MKS Grudziądz wysoko wygrał z GKS Żukowo [zdjęcia, wideo]

Łukasz Szalkowski
MKS Grudziądz po dwóch kolejkach ma komplet zwycięstw
MKS Grudziądz po dwóch kolejkach ma komplet zwycięstw Łukasz Szalkowski
Fantastyczny początek sezonu w wykonaniu szczypiornistów MKS Grudziądz. W meczu drugiej kolejki I ligi grudziądzanie pokonali we własnej hali GKS Żukowo 29:19 i są liderem tabeli.

Grudziądzanie nie mogli wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia ligowych zmagań. Po wysokim zwycięstwie nad młodzieżą z Kwidzyna, MKS wygrał także z dużo silniejszym rywalem - SPR GKS Autoinwest Żukowo.

Gospodarze od początku spotkania budowali przewagę. W pierwszym kwadransie oba zespoły dobrze radziły sobie w obronie. Efektem było prawie 7 minut bez żadnej bramki - w 8. minucie meczu tablica wyników pokazywała wynik 4:2, a piątą bramkę grudziądzanie zdobyli dopiero w 15. minucie. Później grudziądzanie poprawili skuteczność, nadal świetnie grając w obronie i po pierwszej połowie prowadzili 13:5.

Druga część meczu była bardziej wyrównana, ale grudziądzanie nadal mieli wszystko pod kontrolą. Ostatecznie wygrali 29:19 i prowadzą w ligowej tabeli, wyprzedzając drugi USAR Kwidzyn dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Kolejny mecz MKS rozegra już w najbliższą sobotę. O godz. 17 zmierzy się na wyjeździe z Gwardią Koszalin.

MKS Grudziądz - SPR GKS Autoinwest Żukowo 29:29 (13:5)

MKS: Maciej Ziółkowski, Artur Sadowski (6), Adam Kruszewski (4), Jakub Bieniek, Paweł Maliński (2), Michał Bartecki (1), Marcin Miedziński (2), Mateusz Orłowski (4), Paweł Kruszewski (3), Marcin Ruciński, Hubert Wróblewski (1), Tomasz Prietz, Adrian Skóra (3), Jakub Ciećwierz (1), Adam Twardo, Sebastian Rumniak (2).

GKS: Bartłomiej Żurawski, Jakub Lemańczyk (1), Maksymilian Linda, Mateusz Pograniczny (1), Grzegorz Dorsz (3), Oliwier Wenderski, Kacper Saraczyn, Mariusz Czaja (2), Krzysztof Muńko, Krzysztof Mickielewicz, Błażej Dudziak, Kacper Cichocki (1), Michał Iwańczuk (3), Michał Papiernik, Alan Benkowski (3), Maciej Papina (5).