Olimpia Grudziądz - Stal Mielec [relacja live]

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
W czwartej kolejce I ligi Olimpia na własnym stadionie podejmie Stal Mielec. Grudziądzanie w tym sezonie jeszcze nie wygrali. Beniaminek nie będzie łatwym przeciwnikiem. "Biało-zieloni" będą musieli poprawić styl gry, by wyszarpać komplet punktów. Początek meczu o godz. 17.

Olimpia Grudziądz 3:1 Stal Mielec
56' Dariusz Kłus
79' Karol Angielski
85' Dariusz Kłus
87' Krzysztof Kiercz

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel, Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Kamil Kurowski (46' Jakub Łukowski), Marcin Kaczmarek, Adam Banasiak (52' Arkadiusz Kasperkiewicz), Damian Michalik, Nildo (24' Karol Angielski).
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukas Klemenz, Marcin Smoliński, Adrian Bielawski, Jakub Łukowski, Karol Angielski.

Stal Mielec: Tomasz Libera, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Robert Sulewski, Piotr Marciniec, Szymon Sobczak, Jakub Żubrowski (65' Przemysław Lech), Mateusz Cholewiak (72' Piotr Głowacki), Sebastian Łętocha (61' Tomasz Prejs), Krystian Getinger, Kamil Radulj.
Rezerwowi: Marek Kozioł, Sebastian Szczepański, Przemysław Lech, Piotr Głowacki, Tomasz Prejs, Dorian Buczek.

90'+3 Koniec meczu. Olimpia wygrywa po raz pierwszy w tym sezonie!
90'+1 Sobczak złapany na spalonym
90' Mecz potrwa trzy minuty dłużej
87' Kiercz wykorzystał zamieszanie w polu karnym Olimpii i strzelił gola
85' Goooool! Malec dograł w pole karne Stali, a głową uderzył Kłus!
84' Radulj ukarany żółtą kartką
82' Malec strzelał z "pierwszej" piłki, ale ponad poprzeczką
79' Druga bramka dla grudziądzan! Kaczmarek po rzucie rożnym krótko zagrał do Łukowskiego, który dograł piłkę w pole karne wprost na głowę Angielskiego, który nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki!
78' Świetne uderzenie Łukowskiego z dystansu. Libera musiał się mocni postarać, by wybronić ten strzał!
77' Michalik przedarł się z piłką bliżej pola karnego i oddał strzał, jednak zbyt lekki, by mógł zaskoczyć golkipera gości
75' Łukowski huknął z rzutu wolnego, piłkę z trudem wybronił Libera
74' Żółtym kartonikiem ukarany także Kiercz
73' Żółta kartka dla Lecha
72' Limit zmian wykorzystał także trener gości. Głowacki za Cholewiaka
72' Zitko zagrywał górą do Ciechanowskiego, jednak zbyt mocno
70' Kaczmarek sfaulował Cholewiaka w środku pola
69' Kaczmarek chciał strzelić ponad Liberą, który wyszedł nieco przed bramkę, jednak ta sztuka mu nie wyszła
68' Angielski zagrał prostopadle w kierunku Kaczmarka, jednak zbyt mocno i akcja spaliła na panewce
65' Lech za Żubrowskiego w drużynie Stali
63' Piłka po strzale Zalepy minęła bramkę grudziądzan
62' Świetną sytuację miał Kiercz, jednak nie zdołał jej wykorzystać
61' Pierwsza zmiana w ekipie gości. Z boiska zszedł Łętocha, zastąpił go Prejs
58' Goście ruszyli do ataku, by jak najszybciej odrobić straty
56' Dariusz Kłus wykończył świetne dośrodkowanie Łukowskiego!
54' Radulj uderzał z rzutu wolnego, jednak Wrąbel wybronił to uderzenie
53' Łukowski faulował, za co został ukarany żółtą kartką
52' Ostatnia zmiana w szeregach Olimpii. Banasiaka zastąpił Kasperkiewicz
49' Łętocha główkował po dośrodkowaniu Getingera, jednak niecelnie
48' Angielski zgrał do Kaczmarka, który dośrodkował w pole karne. Zrobił to jednak zdecydowanie zbyt mocno
46' Woźniak ruszył lewą stroną boiska, zagrał w pole karne do nadbiegającego Angielskiego, który pogubił się i stracił piłkę
46' Początek drugiej części dzisiejszego meczu
46' Druga zmiana w Olimpii. Kurowski opuszcza boiska, za niego wchodzi Kuba Łukowski

45'+9 Koniec pierwszej połowy spotkania
45+8' Banasiak ukarany żółtą kartką za faul na Sulewskim
45'+7 Dośrodkowanie Sulewskiego zablokowane przez Malca
45'+7 Kłus chciał sprytnie, górą zagrać Michalikowi, jednak piłkę przechwycił Libera
45'+6 Grudziądzanie zdecydowanie przeważają. Goście są jednak bardzo cofnięci i piłkarze Olimpii nie mają wiele miejsca, by spokojnie rozgrywać akcje
45'+5 Faul na Banasiaku w środku pola
45'+4 Teraz z dystansu bardzo mocno uderzył Banasiak. Libera obronił ten strzał, ale wybił piłkę przed siebie. Tam nie było jednak żadnego z grudziądzan
45'+2 Michalik uderzył z dystansu i piłkę z problemami obronił golkiper gości
45'+2 Zalepa najwyżej wyskoczył w polu karnym Olimpii i oddał strzał głową w kierunku bramki. Wrąbel nie miał jednak problemów ze złapaniem piłki
45'+1 Grudziądzane faulowali w okolicy narożnika boiska. Sędzia podyktował rzut wolny. Piłka po dośrodkowaniu wybita poza boisko. Stal będzie miała rzut rożny
45' Pierwsza połowa meczu potrwa aż 9 minut dłużej
44' Kaczmarek zbyt wysoko zagrał z rzutu rożnego i piłkę złapał Libera
43' Kurowski wywalczył rzut rożny
42' Grudziądzanie cierpliwie próbują budować akcje, jednak nie mogą przedrzeć się przez dobrze ustawioną obronę gości
40' Ciechanowski miał trochę miejsca i oddał strzał na bramkę przyjezdnych. Piłka zmierzała jednak w środek bramki i Libera bez problemu ją chwycił
37' Pierwsze doniesienia o stanie zdrowia Nildo mówią o otwartym złamaniu ręki
36' Łętocha trafił do siatki, jednak wcześniej był na pozycji spalonej. Sędzia nie uznał więc bramki
35' Grudziądzanie źle rozegrali rzut rożny i z szybkim kontratakiem ruszyli goście. Sulewski oddał strzał pod ziemi, po którym piłka odbiła się jeszcze od nogi Malca. Nie zaskoczyło to jednak Wrąbla, który złapał futbolówkę
34' Kaczmarek posłał "bombę" z szesnastego metra i piłkę na poprzeczkę sporował Libera. Kolejny rzut rożny dla "biało-zielonych"
33' Goście zażegnali niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Z kontrą ruszył Sobczak, jednak zbyt szybko zdecydował się na strzał, który kompletnie mu nie wyszedł
32' Tym razem rzut rożny wywalczyli grudziądzanie, a dokładniej Ciechanowski, który nabił rywala
31' Radulj uderzał z dystansu, ale wysoko ponad poprzeczką bramki Wrąbla
30' Kaczmarek wybił piłkę po dośrodkowaniu gości z rzutu rożnego. Stal ruszyła z kolejną akcją i wywalczyła kolejny korner
28' Kolejna próba Banasiaka z ostrego kąta niecelna. Zabrakło jednak niewiele!
28' Podanie w kierunku Sobczaka, który był jednak na spalonym
27' Swoich sił spróbował teraz Woźniak. Piłka po jego uderzeniu również trafiła w ręce Libery
26' Strzelał bardzo aktywny dziś Kaczmarek. Uderzenie było jednak zbyt lekkie, by mogło sprawić golkiperowi gości problemy
26' Strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na murze ustawionym przez grudziądzan. Próba dobitki zakończyła się niepowodzeniem. Od bramki rozpocznie Wrąbel
25' Dobrą okazję będą mieli przyjezdni. Po faulu na jednym z zawodników Stali, sędzia podyktował rzut wolny z około 30 metrów
24' Miejsce miała zapowiadana wcześniej zmiana. Kontuzjowanego Brazylijczyka zastąpił Karol Angielski
22' Nildo boisko opuszcza na noszach. Sytuacja nie wygląda dobrze
19' To najprawdopodobniej koniec meczu dla napastnika Olimpii. Trener Jacek Paszulewicz przygotowuje już zmianę. Za Nildo na boisko wejdzie Karol Angielski
18' Brazylijczyk nadal leży na murawie. Ruszyła do niego karetka i wjechała na płytę boiska. Napastnik jest opatrywany przez medyków
16' Nildo spróbował strzelić "z przewrotki", źle upadł i nie podnosi się z murawy
15' Banasiak "huknął" z dystansu, Libera z trudem sparował piłkę poza linię końcową!
14' Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybili gospodarze, przed polem karnym dopadł do niej Kaczmarek i spróbował strzału z "pierwszej" piłki. Uderzył jednak zbyt lekko, by zaskoczyć Liberę
13' Grudziądzanie mają rzut rożny po akcji Ciechanowskiego
12' Kaczmarek wpadł z piłką w pole karne, zagrał nieco do tyłu, w kierunku swojego kolegi z drużyny, futbolówkę przejął jednak Kiercz
11' Sobczak próbował sił, próbując przedrzeć się przez linię obrony grudziądzan, ale dobrze dysponowani dziś gracze Olimpii nie pozwolili mu na wiele
10' Banasiak minął obrońcę Stali i uderzył w kierunku bramki. Piłka nie zagroziła jednak bramkarzowi Stali
9' Cholewiak prawą stroną boiska ruszył w kierunku bramki Olimpii, ale akcja nie wyszła. Od bramki rozpocznie Wrąbel
8' Banasiak dośrodkowywał w pole karne Stali, ale zrobił to niecelnie i futbolówkę przejął golkiper gości
7' Z kontratakiem ruszyli przyjezdni, grudziądzanie szybko wrócili na swoje pozycje i naciskany Sulewski musiał zagrać do tyłu
6' Kaczmarek uderzał z woleja sprzed pola karnego. Piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką
4' Gra toczyła się przez dłuższą chwilę w środku pola, po czym lewą stroną ruszyli grudziądzanie. Woźniak dogrywał w pole karne, ale piłkę poza linię końcową wybili goście
3' Kaczmarek zagrał w kierunku Kurowskiego pole karne, pomocnik Olimpii oddał strzał, ale bardzo niecelny
2' Goście zaatakowali prawą stroną. Sobczak chciał dograć w pole karne, jednak zrobił to zbyt lekko
1' Mecz się rozpoczął. Od środka gospodarze. Woźniak oddał strzał z okolic pola karnego. Piłka minęła jednak bramkę gości