Olimpia Grudziądz pokonała Zagłębie Sosnowiec!

Olimpia Grudziądz odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie. Pokonała w Sosnowcu Zagłębie 1:0.

W meczu 2. kolejki Fortuna I Ligi Olimpia odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem na trudnym terenie mierzyła się ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsza część meczu była wyrównana. Obie drużyny stworzyły sobie kilka ytuacji, ale brakowało im celnych strzałów. W drugiej połowie to grudziądzanie dyktowali warunki na boisku. Kilka razy byli bliscy zdobycia gola. W 75. minucie Omran Haydary minął dwóch obrońców Zagłębia i wyłożył piłkę Tiago Alvesowi, który z bliskiej odległości trafił do siatki i wyprowadził Olimpię na prowadzenie.

Grudziądzanie do końca meczu mądrze się bronili i utrzymali jednobramkowe prowadzenie. Olimpia ma komplet punktów i jest liderem Fortuna I Ligi.

Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
Bramka: Tiago Alves (75)

Zagłębie: Matko Perdijić - Tomasz Nawotka, Piotr Polczak, Płamen Kraczunow, Wojciech Słomka - Stanisław Biłeńkyj (71. Mateusz Szwed), Kacper Radkowski, Filip Karbowy, Szymon Pawłowski, Patryk Małecki (62. Błażej Radwanek) - Fabian Piasecki (74. Michał Góral).

Olimpia: Jakub Lemanowicz - Damian Ciechanowski, Ivan Ocenas, Lukas Duriska, Ariel Wawszczyk - Tiago Alves (85. Remigiusz Szywacz), Maciej Kona, Robert Ziętarski, Konrad Handzlik (68. Joao Criciuma), Jakub Łukowski (79. Bartosz Nowicki) - Omran Haydary.

Żółte kartki: Biłeńkyj, Radkowski, Piasecki - Tiago Alves, Joao Criciuma.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani