Mueller MKS pokonał AZS UMK Toruń w Pucharze Polski [zdjęcia]

Grudziądzcy szczypiorniści byli zdecydowanym faworytem środowego meczu. Nic dziwnego - drużyny dzieli różnica dwóch klas rozgrywkowych. Akademicy z Torunia długo utrzymywali niewielką stratę do Mueller MKS-u, jednak w końcówce opadli z sił i przegrali 17:34.

Pierwsza połowa była festiwalem nieskuteczności. Grudziądzanie od początku grali pewnie w obronie, nie mieli też dużego problemu z pokonaniem defensywy gospodarzy, jednak szwankowała głównie celność. Sam za siebie mówił wynik - w 18. minucie meczu było 3:5 dla MKS-u. Do końca pierwszej części spotkania grudziądzanie nadal popełniali sporo błędów i nie zdołali wypracować sobie znaczącej przewagi.

Po zmianie stron dość długo obraz gry nie ulegał zmianie. Po około 15 minutach grudziądzanie wykorzystali jednak sporo kontrataków i zyskali sporą przewagę, którą do końcowego gwizdka systematycznie powiększali. Ostatecznie wygrali 34:17 i zameldowali się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.