Olimpia Grudziądz odniosła derbowe zwycięstwo nad Zawiszą Bydgoszcz [zdjęcia]

Olimpia Grudziądz odniosła derbowe zwycięstwo nad Zawiszą Bydgoszcz
Olimpia Grudziądz odniosła derbowe zwycięstwo nad Zawiszą Bydgoszcz Łukasz Szalkowski
W kolejnym meczu trzecioligowych rozgrywek Olimpia Grudziądz podejmowała Zawiszę Bydgoszcz. Biało-zieloni wygrali 3:1 i wrócili na fotel lidera 2 grupy III ligi.

od 16 lat

Derbowy mecz rozpoczął się od małej niespodzianki. W 8. minucie Zawiszę na prowadzenie wyprowadził Kamil Żylski. Bydgoszczanie później długo kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwalali gospodarzom na oddawanie strzałów w światło bramki. Ostatecznie stracili bramkę tuż przed przerwą, gdy na listę strzelców wpisał się Kaczmarek.

Po przerwie faworyzowany zespół Olimpii wziął się mocniej do pracy w ofensywie. Już w 50. minucie grudziądzanie prowadzili już 2:1 po golu Jakuba Bojasa, a wynik ustalił Hubert Antkowiak. Zawisza w końcówce meczu grał w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce Okuniewicza.

Olimpia, dzięki zdobyciu kompletu punktów, wróciła na fotel lidera. Ma "oczko" przewagi nad drugą Kotwicą Kołobrzeg. Zawisza pozostał na dziesiątej lokacie.

Grudziądzanie w 21. kolejce rozgrywek zagrają na wyjeździe z Jarotą Jarocin. Zawiszę czeka kolejny trudny mecz - na własnym stadionie zmierzy się z Kotwicą.

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (1:1)
Bramki: Tomasz Kaczmarek (44), Jakub Bojas (50), Hubert Antkowiak (90) - Kamil Żylski (8).

Olimpia Grudziądz odniosła derbowe zwycięstwo nad Zawiszą By...