Olimpia Grudziądz przegrała po raz drugi z rzędu [wideo, zdjęcia]

Grudziądzanie przegrali ważny mecz i skomplikowali sobie sytuację w walce o awans.

Olimpia - ROW RYBNIK 1:2 (1:1)
Bramki: German Ruiz (2) - Dominik Zawadzki (37), Przemysław Brychlik (87).

OLIMPIA: Muzyk - Fryc (90. Gabor), Ocenas, Wawszczyk, Sulkowski - Skibicki (57. Handzlik), Kona, Ziętarski, Ruiz (65. Marzec), Alves(78. Kaczmarek) - Kita l.

Grudziądzanie chcieli zrehabilitować się za wysoką i niespodziewaną porażkę 0:3 z Gryfem w Wejherowie. By nie utrudniać sobie drogi do I ligi, powinni ogrywać ekipy z dołu tabeli, a takimi był Gryf i ROW.

Trener Olimpii - Mariusz Pawlak przed spotkaniem zwracał uwagę, że niedzielny mecz będzie bardzo trudny, bo drużyny walczące o utrzymanie zawsze grają z ogromnym zaangażowaniem o każdą piłkę.

To się potwierdziło, choć nie od pierwszej minuty. Biało-zieloni od razu po rozpoczęciu meczu ruszyli do ataku i już w 2. minucie cieszyli się z gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Germana Ruiza, który bez problemu umieścił ją w siatce. Szybko strzelona bramka sugerowała, że Olimpia będzie miała mecz pod kontrolą i niebawem „dołoży” kolejne trafienia. Tak się jednak nie stało. Po kwadransie gry to goście powoli przejmowali inicjatywę i coraz pewniej radzili sobie na połowie Olimpii. Przyniosło to skutek w 37. minucie, kiedy Dominik Zawadzki doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron grudziądzanie częściej atakowali, oddawali sporo strzałów z dystansu, jednak brakowało skuteczności. Goście od czasu do czasu wyprowadzali kontrataki, które jednak rzadko było groźne. Dopiero w końcówce spotkania Przemysław Brychlik został obsłużony świetnym podaniem za plecy wracających obrońców, znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Muzykiem i bez najmniejszego kłopotu strzelił gola dającego prowadzenie.

Sytuacja grudziądzan jest trudna, choć nadal wszystko jest w ich rękach. Muszą wygrać wszystkie pozostałe mecze, by nie musieć patrzeć na wyniki pozostałych ekip.

Kolejny mecz Olimpia zagra w sobotę o godz.17 w Rzeszowie.

W tej kolejce nie zabrakło dużych sensacji. Po raz dziesiąty z rzędu zremisował łódzki Widzew i spadł już poza strefę dającą awans do I ligi. Przewodzący w tabeli Radomiak przegrał z kolei z Błękitnymi Stargard, którzy nadal muszą walczyć o utrzymanie w lidze. Niespodziewane wyniki sprawiły, że ostatnie kolejki zarówno w czubie tabeli, jak i u jej dołu, będą pełne ogromnych emocji.