Olimpia - GKS Bełchatów 0:2. Pech gospodarzy

SZYMON SZAR
Olimpia przed własną publicznością przegrała z GKS-em Bełchatów 0:2. Podopieczni Tomasza Kafarskiego mogą mówić o sporym pechu bowiem obie bramki stracili w dodatkowym czasie gry. Była to druga porażka Biało-Zielonych w obecnym sezonie I ligowym.

Do 90. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy jednak czerwoną kartkę za faul otrzymał bramkarz miejscowych, Bartosz Fabiniak. Z konieczności między słupkami stanął Dariusz Gawęcki, gdyż Olimpia wykorzystała już limit zmian. To wystarczyło bełchatowianom, by zapewnić sobie dwubramkowe zwycięstwo. Oba gole strzelił Michał Mak - w trzeciej i czwartej doliczonej minucie gry.

Zwycięstwo w sobotę odniósł także drugi z GKS-ów - ten katowicki. GKS rozstał się w czwartek z trenerem Rafałem Górakiem, a drużynę "awaryjnie" poprowadził szkoleniowiec rezerw Tomasz Owczarek. Swoim nazwiskiem w protokole firmował to Piotr Piekarczyk, na co dzień dyrektor ds. szkolenia młodzieży w klubie i posiadacz stosownych uprawnień. Katowiczanie wygrali dość niespodziewanie z Miedzią Legnica po golu Sławomira Dudy z rzutu karnego.

Olimpia Grudziądz - GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
_Bramki: _Michał Mak 90, 90+2

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Robert Pisarczuk, Sławomir Mazurkiewicz, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak - Robert Szczot (74 Dariusz Gawęcki), Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (88 Łukasz Suchocki), Jakub Zabłocki (60 Adam Cieśliński), Maciej Rogalski - Maciej Kowalczyk.

Bełchatów: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Marcin Flis - Mateusz Mak (90 Michał Renusz), Szymon Sawala, Grzegorz Baran, Kamil Poźniak (63 Kamil Wacławczyk), Michał Mak - Bartłomiej Bartosiak (68 Andreja Prokić).

Żółte kartki: Maciej Kowalczyk - Grzegorz Baran, Paweł Baranowski, Michał Mak.

Czerwona kartka: Bartosz Fabiniak, (Olimpia, 90 - za faul).

Sędzia: Paweł Dreschel (Gdańsk).