Olimpia Grudziądz na ostatniej prostej przed nowym sezonem [wideo]

Już pojutrze piłkarze Olimpii Grudziądz rozpoczną nowy, pierwszoligowy sezon. Dziś będzie okazja, by poznać drużynę, która będzie grała w biało-zielonych barwach.

Dobiega końca przedsezonowa przerwa w Fortuna I Lidze. Inauguracja 1. kolejki już w piątek. Pierwszym meczem nowego sezonu będzie starcie Olimpii Grudziądz z Chrobrym Głogów. Początek o godz. 19.

Grudziądzanie po roku wrócili do Fortuna I Ligi i chcą powalczyć przynajmniej o spokojne utrzymanie. Latem w drużynie nastąpiły bardzo duże zmiany, zwłaszcza w formacji ofensywnej. Odeszli praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie zdobywali gole. Mocno przebudowany zespół nie miał wiele czasu, by się zgrać.

Ostatni sparing na remis

Grudziądzanie latem rozegrali sześć meczów kontrolnych. Wygrali tylko jeden z nich - z Wartą Poznań. Przegrali z Olimpią Elbląg i Wisłą Płock. Remisowali trzykrotnie: z Chojniczanką Chojnice, Podbeskidziem Bielsko-Biała i Gryfem Wejherowo.

Właśnie sparingiem z Gryfem, rozegranym dokładnie tydzień przed pierwszym ligowym meczem, Olimpia zakończyła cykl meczów kontrolnych. Zremisowała z drugoligowcem 3:3, choć do przerwy wygrywała 1:0.

- Mieliśmy pewne założenia, jeśli chodzi o grę w obronie. W pierwszej połowie realizacja była na dobrym poziomie. Przede wszystkim za sobą nadążaliśmy, a to jest najważniejsze. W drugiej połowie wyszliśmy jacyś bez koncentracji i skupienia. Zrobiliśmy dużo błędów - mówi Mariusz Pawlak, szkoleniowiec Olimpii Grudziądz. - Po to jest sparing, by być jak najlepiej przygotowanym w meczu o punkty. Mamy nad czym pracować, wiemy co i jak poprawić. Mamy parę dni, by popracować i zagrać bardziej agresywnie.

W sparingu z Gryfem dobrze wyglądała gra ofensywna. Grudziądzanie stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji, choć i tu jest sporo do poprawy. - Myślę, że moglibyśmy grać jeszcze skuteczniej, „dopieścić” ostatnie podanie i sytuacji byłoby więcej. Mamy kilka dni, mam nadzieję, że wykorzystamy to na tyle, żeby zdobyć komplet punktów - mówi Pawlak.

Dziś oficjalna prezentacja

O godz. 19 w hali Olimpii na terenie stadionu przy ul. Piłsudskiego 14 rozpocznie się prezentacja drużyny na sezon 20-19/2020. Kibice będą mogli poznać piłkarzy, którzy zagrają w barwach Olimpii. Nie zabraknie materiału z przygotowań do rozgrywek. Po prezentacji fani będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami i zdobyć autografy. Wstęp jest wolny.