MKS pokazał charakter! Wygrał z KPR Gryfino po fantastycznej drugiej połowie [wideo, zdjęcia]

Łukasz Szalkowski
Mecz pełen zwrotów akcji oglądali w sobotę kibice zgromadzeni w hali na osiedlu Lotnisko. MKS po koncertowej grze w drugiej części spotkania pokonał KPR Gryfino 25:19.

MKS Grudziądz - KPR Gryfino 25:19 (11:15)

MKS: Maciej Ziółkowski, Aleksander Piernicki (4), Jakub Bieniek (2), Remigiusz Karwasz, Michał Bartecki (2), Bartosz Prietz (2), Daniel Szendzielorz, Mateusz Orłowski (1), Paweł Kruszewski (8), Kamil Spychalski, Hubert Wróblewski, Mateusz Guttmann (3), Marcin Grabowski, Karol Ejzygmann, Mateusz Knopik, Sebastian Rumniak (3).

KPR: Marek Karbowski, Rafał Lasko (3), Przemysław Tołyż (1), Marek Jezierski, Maciej Jezierski (8), Mateusz Kminikowski (2), Paweł Gołofit, Przemysław Łobos (1), Kacper Blejsz, Jakub Młynarczyk, Przemysław Kręcki, Michał Klemens, Szymon Tołyż (4)

Kary: 20 min - 4 min.

Mecz miał dwie, zupełnie różne od siebie odsłony. W pierwszej połowie grudziądzanie popełniali sporo błędów. Spowodowane to było także niemal permanentną grą w osłabieniu, bo gospodarze przez pierwsze 30 minut spotkania otrzymali aż dziewięć dwuminutowych kar. Przyjezdni nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi na boisku. Do przerwy prowadzili czterema bramkami.

Jak się okazało, przewaga nie była wystarczająco duża, by zniechęcić grudziądzan, którzy w drugiej połowie pokazali się z zupełnie innej strony. MKS grał świetnie w obronie, był też skuteczny w ofensywie i szybko odrobił straty. Gracze z Gryfina nie potrafili się już podnieść i pogrążali się w bardzo słabej grze. Przyjezdni w drugiej połowie zdobyli tylko cztery bramki. Ostatecznie zawodnicy MKS odnieśli drugie zwycięstwo w tym roku i pokazali, że nigdy się nie poddają.