Olimpia Grudziądz - MKS Kluczbork [zapis relacji na żywo]

pomorska.pl
Olimpia grała bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Niestety, przegrała z MKS Kluczbork.

Olimpia Grudziądz 1:2 MKS Kluczbork
34' Maciej Kowalczyk
39' Nildo
45' Maciej Kowalczyk

90'+4 Koniec spotkania
90'+2 Smoliński gra dziś fatalnie. Zepsuł właśnie kolejną świetną okazję, niestety trener Paszulewicz wykorzystał już limit zmian
90' Mecz potrwa przynajmniej cztery minuty dłużej
88' Smoliński oddał mocny strzał, piłka odbiła się jednak od Nowackiego
87' Strata Smolińskiego i przy piłce znowu są goście
85' Kowalczyk schodzi z boiska. Za niego Swędrowski
85' Wrzutka Ciechanowskiego w rękawicach Pogorzelca
82' Ciechanowski w pole karne, Nildo uprzedzony przez obrońcę z Kluczborka
80' Brodziński główkuje, jednak piłka w rękach Fabiniaka
79' Strzał Kowalczyka bez problemu broni Fabiniak
77' Żółta kartka dla Banasiaka
76' Nildo faulowany w polu karnym rywali, jednak gwizdek sędziego milczy!
75' Nildo główkował minimalnie ponad bramką gości
73' Żółtą kartką ukarany Szewczyk
71' Pierwsza zmiana w ekipie gości. Z boiska schodzi Kasperkiewicz, za niego Nowacki
70' Świetne dogranie Trzepacza na głowę Nildo, i genialna interwencja Pogorzelca, który wybronił ten strzał!
68' Zigon schodzi z boiska, w jego miejsce zagra Oskar Trzepacz
66' Świetne dogranie Nildo do Kurowskiego, jego strzał daleki od ideału
66' Olimpia ma ogromną przewagę nad rywalami, jednak na razie brakuje wykończenia
65' Zigon minął rywala przy linii końcowej, dograł wzdłuż bramki, jednak w ostatniej chwili strzał zablokowali goście
62' Nildo złapany na spalonym
61' Co za okazja grudziądzan! Poprzeczka uratowała MKS od straty bramki!
61' Groźny strzałSmolińskiego! Piłkę w ostatniej chwili zablokował jeden z graczy gości
59' Długie podanie Smolińskiego do Kurowskiego, jednak nieco zbyt mocne
58' Żółta kartka dla Macieja Kowalczyka
56' Druga zmiana z szeregach Olimpii. Trener Paszulewicz zdecydował się na ofensywny ruch. Smoliński zastąpił Szarpaka
54' Strzał Kowalczyka odbija Piter-Bućko
51' Faul na Banasiaku. Rzut wolny wykonywał sam poszkodowany, jednak dośrodkowanie nie przyniosło zagrożenia pod bramką przyjezdnych
50' Piłka do Nildo, który mimo przytrzymywania przez rywal, zdołał dograć w pole karne gości
49' Kursa wybił piłkę z własnego pola karnego
46' Brodziński wykonywał rzut wolny, jednak wysoko ponad bramką grudziądzan
46' Początek drugiej połowy
46' Kurowski wchodzi na boisko. Zastąpi Kaczmarka

45' Koniec pierwszej części meczu
45' Goście wymienili kilka podań w polu karnym Olimpii i bez Kowalczyk bez problemu wpakował piłkę do siatki
44' Strzał Ciechanowskiego z 45 metrów, piłka minęła bramkę MKS-u
43' Niezły strzał Kowalczyka, który chciał wykorzystać ustawienie Fabiniaka. Piłka minimalnie minęła bramkę grudziądzan
43' Zigon uderzał sprzed pola karnego,ale bardzo niecelnie
42' Prostopadłe podanie do Nildo, Braylijczyk był na spalonym
41' Dobra piłka do Zigona wbiegającego w pole karne, jednak pomocnik Olimpii nie opanował futbolówki
39' Wyrównanie! Nildo głową umieścił piłkę w siatce gości!
34' Gool! Błąd grudziądzkich obrońców wykorzystał Maciej Kowalczyk
30' Kolejny brutalny faul Brodzińskiego na Banasiaku w środku pola. Tym razem sędzia pokazał graczowi z Kluczborka żółtą kartkę
30' Długo trwała przerwa w grze, ostatecznie Nildo podniósł się i wrócił na murawę
27' Ostry faul na Banasiaku, który nie podnosi się z boiska. Chwilę później Pogorzelec, który wyszedł daleko przed własne pole karne, zderzył się w powietrzu z Nildo. Brazylijczyk mocno ucierpiałw tym starciu
25' Szarpak dopadł do piłki wybitej przed pole karne przez graczy gości, oddał mocny strzał, jednak wysoooooko ponad bramką
23' Zamieszanie w polu karnym MKS-u po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na murawę upadł Piter-Bućko, jednak sędzia nie dopatrzył się faulu
22' Pogorzelec z trudem przeniósł futbolówkę ponad własną bramką po dograniu Kaczmarka z rzutu rożnego
22' Darmochwał naciskał na rywala. który miał piłkę we własnym polu karnym i zmusił go do wybicia jej poza boisko
19' Olimpia bliska zdobycia pierwszej bramki! Strzelał Piter-Bućko, a piłkę z samej linii bramkowej wybili gospodarze! Później "poprawiał" jeszcze Kaczmarek, jednak futbolówka minęła poprzeczkę
17' Zigon przejął piłkę, jednak chwilę później pogubił się podczas dryblingu
14' Świetne przejęcie piłki przez Darmochwała na połowie MKS-u, od razu chciał uruchomić wychodzącego Nildo, jednak połapali się w tym wszystkim goście i oddalili zagrożenie wybijając futbolówkę
13' Strzał Brodzińskiego po rzucie rożnym, jednak bardzo niecelny
9' Nietypowe rozegranie rzutu wolnego przez gości. Madejski zagrał lekko na prawą stronę do Niziołka, który oddał wprawdzie strzał na bramkę Olimpii, ale nie mogło to zaskoczyć Fabiniaka
6' Rajd Darmochwała prawą stroną boiska, jego dogranie w pole karne przeciął jednak Pogorzelec, który nie zdołał chwycić piłki. Rzut rożny dla Olimpii
5' Kolejny faul Kowalczyka na połowie grudziądzan
3' Kowalczyk faulował Matica Zitko przed polem karnym Olimpii. Stoper gospodarzy wstał z boiska i może kontynuować grę
2' Prostopadłe podanie do Szewczyka, jednak ten nie opanował futbolówki i chwycił ją Fabiniak
2' Ręką zagrał Zitko na własnej połowie
1' Rozpoczęli grudziądzanie

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Jakub Szarpak (56' Marcin Smoliński) - Michal Piter-Bućko, Piotr Darmochwał, Marcin Kaczmarek (46' Kamil Kurowski), Dejan Zigon (68' Oskar Trzepacz), Adam Banasiak - Nildo.
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Oskar Trzepacz, Patryk Skórecki, Marcin Woźniak, Marcin Smoliński, Kamil Kurowski, Sebastian Bartlewski.

MKS Kluczbork: Oskar Pogorzelec - Rafał Niziołek, Michał Szewczyk, Łukasz Uszalewski, Adam Orłowicz, Radosław Kursa, Maciej Kowalczyk (85' Tomasz Swędrowski), Michał Kojder, Piotr Kasperkiewicz, Bartosz Brodziński, Piotr Madejski.
Rezerwowi: Grzegorz Wnuk, Paweł Gierak, Bartłomiej Olszewski, Tomasz Swędrowski, Marcin Nowacki, Łukasz Ganowicz, Kamil Nitkiewicz.