Olimpia Grudziądz przegrała w Lublinie i spadła do III ligi

ŁS
Mecz z Motorem Lublin był dla Olimpii Grudziądz niezwykle ważny. Zamiast zwycięstwa, grudziądzanie doznali jednak wstydliwej porażki 2:5 i spadli do III ligi.

Motor Lublin - Olimpia Grudziądz 5:2 (1:0)
Tomasz Swędrowski (45, 46), Robert Obst (66 - samobójcza), Filip Wójcik (68), Piotr Witasik (71 - samobójcza) - José Embaló (54), Jakub Nawrocki (88).

Motor: Seweryn Kiełpin - Michał Król, Rafał Grodzicki (76. Przemysław Zbiciak), Ariel Wawszczyk, Paweł Moskwik - Filip Wójcik, Kamil Kumoch (60. Jakub Sobstyl), Tomasz Swędrowski (51. Sławomir Duda), Rafał Król, Piotr Ceglarz (76. Leszek Jagodziński) - Krzysztof Ropski (60. Daniel Świderski).

Olimpia: Nikodem Sujecki - Piotr Witasik, Robert Obst (76. Wahe Mnacakanjan), Bartosz Widejko - Damian Ciechanowski, Michał Graczyk, Grzegorz Gulczyński (70. Grzegorz Płatek), Marko Zawada (70. Oskar Kalenik), Mikołaj Gabor - João Criciúma (61. Najim Romero), José Embaló (76. Jakub Nawrocki).

żółte kartki: Moskwik, Sobstyl, M.Król - Witasik.

Olimpia, by pozostać w gronie drugoligowców, potrzebowała zwycięstwa w ostatnim meczu. Zadanie było bardzo trudne, ale nie niewykonalne.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando "biało-zielonych", którzy mieli dużą przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Dodatkowo tuż przed zejściem do szatni, niespodziewanie stracili gola, co bardzo skomplikowało ich sytuację. Tuż po zmianie stron padła druga bramka dla gospodarzy. Grudziądzanie odpowiedzieli trafieniem Jose Embalo z 54. minuty.

Olimpia nie miała już nic do stracenia i musiała rzucić się do ataku. Skończyło się to jednak kolejnymi bramkami dla Motoru - w 66., 68. i 72. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla lublinian.

Olimpia Grudziądz pod 10 latach spadła ze szczebla centralnego i w nadchodzącym sezonie zagra w III lidze. Oznacza to, że z II grupy III ligi spadnie aż 10 drużyn.

Tak kibicowaliście Olimpii Grudziądz w meczu z Wigrami Suwałki! Zobaczcie zdjęcia