Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica [relacja live]

pomorska.pl
Po zimowej przerwie do gry wracają pierwszoligowcy. Olimpia podejmie przed własną publicznością Miedź Legnicę. Początek spotkania o godz. 17.

Olimpia Grudziądz 2:1 Miedź Legnica
19' Karol Angielski
40' Damian Michalik
90'+3 Forsell

90'+3' Forsell nie wykorzystał rzutu karnego, ale zdołał dobić piłkę
90'+2 Miedź dostała rzut karny
90' Karol Angielski opuszcza murawę, zastąpi go Furtado
90' Kaczmarek zobaczył żółtą kartkę
89' Angielski miał dobrą sytuację, ale sędzia dopatrzył się spalonego
87' Keon wybił piłkę poza boisko. Rzut rożny dla Olimpii
84' Wrąbel świetnie wybronił strzał jednego z legniczan
84' Rybicki schodzi z murawy, zastąpił go Bartulovoc
80' Wesslem wychodził na czystą pozycję, był pociagany za koszulkę przez rywala, jednak sędzia tego nie zauważył
76' Ciechanowski zablokował strzał Garguły
73' Banasiak zastąpi Ferugę
72' Łobodziński uderzał na bramkę Olimpii, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Wrąbla
72' Klemenz poradził sobie z Łobodzińskim
71' Bartczak sfaulował Kaczmarka i ukarany został za to żółtym kartonikiem
69' Angielski z dystansu minimalnie obok słupka
67' Trifonow niecelnie w kierunku Forsella
67' Zmiana także w ekipie Miedzi. Garguła zastąpi Pennanena
65' Pierwsza zmiana w drużynie Olimpii. Michalika zastąpił Wesslem
64' Świetnie rozegrany rzut rożny, piłka dotarła do Angielskiego, który z bliskiej odległości trafił w Kapsę
63' Ofensywne wejście Ciechanowskiego i Olimpia ma kolejny rzut rożny
62' Smoliński dośrodkował w pole karne, jednak zbyt daleko i żaden z grudziądzan nie zdołał przejąć piłki
61' Smoliński sfaulowany na połowie rywala
58' Grudziądzanie czujni, wybili piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
57' Ciechanowski wybił piłkę sprzed nóg pędzcego Rybickiego. Miedź ma rzut rożny
55' Keon strzelał sprzed pola karnego, ale obok prawego słupka bramki
53' Ciechanowski ukarany żółtą kartką
51' Klemenz faulował na połowie rywali
50' Strzał Woźniaka minimalnie mija słupek bramki Miedzi
49' Faul na Angielskim w środku pola
48' Angielski dobrze dograł Ferudze, którego strzał, po małym zamieszaniu, obronił Kapsa
47' Dobra piłka do Angielskiego, ale ubiegł go Kapsa
46' Początek drugiej połowy

45'+1 Koniec pierwszej częsci spotkania. Olimpia po dobrej grze prowadzi 2:0
45' Sędzia doliczył minutę do podstawowego czasu gry
44' Ciechanowski nie podnosi się z boiska po starciu z rywalem. Potrzebna jest pomoc medyczna
43' Woźniak ukarany żółtą kartką
42' SMoliński dośrodkował w pole karne, jeden z obrońców Miedzi wyskoczył najwyżej i wybił piłkę
41' Feruga faulowany na połowie Miedzi
40' Michalik uderzył sprzed pola karnego obok prawego słupka, Kapsa bez szans!
39' Świetny strzał Michalika głową, Kapsa końcami palców przeniósł piłkę ponad poprzeczką
37' Smoliński uderzył z dystansu ponad poprzeczką bramki Kapsy
35' Kapsa chwycił piłkę po dośrodkowaniu Kaczmarka z rzutu rożnego
35' Kaczmarek w pole karne i legniczanie wybili piłkę poza linię końcową
33' Strzał Ferugi z 10 metrów, jednak obok bramki
32' Świetne podanie w kierunku Angielskiego, sędzia po chwili odgwizdał jednak spalonego
31' Angielski fauowany w środku pola
31' Dobra piłka do Angielskiego, który odegrał Woźniakowi, ale obrońca Olimpii był na pozycji spalonej
30' Piłka po rzucie wolnym trafiła do jednego z zawodników Miedzi, jednak sędzia dopatrzył się spalonego
29' Faul Olimpii na własnej połowie
28' Dobra piłka z rzutu rożnego, Woźniak był w dobrej sytuacji i uderzył minimalnie ponad poprzeczką
28' Kaczmarek dośrodkował w pole karne rywali, ale piłka znowu odbiła się od nogi jednego z przyjezdnych
27' Dośrodkowanie Kaczmarka w pole karne zablokowane. Chwilę później Kurowski wywalczył rzut rożny
26' Kaczmarek sfaulowany na własnej połowie
25' Długa piłka do Łobodzińskiego, który nie zdążył jednak opanować futbolówki przed linią końcową
22' Angielski sfaulował Rasaka w narożniku boiska
19' Gooool! Świetne dogranie Ferugi, Angielski znalazł się w sytuacji sam na sam z Kapsą i spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce
18' Strzał Rasaka z kilku metrów, jednak świetnie broni Wrąbel. Woźniak popędził lewą stroną boiska, dograł Angielskiemu, ale niecelnie i piłkę przechwycił Kapsa
17' Świetna interwencja Michalika, który wślizgiem zatrzymał groźny atak rywala
15' Idealna okazja Olimpii. Grudziądzanie wychodzili sam na sam z bramkarzem Miedzi, Angielski mógł odegrać, jednak spróbował ominąć Kapsę i stracił piłkę
14' Zitko świetnie przejął piłkę ma 20 metrze i od razu ruszył do ataku. Odegrał Angielskiemu, którego jeden z przyjezdnych sfaulował w środku pola
13' Angielski uderzał z dystansu, Kapsa nieco zaskoczony odbił piłkę w bok, ale nie było tam żadnego z piłkarzy Olimpii
12' Michalik sfaulował rywala podczas ataku na połowie Miedzi
10' Zitko sfaulował Łobodzińskiego 25 metrów od własnej bramki. Do piłki znowu podszedł Forsell i ponownie strzelił obok bramki
10' Wrzutka w pole karne przyjezdnych. Piłka szybowała tak długo, że Kapsa bez problemu zdążył ją chwycić
9' Kaczmarek popędził lewą stroną boiska, ale poradził z nim sobie zawodnik Miedzi
8' Keon odebrał piłkę w środku pola, odegrał Forsellowi, który zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka zatrzymała się jednak na nodze jednego z grudziądzan
7' Dobra akcja grudziądzan zakończona niecelnym strzałem
6' Forsell uderzał z rzutu wolnego, ale daleko obok bramki
5' Forsell sfaulowany 30 metrów od bramki Olimpii
4' Woźniak świetnie wybił piłkę sprzed nóg Rasaka
3' Strzał po rzucie rożnym bardzo niecelny. Od bramki rozpocznie Kapsa
2' Dogranie Olimpii w pole karne i piłkę odbija jeden z obrońców Miedzi. Kolejny rzut rożny
2' Dobra piłka do Kaczmarka, który dośrodkował w pole karne. Michalik wyskoczył najwyżej i jego strzał z trudem obronił Kapsa, wybijając piłkę poza boisko
1' Rozpoczęli grudziądzanie

Olimpia: Jakub Wrąbel, Marcin Woźniak, Lukas Klemenz, Matic Žitko, Damian Ciechanowski, Kamil Kurowski, Marcin Smoliński, Daniel Feruga (73' Adam Banasiak), Damian Michalik (65' Antonio Wesslem), Marcin Kaczmarek, Karol Angielski.
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Adrian Bielawski, Adam Banasiak, Wesllem Monteiro, Jose Furtado, Arkadiusz Kasperkiewicz, Jakub Łukowski.

Miedź: Paweł Kapsa, Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Rumen Trifonov, Wojciech Łobodziński, Patteri Forsell, Petteri Pennanen, Damian Rasak, Keon Daniel, Mariusz Rybicki.
Rezerwowi: Łukasz Sapela, Karol Gardzielewicz, Hunter Gorskie, Łukasz Garguła, Mladen Bartulovoc, Jonatan Perez, Adrian Łuszkiewicz.