Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

O czym przeczytamy w "Kalendarzu Grudziądzkim" na 2024 rok? Sprawdzamy

(DD)
-  Najnowszy, 28. tom, bogato ilustrowany, na papierze dobrej jakości, nieco grubszy od poprzedniego, mimo inflacji cały czas pozostaje w atrakcyjnej cenie" - o "Kalendarzu Grudziądzkim 2024" mówi Ryszard Byner, sekretarz rady redakcyjnej "Kalendarza Grudziądzkiego"
- Najnowszy, 28. tom, bogato ilustrowany, na papierze dobrej jakości, nieco grubszy od poprzedniego, mimo inflacji cały czas pozostaje w atrakcyjnej cenie" - o "Kalendarzu Grudziądzkim 2024" mówi Ryszard Byner, sekretarz rady redakcyjnej "Kalendarza Grudziądzkiego" Fot. Piotr Bilski
Najnowsze wydawnictwo Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury: "Kalendarz Grudziądzki" na 2024 rok swoją promocję będzie miało w środę, 22 listopada, w klubie "Akcent". Wieczór uatrakcyjnią chórzyści z Alla Camery oraz soliści z Centrum Rehabilitacji im. ks. bpa Jana Chrapka.

Promocja "Kalendarza Grudziądzkiego" na 2024 rok

Za sprawą Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury, już niebawem na naszym rynku wydawniczym pojawi się najnowsza edycja "Kalendarza Grudziądzkiego", tym razem na 2024 rok.

Jak co roku, poza kalendarzem, w którym oznaczone są dni ważnych dla miasta wydarzeń, czytelnicy otrzymają także szereg artykułów popularno-naukowych na temat historii miasta oraz ludzi z nim związanych.

W środku "Kalendarza Grudziądzkiego" 2024 znajdziemy m.in. artykuły:

  • o Forcie Dąb i buncie żołnierzy w grudziądzkiej cytadeli w drugiej połowie XIX wieku, który odbił się szerokim echem w całej Europie,
  • o historii lokalizacji siedzib władz miejskich Grudziądza, które kilka razy trawiły pożary i działania wojenne,
  • o tym jak podczas Pierwszej Pomorskiej Wystawy Rolnictwa i Przemysłu w Grudziądzu w 1925 roku, "narozrabiał" profesor Stanisław Grabski, minister wyznań religijnych i oświecenia publicznego,
  • o morderstwach w zakładzie karnym przy ul. Wybickiego, w czasie 20-lecia międzywojennego, których ofiarami byli więzień oraz zasłużony lekarz,
  • o pejzażyście Wilhelmie Burzy, który w swoich pracach pokazał piękno starego Grudziądza;
  • 0 30-leciu chóru „Kaganek”, założonego i prowadzonego przez Henryka Orzechowskiego
  • rewitalizacji cmentarza wojennego w Mełnie, na którym spoczywają m.in. prochy obrońców ojczyzny z 1939 roku,
  • o nobliście, absolwencie I LO w Grudziądzu. To urodzony w Wąbrzeźnie Walther Nernst.

"Kalendarz Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury, wydawany nieprzerwanie od 1997 roku, jest książką o Grudziądzu i regionie, z dużą porcją historii, ale również z artykułami o współczesnych faktach i wydarzeniach oraz ich bohaterach. Najnowszy, 28. tom, bogato ilustrowany, na papierze dobrej jakości, nieco grubszy od poprzedniego, mimo inflacji cały czas pozostaje w atrakcyjnej cenie" - zapewnia Ryszard Byner, sekretarz rady redakcyjnej "Kalendarza Grudziądzkiego".

"Kalendarz Grudziądzki" na 2024 rok, w promocyjnej cenie będzie można kupić podczas wieczoru promocyjnego, który zaplanowano na środę, 22 listopada, o g. 17, a klubie "Akcent". Prezentacji wydawnictwa towarzyszyć będą koncerty chóru Alla Camera oraz solistów z Centrum Rehabilitacji im. ks. bpa Jan Chrapka. Wstęp wolny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto