Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce [relacja live]

pomorska.pl
Olimpia po kiepskim początku sezonu, nieco poprawiła styl i wyniki, przesuwając się z ostatniego miejsca w tabeli. W sobotę, w ramach szóstej kolejki, na własnym boisku podejmie Pogoń Siedlce. Początek meczu o godz. 17.

Olimpia Grudziądz 1:0 Pogoń Siedlce
81' Marcin Kaczmarek (k)

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak - Damian Michalik, Arkadiusz Kasperkiewicz, Adam Banasiak (Marcin Smoliński), Jakub Łukowski (56' Patryk Skórecki)- Marcin Kaczmarek - Karol Angielski (55' Oskar Trzepacz)
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Radosław Jasiński, Lukas Klemenz, Marcin Smoliński, Adrian Bielawski, Patryk Skórecki, Oskar Trzepacz.

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Mateusz Żytko, Arkadiusz Jędrych, Daniel Chyła, Damian Świerblewski, Rafał Makowski, Marcin Burkhardt (69' Marcin Paczkowski), Amban Sulejmani (62' Cezary Demianiuk), Grzegorz Tomasiewicz, Piotr Kurbiel (82' Daniel Gołębiewski).
Rezerwowi: Przemysław Frąckowski, Tomasz Lewandowski, Marcin Paczkowski, Daniel Dybiec, Daniel Gołębiowski, Michał Bajdur, Cezary Demianiuk.

90'+7 Koniec spotkania, Olimpia wygrywa po golu Kaczmarka z rzutu karnego
90'+4 Kaczmarek sfaulowany na połowie Pogoni
90'+3 Trzepacz do Skóeckiego, który z dystansu strzelił ponad bramką
90'+1 Strzał Demianiuka, ale wysoko ponad bramką
90' SPotkanie potrwa cztery minuty dłużej
90'Długie podanie w kierunku Trzepacza, jednak za mocne i piłkę chwycił Misztal
89' Rzut wolny dla Pogoni z lewej strony boiska. Dośrodkowanie w pole karne i strzał broni Wrąbel
85' Strzał Kaczmarka, jednak nie trafił czysto w piłkę i obronił to Misztal
84' Skórecki dał się ograć Chyle i szybko stracił piłkę
83' Jędrych przejął piłkę, ale chwilę później niecelnie podał i grudziądzanie rozpoczną wyrzutem z autu
82' Wrąbel wyszedł wysoko i przechwycił długie podanie Pogoni
82' Gołębiewski za Kurbiela
81' Gooooool! Kaczmarek pewnie wykorzystał "jedenastkę"!
80' Rzut karny dla Olimpii! Jeden z siedlczan zagrał piłkę ręką w polu karnym!
78' Skórecki główkował po dograniu Smolińskiego i Misztal z trudem wybił piłkę poza linię
77' Rajd Smolińskiego zakończony strzałem, jednak niecelnym
75' Kasperkiewicz uderzał z dystansu i piłka, odbijając się jeszcze od nogi rywala, minimalnie minęła słupek bramki Misztala
74' Kaczmarek na prawą stronę w kierunku Skóreckiego, jednak zbyt mocno, by skrzydłowy Olimpii mógł zdążyć do piłki
73' Mecz został wznowiony
72' Przerwa na uzupełnienie płynów
71' Smoliński za Banasiaka
69' Paczkowski za Burkhardta
66' Gra się wyrównała, żadna z drużyn od kilku minut nie potrafi zagrozić bramce rywali
64' Rzut rożny dla grudziądzan. Dośrodkowanie w pole karne, na klatkę piersiową przyjął Trzepacz, ale nie miał miejsca, by się obrócić i oddać strzał. Dodatkowo sędzia stwierdził, że młody napastnik zbyt wysoko podniósł nogę, przyznając siedlczanom rzut wolny
63' Piłka w kierunku Skóreckiego, którego uprzedził stoper Pogoni
62' Sulejmani opuszcza boisko, za niego zagra Demianiuk
60' Szybki kontratak gości, którzy wychodzili dwóch na jednego. Zitko świetnie przeczytał ich zamiar i przeciął podanie
59' Banasiak uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka została przy nodze jednego z siedlczan
58' Świerblewski zagrał ręką przed własnym polem karnym
57' Żółta kartka dla Makowskiego
56' Łukowskiego na boisku zastąpi Skórecki
55' Angielski schodzi z boiska, zastąpił go Trzepacz
53' Jędrych ukarany żółtą kartką
52' Świerblewski uniknął spalonego i pędził w stronę bramki Olimpii, ale podanie wzdłuż linii brakowej przeciął Zitko
52' Wysoki pressing grudziądzan, którzy nie dają rywalom rozegrać piłki już na ich połowie
51' Świetna interwencja Wrąbla, który wygarnął piłkę spod nóg przeciwnika
50' Wrąbel z trudem wypiąstkował piłkę po dośrodowaniu Pogoni z rzutu wolnego
50' Faul Malca w środku pola
50' Niezła akcja gości, ale świetnie asekurował to Malec
49' Rajd Woźniaka, dogranie do Angielskiego. Napastnik Olimpii uderzył z dystansu i dużo się nie pomylił
47' Dwa groźne strzały grudziądzan w ciągu kilkunastu sekund. Pierwszy odbił jeden z siedlczan, a po drugim piłkę zablokował Misztal
46' Rozpoczęli grudziądzanie

45'+2 Koniec pierwszej części meczu
45'+1 Świetna akcja Woźniaka, który stworzył dobrą okazję Kaczmarka, ale dogranie skrzydłowego Olimpii niecelne
45' Sędzia do podstawowego czasu gry doliczył dwie minuty
43' Faul na Angielskim na połowie Olimpii
41' Dobra akcja grudziądzan, Banasiak przy piłce przed polem karnym, ale miałna sobie dwóch rywali i nie miał miejsca, by oddać strzał
39' Goście wymienili kilka podań blisko pola karnego Olimpii, ale do piłki nie zdążył Tomasiewicz i od bramki Wrąbel
39' Kasperkiewicz zagrał piłkę ręką w polu karnym
38' Kasperkiewicz odebrał piłkę rywalowi, wydawało się że czysto, jednak sędzia ocenił tę sytuację inaczej. Na boisku stworzyło się lekkie zamieszanie, które arbiter szybko opanował
37' Łukowski dogrywał w pole karne, ale jeden z grudziądzan był na pozycji spalonej
37' Faul na Michaliku z lewej strony pola karnego
36' Groźna sytuacja gości, jednak zakończona niecelnym strzałem
34' Zbyt mocne dośrodkowanie grudziądzan z rzutu rożnego i akcja skończyła się bez strzału
33' Rajd Angielskiego środkiem boiska, dogranie do Ciechanowskiego, którego zatrzymał jeden z siedlczan
31' Zawodnicy wrócili na boisko
30' Przerwa na uzupełnienie płynów
29' Michalik świetnie minął przeciwnika z prawej strony boiska i dośrodkował w pole karne. Tam był Kaczmarek, który uderzeniem z "pierwszej piłki" postrzaszył Misztala. Golkiper gości odbił piłkę przed siebie i dopiero po chwili pewnie chwycił
28' Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez siedlczan i od bramki wznowi Wrąbel
27' Faul ANgielskiego w środku boiska
25' Banasiak uderzał z dystansu, ale daleko obok bramki
25' Świetna akcja grudziądzan, Banasiak wyszedł na niezłą pozycję po dograniu kolegi piętką, ale kolejne podanie nie było już celne
24' Świerblewski na pozycji spalonej
22' Świetne zachowanie grudziądzan w defensywie. Na razie Olimpia nie pozwala rywalom na nic
21' Dobra piłka do Woźniaka, jednak troszkę za mocna i nawet ofiarny wślizg gracza Olimpii nie pozwolił utrzymać futbolówki w boisku
19' Łukowski nie podnosił się z murawy po starciu z rywalem, ale sędzia tego nie zauważył. Po chwili gracz Olimpii podniósł się jednak i wrócił do gry
17' Angielski faulowany w środkowej strefie boiska
15' Grudziądzanie świetnie wyszli spod pressingu na własnej połowie, szybko przenieśli piłkę do środka boiska. Futbolówka trafiła na prawe skrzydło, skąd Ciechanowski dogrywał ją w pole karne. Tam lepiej ustawiony od Angielskiego był jednak jeden z obrońców Pogoni
14' Kaczmarek prostopadle do Woźniaka, który nie odczytał intencji swojego kolegi i zbyt późno ruszył do piłki
13' Niecelnie dogrywał Angielski na połowie przeciwnika. Grudziądzanie mieli szansę na szybką akcję
12' Michalik niecelnie podał w kierunku prawego skrzydła
11' Dobre zgranie Kaczmarka do nadbiegającego Banasiaka. Pomocnik Olimpii zagrał płasko w pole karne, ale piłkę przechwycił Misztal
10' Nieporozumienie Zitko i Kasperkiewicza, jednak bez konsekwencji, bo żadnego z siedlczan nie było w pobliżu
9' Jędrych wyskoczył najwyżej do piłki kierowanej w pole karne Olimpii i minimalnie przestrzelił
7' Ciechanowski świetnie przejął podanie kierowane do Sulejmaniego
5' Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale Woźniak faulował rywala podczas walki o pozycję
5' Dobre dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jeden z grudziądzan główkował, ale piłkę zdołał wybić obrońca Pogoni. Kolejny rzut rożny dla Olimpii
4' Waleczny Woźniak wywalczył piłkę na połowie rywali, a chwilę później po jego zagraniu jeden z siedlczan wybił piłkę poza linię końcową
4' Szybka akcja Olimpii, Banasiak miał trochę miejsca przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Piłkę bez problemów chwycił Misztal
3' Zitko niecelnie podawał w kierunku Angielskiego, jednak bez konsekwencji, bo piłka trafiła z powrotem pod nogi grudziądzan
3' Śiwerblewski przejął piłkę sprzed nóg Woźniaka na połowie Olimpii, ale nie utrzymał jej w boisku