Nowy punkt pobrań wymazów typu Drive Thru w Grudziądzu

Materiał informacyjny MADES SP. Z O.O.
Udostępnij:

W Grudziądzu przy ul. Łyskowskiego 37 funkcjonuje punkt pobrań wymazów Aperio Medical typu Drive-Thru. Testy w kierunku COVID-19 prowadzone są w dni powszednie od godziny 8.00 - 16.00, a w weekendy i święta od 8.00 - 12.00.

Dobrze wiemy, że podróżowanie w trakcie pandemii może wiązać się z pewnymi kłopotami i utrudnieniami. Aktualnie, planując wyjazd poza Polskę, trzeba się liczyć się z obowiązkiem wykonania testu na obecność koronawirusa.

Ważne zaświadczenie

W związku z dynamiczną sytuacją na świecie, lista krajów, gdzie obowiązkowe jest posiadanie zaświadczenia do wyniku testu wciąż się zmienia. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie przed wyjazdem, czy w danym kraju konieczne jest okazanie ważnego zaświadczenia potwierdzającego ujemny wynik testu na COVID-19. Najczęściej wymagane jest zaświadczenie przetłumaczone w języku angielskim. Posiadanie zaświadczenia pozwala na wjazd do niektórych krajów oraz uniknięcie kwarantanny. Przed wyjazdem należy sprawdzić aktualnie obowiązujące informacje dotyczące podróży zagranicznych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i GOV.

W punkcie Drive-Thru

Liczba punktów, w których można pobrać wymaz na obecność wirusa SARS-CoV-2 systematycznie rośnie. Wychodząc naprzeciw potrzebom obecnych czasów spółka Mades w Grudziądzu otworzyła punkt Aperio Medical typu Drive-Thru przy ulicy Łyskowskiego 37. Pobieranie próbki odbywa się tam przez otwarte okno samochodu. Osoba zgłaszająca się na test nie musi wysiadać z auta, a wynik badania otrzyma już po 30 minutach w tradycyjnej formie papierowej, albo drogą mailową, względnie telefonicznie automatyczną wiadomością głosową, lub sms-em. Po badaniu osoba poddająca się testowi dostanie zaświadczenie medyczne w języku polskim, niemieckim lub angielskim (do wyboru). Informację o wykonanym teście Aperio Medical przekazuje również do NFZ i Sanepidu.

Przed pobraniem wymazu

Na koniec warto wziąć sobie do serca kilka rad, jak dobrze przygotować się do pobrania wymazu. A zatem: wymaz powinien być pobrany po upływie około trzech godzin od ostatniego posiłku, przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia. Wymaz powinien być pobrany po zachowaniu co najmniej trzygodzinnego odstępu od zaaplikowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych (kropli, maści, aerozoli), a przed pobraniem materiału nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa. Należy także wyjąć ruchome protezy zębowe.

www.aperiomedical.pl
[email protected]
Tel. 661 511 311

Dodaj ogłoszenie