Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz [relacja live]

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
W meczu przedostatniej kolejki I ligi Olimpia podejmie na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz. Wygrana grudziądzan dałaby im upragnione utrzymanie na zapleczu Esktraklasy. Początek o godz. 15.

Olimpia Grudziądz 2:2 Sandecja Nowy Sącz
12' Kamil Słaby (0:1)
27' Dawid Janczyk (0:2)
50' Matic Zitko (1:2)
64' Nildo (2:2)
79' Nildo (3:2)

90'+5' Koniec spotkania! Olimpia dzięki temu zwycięstwu i korzystnym wynikom na innych boiskach utrzymuje się w pierwszej lidze! Ogromna radość w Grudziądzu!
90'+3 Kuźma ukarany żółtą kartką za... rzucenie piłką w chłopca, który tuż przy bocznej linii podaje piłki
90'+2' Małkowski zobaczył żółty kartonik
90' Zitko wybija piłkę poza boisko z własnego pola karnego
89' Ciechanowski świetnie zatrzymał wychodzącego z akcją rywala
88' Nildo schodzi z boiska przy ogromnej wrzawie, za niego zagra Wolski
86' Trzepacz faulowany na wysokości pola karnego Sandecji
85' Nildo znalazł się w sytuacji sam na sam z Gliwą, jednak nie miał wielkiego pola do popisu i oddał strzał z pierwszej piłki. Trafił jednak prosto w ręce golkipera Sandecji
83' Kuźma zmienił Piszczka
82' Trzepacz na pozycji spalonej
81' Żółta kartka dla Trzepacza
80' Nather za Aleksandra
79' Gooooool! Co za spotkanie! Nildo wykończył akcję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!
79' Malec bliski zdobycia bramki! W ostatniej chwili piłkę wybronił Gliwa!
78' Nildo przestrzelił z jedenastego metra! Grudziądzanie mają jeszcze rzut rożny
76' Druga żółta kartka dla Barana i w efekcie musi opuścić boisko. Aleksander także ukarany żółtą kartką
76' Świetna akcja grudziądzan, Berezovskyy zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na "wapno"!
75' Żółta kartka dla Barana
75' Kurowski schodzi z boiska, w jego miejsce zagra Oskar Trzepacz
73' Zigon sfaulował rywala w środku pola i zobaczył za to zagranie żółty kartonik
71' Zitko zobaczył żółtą kartkę
68' Zigon sfaulowany przez Berezovskiego. Żółta kartka dla gracza Sandecji
67' Grudziądzanie mają kolejny rzut rożny.
66' Kaczmarek dograł Banasiakowi, który mocnym strzałem niemal zaskoczył Gliwę. Rzut rożny dla grudziądzan
65' Świetna kontra grudziądzan! Gliwa ofiarną interwencją wybił piłkę sprzed nóg Nildo
64' Olimpia już remisuje! Po rzucie rożnym świetnym strzałem głową popisał się Nildo, kierując piłkę do bramki gości!
62' Fabiniak ratuje swoją drużynę przed stratą bramki!
61' Żółta kartka dla Piszczka
60' Świetna piłka do Nildo, który w ostatniej chwili pogubił się i goście zdołali wybić mu futbolówkę sprzed nóg
57' Długa piłka w kierunku Małkowskiego, ale świetnie ustawił się Fabiniak i chwycił futbolówkę
54' Olimpia poczuła krew i zawzięcie atakuje
53' Dudzic zastąpił Janczyka
53' Jeden z graczy Sandecji dotknął piłkę ręką, sędzia jednak tego nie zauważył
50' Gooool! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła do Matica Zitko, który przyjął ją i strzelił głową ponad rękoma Gliwy
49' Nildo był faulowany 40 metrów od bramki Sandecji
46' Zigon faulował w środku pola
46' Początek drugiej połowy
46' Zigon zastapił Kasperkiewicza

45'+1 Sędzia zakończył pierwszą część spotkania
45' Pierwsza połowa meczu potrwa o minutę dłużej
45' Kaczmarek dograł Kurowskiemu w pole karne, ten przyjął piłkę i oddał strzał. Piłka wpadła w ręce Gliwy
43' Silny strzał Smolińskiego tylko otarł się o boczną siatkę
42' Banasiak wybija piłkę po dośrodkowaniu gości z rzutu rożnego
40' Ofensywne wyjście Woźniaka, który oddał strzał w boczną siatkę
37' Nildo zdecydował się na strzał z dystansu, ale wysoko ponad bramką
35' Strzał Banasiaka z dystansu mógł zaskoczyć Gliwę. Bramkarz przyjezdnych z trudem dopadł do futbolówki
33' Po kolejnej groźnej akcji Olimpia ma tylko rzut rożny
32' Kontra gości, Trochim dograł w kierunku Małkowskiego, ale przeciął to Zitko
29' Aleksander do Małkowskiego, którego strzał został zablokowany przez grudziądzan
27' Bramka dla Sandecji. Arkadiusz Aleksander zagrał piłkę ręką, jednak sędzia tego nie zauważył. Od razu po nieprzepisowanym zagraniu napastnik Sandecji odegrał Janczykowi, który zdobył bramkę
26' Kontratak Sandecji, świetnie asekurował Zitko i wybił piłkę
24' Trochim faulowany w środku pola
23' Strzał Małkowskiego z 35 metrów, Fabiniak był jednak czujny i bez problemu chwycił piłkę
22' Rajd Smolińskiego, który zostawił piłkę Banasiakowi, a ten dośrodkował w pole karne rywali. Do piłki dopadł Nildo i oddał strzał głową, minimalnie ponad bramką
20' Gra toczy się teraz głównie w środku pola, choć pod dyktando Olimpii
18' Kolejna bardzo dobra akcja grudziądzan, tym razem ewidentny faul na Ciechanowskim, ale arbiter puszcza grę dalej
17' Świetnie podanie "w uliczkę" do Nildo, który został jednak przewrócony przez rywala. Gwizdek sędziego milczy
14' Grudziądzanie starają się przedrzeć przez obronę gości, jednak na razie bezskutecznie
12' Bramka dla Sandecji! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze zachowali się goście, czego efektem był strzał Słabego z kilku metrów
11' "Kółeczko" Aleksandra w polu karnym Olimpii, dogranie wzdłuz bramki w kierunku Janczyka, ale Zitko był czujny i wybił futbolówkę zanim dopadł do niej gracz Sandecji
10' Małkowski chciał prostym zwodem oszukać Ciechanowskiego, jednak nie przyniosło to zamierzonych efektów
9' W środku pola zrobiło się bardzo gęsto, goście kryją grudziądzan bardzo dokładnie
8' Zitko po profesorsku wybił piłkę wślizgiem z własnego pola karnego
7' Banasiak odegrał piłkę dobrze ustawionemu w polu karnym rywali Kurowskiemu, który od razu oddał strzał. Piłka minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Michała Gliwę
6' Podanie do wybiegającego skrzydłem Woźniaka, który wywalczył rzut rożny
4' Dobry odbiór grudziądzan na włanej połowie, szybka kontra i mogło być groźnie
3' Nildo przejął piłkę blisko pola karnego rywali, nie mógł jednak oddać strzału i odegrał koledze. Po kilku podaniach prawym skrzydłem nadbiegł Ciechanowski, do niego została skierowna piłka i młody obrońca Olimpii oddał groźny strzał, minimalnie obok słupka
2' Podanie do wybiegającego Aleksandra, który był jednak na pozycji spalonej
1' Rozpoczęli grudziądzanie. Od razu długa piłka w kierunku Kaczmarka, jednak uprzedził go gracz gości

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak - Arkadiusz Kasperkiewicz (46' Dejan Zigon), Kamil Kurowski (75' Oskar Trzepacz), Marcin Kaczmarek, Adam Banasiak, Marcin Smoliński - Nildo (88' Maciej Wolski).
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Maciej Wolski, Dejan Zigon, Patryk Skórecki, Sebastian Bartlewski, Piotr Darmochwał, Oskar Trzepacz.

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa - Vitaliy Berezovskyy, Martin Cseh, Adrian Danek, Kamil Słaby, Grzegorz Baran, Filip Piszczek (83' Szymon Kuźma), Wojciech Trochim, Maciej Małkowski, Dawid Janczyk (53' Bartłomiej Dudzic), Arkadiusz Aleksander (80' Matej Nather).
Rezerwowi: Łukasz Radliński, Bartłomiej Dudzic, Szymon Kuźma, Matej Nather, Sebastian Szczepański, Bartłomiej Kasprzak.