Olimpia Grudziądz nie zwalnia tempa. Lider tabeli ciągle jest niepokonany

Dariusz Knopik
Olimpia Grudziądz jest samodzielnym liderem II grupy III ligi
Olimpia Grudziądz jest samodzielnym liderem II grupy III ligi Łukasz Szalkowski
Olimpia Grudziądz w 7. kolejce II grupy III ligi odniosła szóste zwycięstwo. Biało-zieloni pokonali na wyjeździe Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:1)
Bramki: Filip Szewczyk (49) - Patryk Winsztal (15), Hubert Mich (48).
Olimpia: A. Olszewski - Sikorski, Mich, Rogala - S. Olszewski (59. Cuenca), Kurowski, Owczarek, Warcholak - Nawrocki (77. Rzepka), Amarildo (64. Stanisławski), Winsztal (77. Gojko).

Grudziądzanie jechali do Nowych Skalmierzyc z jasnym celem: wygrać i umocnić się na pozycji lidera. Od pierwszego gwizdka przystąpili do realizacji swojego planu. Po kwadransie na prowadzenie biało-zielonych wyprowadził Patryk Winsztal. Po kolejnych 15 minutach popisał się Adrian Olszewski, który obronił rzut karny.

Grudziądzanie świetnie rozpoczęli drugą część meczu, bo wynik podwyższył Hubert Mich. Niestety, po niespełna 60 sekundach dali sobie wbić kontaktową bramkę. Pomimo starań obu drużyn wynik nie uległ zmianie. Tym samym biało-zieloni odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie i umocnili się na pozycji lidera.

- Pierwsza połowa była lepsza w naszym wykonaniu - mówi Bogusław Baniak, trener Olimpii. - Mieliśmy trzy dogodne okazje, z których wykorzystaliśmy tylko jedną. Dzięki Adrianowi prowadziliśmy, bo obronił karnego. Po przerwie strzeliliśmy na 2:0, ale za chwilę straciliśmy gola. Zaczęła się niepotrzebna nerwówka. Na szczęście dociągnęliśmy zadowalający wynik do końca - dodał.

W następnej kolejce Olimpia podejmie Unię Swarzędz. Spotkanie zaplanowano na sobotę 17 września na godz. 16.