już czasu, by rozegrać akcję, mogącą dać zwycięstwo w regulaminowym czasie. O losach meczu musiały rozstrzygnąć więc rzuty karne. Drużyna z Białej Podlaskiej nie wykorzystała dwóch rzutów, grudziądzanie pomylili się tylko raz i to oni cieszyli się z awansu do 1/16 PGNiG Pucharu Polski. W tej fazie MKS zmierzy się z drużyną z Ekstraligi.