Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najnowsze informacje z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Prognoza pogody [23 kwietnia 2018]

Łukasz Szalkowski
archiwum
Wiadomości z grudziądzkiego ratusza (23 kwietnia 2018). Prognoza pogody w Grudziądzu i województwie kujawsko-pomorskim.

Skazani sprzątali miasto

Łącznie 157 skazanych z Zakładu Karnego nr 1 przez dwa dni, 21-22 kwietnia, wzięło udział w sprzątaniu Grudziądza. Akcję zorganizowała grudziądzka Straż Miejska.

Zebrane śmieci wypełniły 15 kontenerów, co daje ok. 100 m3 odpadów. Podczas sprzątania zużyto 2,2 tys. worków na śmieci. Zebrano m.in. stare opony, meble i telewizory.

Skazani posprzątali m.in. tereny za Jeziorem Tarpno, wzdłuż ogrodów działkowych za Centrum Logistycznym Rossmann, przy garażach w Tarpnie i ul. Konarskiego, a także pod wiaduktem na ul. Hallera, Lasek Świetopełka, skarpę nadwiślańską na wysokości osiedla Strzemięcin i Błonia Nadwiślańskie przy żwirowni oraz za obszar za PKS i Intermarche.

Przy tej okazji apelujemy do mieszkańców, by nie wyrzucali śmieci poza miejsca do tego wyznaczone. W naszym mieście jest sporo koszy ulicznych, z kolei tzw. odpady problemowe np. zużyte opony i sprzęt RTV AGD, odpady poremontowe i niebezpieczne przyjmowane są w 2 Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Nowy Komendant Centrum Szkolenia Logistyki

Uroczyste objecie obowiązków Komendanta Centrum Szkolenia Logistyki im. Kazimierza I Odnowiciela przez płk. Mariusza Kaliszuka odbyło się dziś, tj. 23 kwietnia. W wydarzeniu udział wziął Prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

- Stanowisko Komendanta Centrum to nowe, poważne, zawodowe zobowiązanie, ale wierzę, że przyniesie Panu wiele ciekawych wyzwań i będzie okazją do doskonalenia swoich umiejętności - mówił prezydent Robert Malinowski, składając gratulacje nowemu Komendantowi.

Przypomnijmy, misją Centrum Szkolenia Logistyki jest kształcenie specjalistów logistyki w oparciu o jeden kompleks z nowoczesną infrastrukturą dydaktyczną, socjalno-bytową oraz sportowo-rekreacyjną.

„Dąb niepodległości” i nowy las

W pobliżu ronda Popiełuszki posadzono „dąb niepodległości”, a na terenie Lasu Komunalnego przy tzw. starym bruku mieszkańcy Grudziądza posadzili nowy las. Wydarzenia zorganizowano w minioną sobotę, 21 kwietnia.

Prezydent Grudziądza oraz w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Dyrektor Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Janusz Wojciechowski posadzili „dąb niepodległości”. Drzewko jest częścią kampanii „Sadzimy lasy dla przyszłych pokoleń” organizowanej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiciel Wojewody przekazał Prezydentowi Grudziądza list, w którym Wojewoda Kujawsko-Pomorski napisał m.in.:

„Niech drzewa posadzone dla uczczenia Stulecia Niepodległości rosną na pamiątkę wspaniałego święta naszej Ojczyzny, niech zaświadczą przyszłym pokoleniom o naszym wspólnym działaniu dla wielkiej wspólnoty, jaką jest wolna i niepodległa Rzeczypospolita”.

Organizatorem wydarzenia pn. „Grudziądzanie sadzą las” było Centrum Edukacji Ekologicznej działające w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Poseł RP Tomasz Szymański, Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, a także grudziądzanie, od tych najmłodszych, do nieco starszych, którzy posadzili wspólnie sadzonki dębów i sosen.

Laureat Olimpiady Chemicznej z II LO

Jan Dudziński z II Liceum Ogólnokształcącego jest finalistą 64. Olimpiady Chemicznej.

Taki sukces daje mu na egzaminie maturalnym z chemii na poziomie rozszerzonym, wynik 100%.

Warto dodać, że Jan Dudziński zdobył również w tym roku tytuł laureata: 54. Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego organizowanego przez UMK w Toruniu i 2. miejsca XXIII Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (organizator Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu). Ponadto jest finalistą XXXIV Konkursu Chemicznego Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Uczeń od 2 lat ma indywidualny program nauki z chemii.

WIDEO: Pogoda na dzień (23.04.2018) | KUJAWSKO-POMORSKIE:

Więcej informacji na kolejnej stronie.

Organizacje czekają na 1%

Zachęcamy, by przy rozliczaniu podatku wesprzeć swoim 1% organizacje pożytku publicznego, fundacje i stowarzyszenia. Mamy na to jeszcze zaledwie kilka dni, bowiem PIT w Urzędzie Skarbowym należy złożyć do 30 kwietnia.

Poniżej publikujemy listę grudziądzkich OPP:
- KRS 145387 - Stowarzyszenie Otwarte Serca w Grudziądzu,
- KRS 155211 - Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży Niewidzącej i Słabowidzącej w Grudziądzu,
- KRS 164834 - Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Sezam”,
- KRS 184623 - Towarzystwo Przyjaciół Downa,
- KRS 236719 - Bank Żywności w Grudziądzu,
- KRS 242424 - Koło Grudziądzkie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta,
- KRS 255978 - Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „TO-MY”,
- KRS 302533 - Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego,
- KRS 309496 - Stowarzyszenie „Pro Choro”,
- KRS 341393 - „Amazonki” Grudziądz,
- KRS 486302 - Stowarzyszenie „Zatrzymaj się…” na Rzecz Opieki Paliatywnej,
- KRS 562710 - „Fundacja Siedem Życzeń”.

Podczas wypełniania zeznania podatkowego za rok 2017 wystarczy podać numer KRS stowarzyszenia oraz wyliczoną kwotę 1%.

Przypomnijmy, Urząd Miejski nawiązał współpracę z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach w projektu „Wspieraj lokalnie”. W jej efekcie powstała specjalna wersja aplikacji umożliwiająca podatnikowi wybór organizacji z Grudziądza i przekazanie jej 1%. Program umożliwiający zbiórkę środków w ramach 1% dla naszych organizacji pożytku publicznego opracowała firma PIT-ax.

Gotowali według dawnych receptur

W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w piątek, 20 kwietnia odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego. Uczestnicy zmierzyli się z przepisami zawartymi w książce kucharskiej Wiktora Kulerskiego pt. „Nauka gotowania do użytku ludu polskiego”.

Przypomnijmy, organizatorem przedsięwzięcia było Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły, przy wsparciu: Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Nadleśnictwa Dąbrowa i Jamy oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, a także Centrum Dziedzictwa Kulinarnego przy UMK w Toruniu.

Zespoły przygotowały potrawy mięsne, w tym z dziczyzny. W kategorii Lokalne Grupy Działania wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Jeżewa w składzie: Ewa Szabowska, Jolanta Robert i Regina Marks. Z kolei wśród szkół gastronomicznych najlepsza okazała się drużyna grudziądzkiego Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich: Joanna Kornaszewska, Justyna Mikołajczak i Martyna Osiecka.

Pokażmy ulubione trasy rowerowe

Serwis internetowy Clicktrans.pl zaprasza do udziału w konkursie pn. „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie kujawsko - pomorskim”. Prace można przekazać do 2 maja.

Forma pracy:
- mapa i opis,
- tekst do 2 stron A4, w formacie .doc lub .pdf,
- zdjęcia lub materiał filmowy.

O nagrody walczyć mogą mieszkańcy naszego regionu w wieku od 15 lat. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać pracę na: [email protected] wpisując w temacie maila: „Moja trasa rowerowa”.

WIDEO: Pogoda na dzień (23.04.2018) | KUJAWSKO-POMORSKIE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto