Olimpia dwa razy prowadziła, ale przegrała z Drutex-Bytovią [wideo]

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
Grudziądzanie przegrała na własnym boisku już po raz czwarty w tym sezonie. Tym razem pogromcą "biało-zielonych" była Drutex-Bytovia, która wygrała 3:2.

Olimpia szybko objęła prowadzenie. Już w czwartej minucie Marcin Woźniak przyjął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i z ostrego kąta umieścił ją w siatce rywala. Gospodarze jednak zamiast utrzymywać się dłużej przy piłce i spokojnie pilnować przewagi, dali się zepchnąć do defensywy. Bramka wisiała w powietrzu, bo Drutex-Bytovia miała kilka dobrych okazji. Jedną z nich w 20. minucie wykorzystał Łukasz Wróbel. Mecz się wyrównał, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania gola zdobył Damian Warchoł, dając Olimpii prowadzenie.

Po zmianie stron to goście nadal częściej atakowali i dążyli do zmiany rezultatu. Sztuka ta udała się w 60. minucie, kiedy po ładnej, dwójkowej akcji, sam na sam z Wrąblem znalazł się Robert Mandrysz i bez wahania wpakował piłkę do siatki. Pięć minut później było już 3:2 dla przyjezdnych. Po zamieszaniu w środku pola piłkę przejął Rzuchowski, popędził z nią kilka metrów, zwiódł grudziądzkiego obrońcę i ładnym strzałem pokonał bramkarza Olimpii. Do końca spotkania grudziądzanie dzielnie atakowali, brakowało jednak szczęścia.

Dla Olimpii to już czwarta porażka przed własną publicznością w tym sezonie. Grudziądzanie w jedenastu spotkaniach wywalczyli jedenaście punktów, co daje im miejsce oznaczające grę barażową o utrzymanie w I lidze.

Olimpia Grudziądz 2:3 Bytovia Bytów
4' Marcin Woźniak (1:0)
20' Łukasz Wróbel (1:1)
45' Damian Warchoł (2:1)
60' Robert Mandrysz (2:2)
65' Michał Rzuchowski (2:3)

Olimpia: 22. Jakub Wrąbel - 25. Damian Ciechanowski, 24. Matic Žitko, 19. Mariusz Malec, 27. Marcin Woźniak - 99. Damian Michalik (64, 96.Jakub Łukowski), 8. Kamil Kurowski (46, 6. Adam Banasiak), 11. Marcin Smoliński, 10. Karol Angielski, 9. Marcin Kaczmarek - 5. Damian Warchoł (71, 13. Daniel Kraska).

Drutex-Bytovia: 87. Gerard Bieszczad - 3. Łukasz Wróbel, 26. Martin Cseh, 5. Krzysztof Bąk - 8.Sebastian Kamiński, 16. Robert Mandrysz, 6. Michał Rzuchowski, 29. Jakub Serafin, 7. Omar Monterde (90, 15. Artur Formela) - 10. Jakub Bąk (81, 9. Alen Ploj), 24. Michał Efir (66, 14.Mateusz Klichowicz).

Żółte kartki: Michalik, Warchoł, Smoliński - Mandrysz, Efir, Rzuchowski.