Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów [zapis relacji live]

pomorska.pl
Grudziądzanie w tym sezonie nie utrzymują równej formy. Dobre mecze przeplatają słabymi i zajmują miejsce w strefie spadkowej. Wiele do życzenia pozostawia też postawa Olimpiia na własnym boisku. Czy w piątek sytuacja się zmieni? "Biało-zieloni" zagrają z Chrobrym Głogów. Początek starcia o godz. 19.

Olimpia Grudziądz 2:1 Chrobry Głogów
56' Karol Angielski
76' Marcin Kaczmarek
87' Michał Bednarski

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Adrian Bielawski, Arkadiusz Kasperkiewicz, Mariusz Malec, Marcin Woźniak - Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (79' Maciej Wolski), Marcin Kaczmarek, Adam Banasiak (71' Damian Ciechanowski), Kaml Kurowski - Karol Angielski (89' Oskar Trzepacz).
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Daniel Kraska, Oskar Trzepacz, Maciej Wolski, Damian Ciechanowski, Radosław Jasiński, Jakub Łukowski

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki, Michał Ilków-Gołąb, Sebastian Murawski (81' Michał Bednarski), Bartosz Kwiecień, Karol Danielak, Bartosz Machaj (58' Dominik Kościelniak), Maciej Kona, Łukasz Szczepaniak (69' Michał Michalec), Paweł Wojciechowski
Rezerwowi: Karol Szymański, Michał Bednarski, Kamil Szubertowski, Dominik Kościelniak, Damian Kowalczyk, Michał Michalec, Maksymilian Rozwandowicz

90'+4 Koniec spotkania! Olimpia wygrywa dzisiejsze spotkanie!
90'+4 Kiepsko rozegrany rzut wolny i piłka ląduje obok bramk Wrąbla
90'+3 Faul w okolicach narożnika boiska na połowie grudziądzan, Goście mają jedną z ostatnich szans na wyrównanie
90'+3 Grudziądzanie wywalczyli dziesiąty rzut rożny. Po raz kolejny niewiele wyniknęło z tego stałego fragmentu gry
90'+2 Kibice zgromadzeni na stadionie w Grudziądzu czekają już na końcowy gwizdek i ważne trzy "oczka" Olimpii
90' Spotkanie potrwa cztery minuty dłużej
89' Trzepacz za Angielskiego
88' Zamieszanie pod bramką Olimpii i Bednarski strzelił gola praktycznie nie mając przed sobą żadnego z grudziądzan
86' Grudziądzanie nie wykorzystali szansy po dosrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zapobiegli też wyprowadzeniu kontry przez głogowian
85' Faul na jednym z grudziądzan blisko narożnika na połowie Chrobrego
83' Bonecki uderzał z dystansu - minimalnie obok słupka bramki Wrąbla
81' Trener gości wykorzystał ostatnią zmianę. Bednarski za Murawskiego
80' Przejęcie Angielskiego, miał możliwość podania do kolegi z zespołu, ale wybrał strzał zza pola karnego Uderzenie było zbyt lekkie, by mogło zaskoczyć Janickiego
79' Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Smoliński opuszcza murawę, za niego zagra Wolski
76' Goooooool! Świetne zagranie do Kaczmarka, który nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki rywali
76' Bonecki faulowany blisko własnego pola karnego
75' Mocne podanie do Murawskiego, który nie zdołał jednak dotrzeć do zagrywanej piłki
74' Olimpia umiejętnie się broni i nastawia się na kontrataki
73' Groźny strzał grudziądzan, jednaka obok bramki
72' Smoliński nabity tuż przy linii - aut dla gości
71' Ciechanowski za Banasiaka
70' Piłka do niepilnowanego Danielaka, ale zbyt wysoko, by ten mógł oddać strzał
69' Druga zmiana w ekipie gości. Z boiska zszedł Szczepaniak, a zastąpił go Michalec
69' Strzał głogowian, ale ponad bramką
67' Świetne dogranie do Bielawskiego, który dograł Kurowskiemu. Pomocnik Olimpii miał dużo miejsca, ale strzelał obok bramki
66' Głogowianom zaczyna się śpieszyć, co widać po niedokładności w ich grze
65' Żółta kartka dla Kłusa
63' Zamieszanie na boisku po faulu Kwietnia na Kaczmarku. Zdaniem piłkarzy Olimpii, zachowanie obrońcy Chrobrego zasługiwało na ukaranie go drugą żółtą kartką. Sędzia zdecydował jednak inaczej
61' Dośrodkowanie w pole karne grudziądzan, świetnie odczytał to Kasperkiewicz, który wyskoczył najwyżej i dograł głową do Wrąbla
61' Strzał Olimpii, ale piłka w rękach Janickiego
60 Świetna postawa Banasiaka, który w narożniku boiska wywalczył piłkę. Kwiecień złośliwie podciął gracza Olimpii, za co został ukarany żółtą kartką
58' Zmiana w drużynie gości. Kościelniak za Machaja
56' Goooool! Angielski wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki!
55' Mocne podanie w kierunku Angielskiego, jednak szybsi byli gracze Chrobrego. Jeden z obrońców zderzył się z bramkarzem, ale bez konsekwencji
53' Olimpia ma rzut rożny. Niezłe dośrodkowanie, ale nieco zbyt mocne. Piłka zostaje jednak w posiadaniu "biało-zielonych"
52' Dwie dobre wrzutki grudziądzan w krótkim czasie, w obu przypadkach piłkę w ostatniej chwili wybijali obrońcy Chrobrego
50' Karol Angielski wrócił do gry
49' Angielski ucierpiał, próbując wybić piłkę wślizgiem. Napastnik Olimpii nie podnosi się z murawy, potrzebuje pomocy medycznej
48' Dobra interwencja Wrąbla
47' Grudziądzanie od początku drugiej połowy podeszli wysoko, atakują rywali już na ich połowie, próbując przejąć piłkę
46' Rozpoczęła się druga połow meczu

45'+1 Koniec pierwszej połowy dzisiejszego meczu
45' Sędzia do pierwszej części spotkania doliczył minutę
45' Smoliński szuka kolegów prostopadłymi podaniami, ale na razie bezskutecznie
44' Piłka kierowana do Angielskiego dobrze ustawionego pod bramką rywali, jednak w ostatniej chwili futbolówkę wybił obrońca Chrobrego. Angielski zastawił ją jeszcze ciałem i wywalczył tym samym kolejny rzut rożny
43' Danielak upomniany żółtą kartką za faul na Kaczmarku
42' Niezłe dośrodkowanie z narożnika boiska, ale czujni byli gracze Chrobrego i wybili piłkę
41' Banasiak uderzył z 40 metrów, piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką! Chwilę później goście ratowali się wybiciem piłki poza linię końcową. Grudziądzanie będą mieli, szósty już, rzut rożny.
39' Kaczmarek ostro atakowany w polu karnym Chrobrego, przewrócił się, ale sędzia nie dopatrzył się nieczystego zagrania
38' Angielski świetnie minął dwóch rywali. Bonecki próbował wybić piłkę, ale trafił w nogi napastnika Olimpii, za co zobaczył żółtą kartkę
37' Gospodarze wymienili kilka podań na połowie Olimpii, ale piłkę wybił Woźniak. Po chwili grudziądzanie wywalczyli wyrzut z autu
36' Mocne dośrodowanie z rzutu rożnego, jeden z "biało-zielonych" oddał strzał, ale wysoko ponad bramką
35' Piłka trafiła przed pole karne do Kaczmarka, który oddał mocny strzał kierowany blisko słupka. Janicki nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę poza boisko. Rzut rożny dla Olimpii
34' Kolejny rzut rożny dla grudziądzan
33' Niezła akcja Olimpii, ale strzał Smolińskiego zablokowany
31' Machaj długo leżał na murawie po faulu i konieczna była pomoc medyczna. Po chwili gracz Chrobrego wrócił na boisko
30' Kasperkiewicz ukarany żółtym kartonikiem
29' Faul jednego z "biało-zielonych" w walce o piłkę na połowie rywali
28' Olimpia gra teraz wyżej, szybko atakuje rywali i przynosi to efekty
27' Grudziądzanie minimalnie minęli się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
26' Dośrodkowanie w pole karne, ale goście wybijają piłkę. Chwilę później Ilków-Gołąb ponownie skierował futbolówkę poza linię końcową
25' Woźniak wywalczył rzut rożny
23' Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego minimalnie minęła bramkę gości
22' Faul na Angielskim na połowie Chrobrego
21' Kłus zablokował podanie Boneckiego w środku pola
20' Zamieszanie na linii pola karnego gości, po uderzeniu głową piłkę bez problemu złapał Janicki
19' Kiepskie dośrodkowanie głogowian z rzutu wolnego i piłkę wybił Kaczmarek
18' Wojciechowski faulowany 30 metrów od bramki grudziądzan
16' Dobra akcja gości, dogranie do Wojciechowskiego, ten jednak nie zdołał opanować futbolówki
15' Przejęcie grudziądzan i szybka kontra. Banasiak oddał zaskakujący strzał z dystansu, a Janicki odbił piłkę przed siebie. Asekurował go jednak kolega z drużyny
14' Kolejna strata Olimpii, ale ponownie bez konsekwencji
13' Smoliński uderzał sprzed pola karnego, ale zbyt lekko, by zaskoczyć golkipera gości
12' Co za okazja Chrobrego! Goście wyszli z kontrą, piłka trafiła do Szczepaniaka, który z kilku metrów trafił prosto w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wrąbla!
11' Strata Olimpii w środku pola, kontra gości, ale strzał rywala bez problemu obronił Wrąbel
10' Mecz na razie nie obfituje w ofensywne akcje. Obie drużyny rozgrywają piłkę na włąsnej połowie, a przy próbie podejścia wyżej - tracą piłkę
8' Woźniak prostopadle do Angielskiego, którego uprzedził jeden z obrońców Chrobrego. Napastnik Olimpii dotknął jeszcze piłkę i od autu rozpoczną przyjezdni
6' Piłkarze Olimpii spokojnie rozgrywają futbolówkę, mozolnie budując akcję
5' Piłka na prawe skrzydło do Machaja, ten niepilnowany dograł na piąty metr, gdzie czujny był Bielawski, który oddalił zagrożenie
3' Ilków-Gołąb główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale obok bramki Wrąbla
2' Kontra gości i będą wykonywali rzut rożny
1' Dobre podanie do Angielskiego, którego w ostatniej chwili uprzedził Janicki
1' Początek spotkania!