Olimpia Grudziądz przegrała ze Zniczem Pruszków. Powiększa się strata do bezpiecznego miejsca

"Biało-zieloni" przegrali w Pruszkowie 0:2. Grudziądzanie przez prawie całą drugą połowę grali w "dziesiątkę", bo w 50. minucie z boiska wyleciał Omid Popalzay.

Znicz Pruszków - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
Bramki: Krystian Tabara (23), Maciej Firlej (79)

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Maciej Wichtowski, Martin Baran, Mateusz Grudziński - Krystian Tabara (73. Gabor Grabowski), Szymon Kaliniec, Lukáš Hrnčiar (73. Martin Janco), Maciej Machalski (65. Krystian Pomorski), Mariusz Gabrych (77. Peter Drobňák) - Maciej Firlej.

Olimpia: Łukasz Sapela - Szymon Jarosz (57. Oskar Kalenik), Piotr Witasik, Hubert Mich - Mikołaj Gabor, Robert Obst (75. Bartosz Widejko), Marko Zawada (63. Patryk Leszczyński), Omid Popalzay, Damian Ciechanowski (63. Grzegorz Płatek) - João Criciúma (57. Michał Graczyk), José Embaló.

żółte kartki: Wichtowski, Firlej, Kaliniec - Zawada, Obst.
czerwona kartka: Omid Popalzay (50. minuta, Olimpia).

Piłkarze Olimpii przegrali po raz piąty z rzędu. Tym razem ulegli Zniczowi Pruszków 0:2. Sytuacja grudziądzan w tabeli robi się coraz gorsza. "Biało-zieloni" nadal zajmują ostatnie miejsce i coraz bardziej oddalają się od bezpiecznej, 16. lokaty. Grudziądzanie tracą do będących ponad strefą spadkową Błękitnych Stargard już pięć punktów, ale mają do rozegrania jeden zaległy mecz.

Sytuacja nie jest jeszcze niemożliwa do odwrócenia. Olimpia ma do rozegrania jeszcze dziewięć spotkań i nadal ma realne szanse na walkę o utrzymanie. By osiągnąć ten cel, musi jednak wygrywać mecze. Kolejny, niezwykle istotny mecz, czeka "biało-zielonych" w najbliższą sobotę, 1. maja. Grudziądzanie zmierzą się wtedy na własnym obiekcie z Olimpią Elbląg.