MKS Grudziądz wygrał w Gryfinie i awansował do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski

MKS Grudziądz
W zaległym meczu II rundy PGNiG Pucharu Polski MKS Grudziądz wygrał na wyjeździe z drugoligowym KPR Blejkan Gryfino 25:21. Grudziądzanie awansowali tym samym do 1/8 finału tych rozgrywek. Na tym etapie na MKS czeka już superligowe Torus Wybrzeże Gdańsk.

KPR Blejkan Gryfino - MKS Grudziądz 21:25 (12:12)

KPR: Tomasz Grzegorek (2), Rafał Lasko (5), Marek Jezierski (2), Mateusz Jurkiewicz, Kamil Prokopczyk (5), Lucjan Galus (4), Michał Klemens (2), Michał Statkiewicz, Maciej Jezierski (2), Kacper Kłodziński.

MKS: Adam Wolański, Artur Sadowski (10), Adam Kruszewski, Jakub Bieniek (3), Mateusz Orłowski (3), Paweł Kruszewski (2), Tomasz Prietz, Adrian Skóra (1), Jakub Ciećwierz, Mateusz Knopik, Sebastian Rumniak (3).

W zaległym meczu drugiej rundy eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski grudziądzanie zmierzyli się z drugoligowcem - KPR Blejkan Gryfino. MKS rozgrywał mecz na wyjeździe, ponieważ gra w wyższej klasie rozgrywkowej.

Grudziądzanie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, nawet mimo braku kilku ważnych graczy. Mecz od początku był jednak niezwykle wyrównany. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu i taki też rezultat widniał na tablicy w przerwie.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, choć w 40. minucie gryfinianie prowadzili już nawet różnicą dwóch trafień. MKS odrobił jednak straty, a w ostatnich minutach przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

MKS awansował tym samym do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Grudziądzan w tej fazie czeka mecz z grającym w PGNiG Superlidze Torus Wybrzeżem Gdańsk. Spotkanie to ma zostać rozegrane 27 stycznia.