Olimpia Grudziądz - Górnik Zabrze [zapis relacji live]

pomorska.pl
W meczu pierwszej ligi piłki nożnej Olimpia Grudziądz przegrała z Górnikiem. Spotkanie relacjonowaliśmy na żywo.

Olimpia Grudziądz 1:2 Górnik Zabrze
28' Igor Angulo
40' Karol Angielski
75' David Ladecky

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak - Dariusz Kłus, Arkadiusz Kasperkiewicz (46' Marcin Smoliński), Marcin Kaczmarek, Adam Banasiak (46; Jakub Łukowski) - Karol Angielski, Damian Michalik (77' Oskar Trzepacz).
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Jakub Łukowski, Lukas Klemenz, Marcin Smoliński, Adrian Bielawski, Patryk Skórecki, Oskar Trzepacz.

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik, Bartosz Kopacz, Adam Wolniewicz, Rafał Kurzawa, Konrad Nowak (35' Szymon Skrzypczak), David Ladecky (79' Oleksandr Shevelykhin) , Igor Angulo, Dawid Plizga (61' Mariusz Przybylski), Szymon Matuszek, Adam Danch, Maciej Ambrosiewicz.
Rezerwowi: Mateusz Kuchta, Oleksandr Shevelykhin, Erik Grendel, Dariusz Pawłowski, Mariusz Przybylski, Marcin Urynowicz, Szymon Skrzypczak.

90'+5 Koniec meczu
90'+4 Rzut wolny dla grudziądzan z 45 metrów
90'+2' Strzał Ciechanowskiego z dystansu z trudem broni Kasprzik
90' Mecz potrwa pięć minut dłużej
88' Dobra akcja Olimpii, jednak strzał Angielskiego daleki od ideału
85' Piłka po dograniu Woźniaka ląduje w rękawicach Kasprzika
80' Dośrodkowanie w pole karne Górnika, ale żaden z grudziądzan nie zdołał oddać strzału
79' Ladecky schodzi z boiska. Za niego zagra Shevelykhin
77' Trzepacz za Michalika
76' Angulo uderzał przewrotką, piłkę odbił Wrąbel, dobijał Ladecky i wpakował piłkę do siatki
71' Świetne zachowanie Malca, który wybił piłkę sprzed nóg Skrzypczaka
68' Żitko świetnym wślizgiem wybija piłkę kierowaną do Ladeckiego
66' Brutalny faul Kopacza na Angielskim. Zawodnik z Zabrza ukarany żółtą kartką
66' Michalik strzelał na pustą bramkę i w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Kopacz!
65' Dobry strzał Kaczmarka, ale piłka trafia tylko w boczną siatkę
65' Dośrodkowanie Kaczmarka w pole karne i piłkę wybijają goście
64' Łukowski sfaulowany w środku pola
62' Mocny strzał Skrzypczaka z trudem wybronił Wrąbel
61' Druga zmiana w ekipie gości. Przybylski zastąpi Plizgę
58' Kaczmarek dograł w pole karne Górnika, ale piłkę chwycił Kasprzik
57' Matuszek wybił piłkę Woźniakowi. Grudziądzanie cały czas na połowie rywali
55' Wrąbel przeniósł piłkę ponad poprzeczką po kąśliwym strzale głową jednego z zabrzan
54' Kłus ukarany zółtą kartką
53' Kopacz w ostatniej chwili zablokował strzał Angielskiego
52' Groźny strzał Kurzawy sprzed pola karnego, piłkę pewnie chwycił Wrąbel
50' Ciechanowski leżał na murawie, wstał jednak o własnych siłach
49' Piłka do Michalika, który w polu karnym minął rywala i oddał strzał z ostrego kąta, minimalnie obok słupka
48' Michalik przejął piłkę, chciał minąć rywala, ale za daleko "wypuścił" sobie piłkę
47' Dośrodkowanie Smolińskiego, piłkę chwycił Kasprzik
46' Świetna akcja grudziądzan! Łukowsi popędził lewym skrzydłem, chciał wyłożyć piłkę na drugi metr, ale zabrzanie wybili piłkę na rzut rozny
46' Goście rozpoczęli drugą połowę
46' Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Łukowski za Banasiaka, a Smoliński za Łukowskiego

45'+2 Koniec pierwszej części meczu
45' Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej
45' Faul na Malcu na połowie zabrzan
44' Ależ szansa Angielskiego! Miał przed sobą tylko Kasprzika, jednak to golkiper gości wyszedł z tego pojedynku górą
43' Angielski z dystansu minimalnie ponad bramką!
42' Dogranie w pole karne Olimpii, z piłką minął się Plizga i nic z tej akcji nie wyszło
40' Ależ bramka! Angielski pięknie przymierzył z narożnika pola karnego i nie dał szans Kasprzikowi!
39' Strzał Plizgi, piłka odbiła się od jednego z grudziądzan i goście mają rzut rożny
38' Plizga faulowany przez Kaczmarka
37' Kaczmarek strzelał sprzed pola karnego. Ręką zagrał jeden z zabrzan, ale bez konsekwencji
35' Kontuzjowany Nowak jest znoszony z boiska na noszach. Wymusiło to zmianę. Zagra Szymon Skrzypczak
34' Nowak leży na murawie. Domaga się zmiany
33' Ladecky uderzał sprzed pola karnego, ale daleko obok bramki
32' Zawodnicy wrócili do gry
31' Przerwa na uzupełnienie płynów
30' Dwójkowa akcja gości zakończona strzałem Kurzawy. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką Wrąbla
29' Malec do Michalika, ale zbyt mocno
28' Zagranie wzdłuż bramki Olimpii, Wrąbel minął się z piłką i Angulo z kilku metrów wpakował piłkę do pustej bramki
27' Nowak nie podnosi się z murawy po starciu z jednym z grudziądzan. Pędzą do niego medycy drużyny z Zabrza
26' Angielski chciał sprytnie zagrać w kierunku partnera z drużyny, ale nie wyszła mu ta sztuczka
25' Matuszek ostro sfaulował Kaczmarka i został napomniany przez sędziego
24' Kaczmarek dogrywał w kierunku Michalika, ale ten nie zdołał zabrać się z piłką
23' Strzał Banasiaka z dystansu, piłka odbiła się od Kurzawy i grudziądzanie mają rzut rożny
23' Angielski świetnie do Ciechanowskiego, którego uprzedził jeden z obrońców Górnika
22' Niezła piłka wzdłuż bramki Olimpii. Żaden z graczy Górnika nie doszedł jednak do tego podania
22' Wolniewicz uderzał z rzutu wolnego, jednak piłka trafiła prosto w mur ustawiony przez graczy w biało-zielonych strojach
21' Jeden z zabrzan faulowany 25 metrów od bramki Olimpii
21' Strzał Woźniaka z 30 metrów "na raty" złapał Kasprzik
20' Danch ofiarnym wślizgiem wybił piłkę sprzed nóg Michalika
19' Kurzawa dogrywał w pole karne z rzutu wolnego, tam jeden z zabrzan faulował i piłka dla Olimpii
18' Faul na Kaczmarku jeszcze na połowie Olimpii
17' Nowak próbował szybkim zwodem ominąć rywala, ale nie przyniosło to skutku
16' Rzut rożny dla zabrzan. Kurzawa rozegrał krótko, Plizga dośrodkował, ale za mocno
15' Kaczmarek utrzymał się przy piłce, zszedł do środka boiska i "miękko" próbował zagrać do Angielskiego, który jednak nie wyczuł intencji skrzydłowego Olimpii
13' Nowak próbował minąć Malca, za daleko zagrał i nie zdołał utrzymać piłki w boisku
12' Ambrosiewicz oddał mocny strzał z okolic szesnastki, ale piłkę wybronił Wrąbel. Chwilę później "poprawiał" jeden z zabrzan, ale znowu czujny Wrąbel wybił futbolówkę poza boisko
10' Kolejna wrzutka Kaczmarka, ale czujni obrońcy Górnika
9' Faul na Kaczmarku z prawej strony boiska. Dośrodkowywał sam poszkodowany, jednak w polu karnym żaden z jego kolegów nie zdołał wyskoczyć najwyżej i skierować piłkę do bramki
8' Piłka w kierunku Nowaka, który nie zdążył jednak utrzymać futbolówki w boisku
7' Plizga huknął sprzed pola karnego, piłkę przed siebie odbił Wrąbel, na szczęście dla grudziądzan asekurował go partner z drużyny
5' Ladecky faulował Zitko w środku pola
3' Dogranie Angielskiego przed pole karne, stamtąd strzał oddał Kłus, ale bardzo niecelnie
2' Strzał Michalika minimalnie obok słupka bramki gości!
2' Świetna piłka do Banasiaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Górą z tego starcia Kasprzik, który w ostatniej chwili nogami zablokował piłkę
1' Faul grudziądzan w środku pola
1' Początek spotkania! Od środka gospodarze.