Olimpia Grudziądz - GKS Katowice [relacja na żywo]

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba
To już przedostatni mecz sezonu w I lidze. Olimpia pożegna się z własnymi kibicami meczem z GKS-em Katowice. Grudziądzanie wciąż mają duże szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, dlatego emocji na pewno nie zabraknie. Początek spotkania o godz. 12.30.

Olimpia Grudziądz 0:2 GKS Katowice
60' Tomasz Foszmańczyk (k)
88' Tomasz Foszmańczyk

90'+5 Koniec spotkania
90' Sędzia doliczył pięć minut
88' Foszmańczyk z dystansu i druga bramka dla GKS-u
80' Klemenz zatrzymał kontratak katowiczan
74' Kasperkiewicz sfaulował Foszmańczyka
73' Goncerz opuszcza boisko, zastąpi go Jóźwiak
72' Prokić za Cerimagica
71' Warchoł za Banasiaka
66' Banasiak uderzał z dystansu, ale ponad bramką
64' Feruga złapany na spalonym
61' Kurowski schodzi z boiska. Zmienia go Łukowski
60' Foszmańczyk pewnie wykorzystał "jedenastkę"
60' Foszmańczyk popychany przez Ciechanowskiego w polu karnym Olimpii. Rzut karny dla katowiczan
59' Zagranie ręką Kasperkiewicza w okolicy narożnika boiska
58' Foszmańczyk z dystansu i świetnie broni Wrąbel
56' Wrzutka Ciechanowskiego w pole karne i dobra interwencja katowiczan
55' Wydawało się, że jeden z grudziądzan zagrywał ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nie podyktował "jedenastki" dla GKS-u
53' Kurowski sfaulował rywala na połowie Olimpii
50' Nieczysty wślizg Smolińskiego w środku pola
48' Kurowski faulowany na własnej połowie
48' Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale grudziądzanie minimalnie się pomylili
48' Zółta kartka dla Kamińskiego
47' Dobra kontra grudziądzan, piłka na prawą stronę do Kaczmarka, który dograł w pole karne, ale wybronili to katowiczanie. Kaczmarek wywalczył jeszcze rzut rożny
46' Początek drugiej połowy

45'+1 Koniec pierwszej części spotkania
45' Frańczak wybił piłkę sprzed nóg Kaczmarka. Rzut rożny
44' Szybka akcja Mandrysza z Frańczakiem, ale ten drugi stracił futbolówkę
43' Zaskakujący strzał Foszmańczyka, który z trudem obronił Wrąbel
41' Kamiński sfaulował rywala na własnej połowie
39' Banasiak dogrywał z rzutu rożnego, ale skierował piłkę zbyt blisko słupka i żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału
38' Feruga wywalczył rzut rożny
37' Kurowski sfaulował na połowie Katowic
35' Kaczmarek świetnie minął rywala, dograł wzdłuż bramki, ale do piłki nikt nie dopadł
33' Kasperkiewicz wybił piłkę na aut, zażegnując niebezpieczeństwo
31' Chwila przerwy na uzupełnienie płynów. Za kilkanaście sekund gra zostanie wznowiona
28' Kibice przez chwilę zamarli. Mandrysz upadł w polu karnym Olimpii, ale sędzia uznał, że próbował wymusić rzut karny i ukarał go żołtą kartką
27' Kolejna dobra akcja grudziądzan, ale piłka kierowana przed pole karne GKS-u nie znalazła adresata
25' Groźna kontra gości, ale świetnie do defensywy wrócił Kurowski, dwukrotnie zatrzymując rywali
24' Błąd jednego z graczy GKS-u we własnym polu karnym i kolejna fantastyczna interwencja Nowaka!
23' Kolejny dobry strzał grudziądzan. Tym razem sprzed pola karnego uderzał Banasiak
22' Michalik "zakręcił" obrońcą i oddał dobry, celny strzał, który wybronił Nowak
20' Kontratak grudziądzan, długa piłka do Michalika, który nie zdołał opanować jej przed linią końcową
19' Piłka powędrowała w pole karne Olimpii, zrobiło się zamieszanie, ale sędzia przerwał grę, dopatrując się zagrania ręką przez jednego z katowiczan
17' Banasiak uderzał z rzutu wolnego, ale piłka uderzyła wprost w mur ustawiony przez katowiczan. Poprawiał jeszcze Kaczmarek, ale o tym strzale lepiej szybko zapomnieć
16' Pielorz faulował Banasiaka kilka metrów od linii własnego pola karnego. Grudziądzanie mają koleją okazję do oddania grożnego strzału
15' Rzut rożny, dobra piłka w pole karne GKS-u, jednak Nowak był faulowany podczas interwencji
14' Krótkie rzoegranie rzutu wolnego, Kaczmarek odegrał Ferudze, który oddał bardzo groźny strzał. Piłka odbiła się od jednego z gości i minęła słupek
13' Michalik faulowany 35 metrów od bramki Katowic
11' Feruga prostopadłym podaniem w pole karne szukał Michalika, ale zagrał nieco za mocno
10' Mandrysz przegrał walkę bark w bark z Banasiakiem
8' Frańczak popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne, ale piłkę wybił Kasperkiewicz
7' Banasiak uderzał z rzutu wolnego, ale minimalnie obok bramki Nowaka
6' Rzut wolny dla "biało-zielonych" 35 metrów od bramki gości
5' Banasiak przechwycił piłkę na połowie rywala, zagrał do Smolińskiego, który prostopadle dograł Ferudze. Pomocnik Olimpii nie utrzymał futbolówki w boisku
3' Olimpia wymieniła kilka podań z pierwszej piłki w środku pola, Smoliński zagrał do wybiegającego lewym skrzydłem Banasiaka, który jednak nie zdołał opanować futbolówki
2' Szybki kontratak Olimpii, dobra piłka do wybiegającego Banasiaka, ale Nowak był nieco szybszy i chwycił futbolówkę
1' Strata grudziądzan w środku pola, kontratak GKS-u, ale Klemenz dobrze zatrzymał podanie w pole karne
1' Rozpoczęli goście!

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel, Lukas Klemenz, Adam Banasiak, Kamil Kurowski, Marcin Kaczmarek, Marcin Smoliński, Daniel Feruga, Damian Ciechanowski, Marcin Woźniak, Arkadiusz Kasperkiewicz, Damian Michalik.
Rezerwowi: Wojciech Muzyk, Damian Warchoł, Dariusz Kłus, Michał Wawryszczuk, Radosław Jasiński, Miłosz Waszczuk, Jakub Łukowski

GKS Katowice: Sebastian Nowak, Dawid Abramowicz, Bartłomiej Kalinkowski, Grzegorz Goncerz, Tomasz Foszmańczyk, Armin Cerimagic, Paweł Mandrysz, Oliver Praznovsky, Łukasz Pielorz, Mateusz Kamiński, Adrian Frańczak
Rezerwowi: Mateusz Abramowicz, Andreja Prokić, Paweł Szołtys, Szymon Małecki, Kamil Jóźwiak, Igor Sapała, Mikołaj Lebedyński