Olimpia Grudziądz przegrała z rezerwami Pogoni Szczecin. Nadal ma przewagę nad wiceliderem Łukasz Szalkowski
Olimpia nie wykorzystała kolejnego potknięcia Kotwicy Kołobrzeg i nie powiększyła nad nią przewagi do pięciu "oczek". Grudziądzanie nie zdołali pokonać na wyjeździe świetnie prezentującej się wiosną Pogoni II Szczecin - odnieśli pierwszą w tym roku ligową porażkę.

Mecz Olimpii z rezerwami Pogoni Szczecin kończył 26. serię gier w 2 grupie III ligi. Wcześniej druga w tabeli Kotwica Kołobrzeg zremisowała 1:1 z GKS Przodkowo i grudziądzanie stali przed szansą powiększenia przewagi do pięciu "oczek", co mocni zbliżyłoby ich do awansu.

Niestety, mecz w Szczecinie rozpoczął się nie po myśli "biało-zielonych". Stracili gola już w piątej minucie spotkania. Później grudziądzanie toczyli wyrównany bój, ale nie wykorzystywali sytuacji, które udało im się stworzyć. Pod koniec spotkania rzucili wszystko na jedną szalę i rzucili się do ataku. Przypłacili to stratą bramki po kontrataku, kilka minut przed końcowym gwizdkiem.

Dla Olimpii to pierwsza porażka tej wiosny. Sprawa awansu nadal jest w rękach grudziądzan, którzy mają jeszcze dwupunktową przewagę nad Kotwicą. W niedzielę (1 maja) "biało-zielonych" czeka mecz na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard. Początek o godz. 17.

Pogoń II Szczecin - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)

Bramki: Wojciech Lisowski (5), Bartosz Boniecki (90).
OLIMPIA: Olszewski - Rzepka (58. Leszczyński), Mich, Witasik, Warcholak - Kaczmarek, Cabrera, Karmański (73. Zawada), Nawrocki (73. Jarzec) - Cywiński, Bojas (50. Antkowiak)