Olimpia Grudziądz rozgromiła Chrobrego Głogów [zdjęcia]

Olimpia Grudziądz otworzyła sezon najlepiej, jak mogła. Wysoko wygrała z Chrobrym Głogów i ma pierwsze trzy punkty. Hat-trickiem popisał się Omran Haydary.

Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 5:0 (3:0)
Bramki: Omran Haydary (24, 32, 68), Jakub Łukowski (45+1 - rzut karny), Joao Criciuma.

Mecz na początku nie należał do najciekawszych. Gra toczyła się głównie w środku pola. Z czasem to Olimpia zaczęła przeważać i tworzyć sobie okazję. Gol padł jednak w dosyć nietypowych okolicznościach. Ryzykowane podanie od obrońcy do bramkarza Chrobrego zakończyło się przejęciem piłki przez napastnika Olimpii, który bez problemu umieścił piłkę w pustej bramce. Niespełna 10 minut później było już 2:0, a gola ponownie strzelił Haydary, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości i uderzył ponad nim. Olimpia tuż przed zejściem do szatni strzeliła trzeciego gola. Tym razem Jakub Łukowski wykorzystał podyktowany chwilę wcześniej rzut karny.

W drugiej połowie Chrobry grał inaczej. Starał się wysoko odbierać piłkę i nie schodzić z połowy Olimpii. Udawało się to tylko przez pierwszy kwadrans, w czasie którego pod bramką grudziądzan rzeczywiście się kotłowało. Gospodarze w defensywie grali jednak bardzo dobrze i nie popełniali błędów. Jeśli już doszło do oddania strzału przez głogowian, futbolówkę bez większych problemów chwytał Lemanowicz. W 68. minucie Haydary został obsłużony kolejnym dobrym podaniem i znowu znalazł się sam na sam z bramkarzem przyjezdnych. Znowu się nie pomylił i przypieczętował świetny występ trzecim golem.

Do końca spotkania trwała wymiana ciosów. Były momenty, że to Olimpia mocno naciskała i była o krok od zdobycia kolejnej bramki, ale zdarzały się też dłuższe chwile, gdy to goście naciskali niemal całym zespołem, za wszelką cenę chcąc zdobyć choć honorowego gola. Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik na 5:0 ustalił Joao Criciuma, który chwilę wcześniej wszedł na boisko. Otrzymał otwierające podanie, biegł z piłką kilka metrów, mając przed sobą tylko bramkarza gości i w tej sytuacji nie mógł się pomylić.

"Biało-zieloni" otworzyli sezon w genialnym stylu, popisując się świetną formą strzelecką.