Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki [zapis relacji na żywo]

Łukasz Szalkowski
Grudziądzan czeka pierwszy mecz na własnym boisku w tym sezonie. Olimpia zagra z Wigrami Suwałki. Początek spotkania o godz. 18.

Olimpia Grudziądz 2:0 Wigry Suwałki
16' Ville Salmikivi
21' Miha Goropevsek

90'+3 Koniec spotkania!
90'+2 Klichowicz dogrywał Kovalowi, ale niecelnie
90' Faul na Małeckim
87' Na prawej stronie szalał Ciechanowski, ale ostatecznie stracił piłkę
84' Podanie w kierunku Klichowicza, ale zbyt mocne
81' Klichowicz za Michalika
81' Żółta kartka dla Wolskiego
80' Rybicki schodzi z boiska, w jego miejsce wszedł Dadok
78' Feruga sfaulowany przez Olszewskiego przy linii bocznej
77' Wolski sfaulował Olszewskiego 45 metrów od bramki
75' Przerwa na uzupełnienie płynów
74' Dobra piłka do Sokołowskiego, który uderzył sprzed pola karnego, ale nieco zbyt wysoko
72' Kurowski zablokował próbę dośrodkowania. Rzut rożny dla Wigier
71' Ciechanowski dopadł do wybitej piłki i spróbował swoich sił. Uderzenie jednak bardzo dalekie od ideału
71' Piłka dobrze uderzana z rzutu rożnego, ale wybił Sokołowski
71' Kaczmarek nabił Olszewskiego. Rzut rożny dla Olimpii
70' Sokołowski za Wołkowicza
68' Zitko faulowany na własnej połowie
67' Koval za Salmikiviego
66' Feruga próbował z ostrego kąta, ale obok bramki
65' Goropevsek bliski zdobycia bramki przewrotką! Piłka po rękach Zocha odbiła się od poprzeczki. Dobijał jeszcze Kurowski, ale także trafił w poprzeczkę
64' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybijają goście i Olimpia ma kolejnego kornera
62' Salmikivi przewrócił się w polu karnym Wigier, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
60' WOlski dobrze minął rywala, dograł w pole karne Kaczmarkowi, który nie zdołał już zwieść Obsta
58' Dobra akcja Olimpii, Kaczmarek wypuszczony na połowie Wigier, ale dogonił go Mackiewicz
56' Wolski za Janickiego
55' Mackiewicz z dystansu, ale prosto w ręce Małeckiego
52' Radecki główkował, ale minimalnie obok słupka
50' Małecki przejął długie podanie gracza Wigier
47' Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafiła przed pole karne, skąd bez zastanowienia huknął Ciechanowski. Futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki Zocha
47' Dobra piłka do Salmikiviego, którego w ostatniej chwili wślizgiem powstrzymał Remisz
46' Rozpoczęła się druga odsłona dzisiejszego meczu
46' Zmiana w drużynie Wigier. Mackiewicz za Klimalę

45'+2 Koniec pierwszej połowy
45'+1 Feruga ukarany żółtą kartką
45' Pierwsza część spotkania potrwa dwie minuty dłużej
44' Małecki faulowany podczas interwencji w polu bramkowym
43' Salmikivi na spalonym
41' Woźniak przeciął długie podanie
40' Grudziądzanie spokojnie rozgrywają piłkę, szukając kolejnych okazji do zdobycia gola
39' Fatalny błąd grudziądzan, który mógł skończyć się stratą gola. Rybicki wyszedł na czystą pozycję, ale końcami palców piłkę wybił Małecki
37' Janicki ukarany żółtą kartką
36' Kaczmarek złapany na pozycji spalonej
35' Szybka akcja grudziądzan, Michalik wyprzedził Wołkowicza, który ratował się faulem. Został za to ukarany żółtą kartka
33' Feruga uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Pilka odbiła się z powrotem pod jego nogi i uderzył z woleja, jednak wysoko ponad poprzeczką
32' Grudziądzanie będą mieli rzut wolny z 35 metrów
30' Przerwa na uzupełnienie płynów
29' Dobre uderzenie Ciechanowskiego z dystansu, Zoch złapał piłkę "na raty"
29' Piłka odbita od jednego z graczy z Suwałk. Rzut rożny dla Olimpii
28' Rybicki nie opanował piłki i opuściła boisko
26' Janicki dwukrotnie postarał się w odbiorze, a potem został sfaulowany
24' Goropevsek sfaulował, ale sędzia nie pokazał mu żółtej kartki
23' Gra się nieco uspokoiła
21' Feruga dośrodkował z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Goropevsek i nie dał szans golkiperowi gości. 2:0!
21' Próba dośrodkowania przez Ciechanowskiego, ale piłka odbiła się od rywala. Rzut rożny dla Olimpii
20' Klimala na pozycji spalonej
19' Faul Ferugi na Boguszu na połowie Wigier
18' Goście bliscy szybkiego wyrównania. Bogusz umieścił piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego
16' Świetne, prostopadłe podanie do Salmikiviego, który nie dał się wyprzedzić obrońcom i strzelił pewnie między nogami Zocha
15' Dobry odbiór Salmikiviego na połowie rywali, ale kontrataku nie udało się zbudować
14' Kaczmarek na spalonym
12' Rzut rożny dla grudziądzan, wrzutka w pole karne. Najwyżej wyskoczył Woźniak, ale uderzył ponad poprzeczką
10' Kolejna bardzo groźna akcja Wigier, tym razem po stałym fragmencie gry. Piłka, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, odbiła się od Zitko i spadła pod nogi jednego z przyjezdnych, który oddał mocny strzał w kierunku bramki. Małecki instynktownie odbił piłkę, a Woźniak kopnął ją poza boisko
9' Salmikivi walczyl o piłkę z Jurkowskim. Sędzia uznał, że zawodnik Olimpii faulował
7' Goropevsek stracił piłkę, co natychmiast wykorzystał Obst, oddając bardzo groźny strzał na bramkę Olimpii. Futbolówka niemal musnęła poprzeczkę. Grudziądzanie mają pierwsze ostrzeżenie
6' Woźniak wrócił już na boisko
5' Woźniak leży na murawie po starciu z rywalem. Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego
5' Feruga na skrzydle, ale przepchnął go Bogusz. Przyjezdni zaczną od bramki
4' Sędzia przerwał akcję Olimpii, chociaż Salmikivi wychodził na dobrą pozycję
3' Zitko szybszy od Rybickiego i bez problemu zabiera mu piłkę
1' Salmikivi na spalonym
1' Rozpoczęli grudziądzanie!

Olimpia: Wojciech Małecki - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Miha Goropevsek, Marcin Woźniak - Kamil Kurowski, Rafał Janicki (56' Maciej Wolski), Daniel Feruga, Damian Michalik (82' Mateusz Klichowicz), Marcin Kaczmarek - Ville Salmikivi (67' Volodymyr Koval).
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Maciej Wolski, Volodymyr Koval, Mateusz Klichowicz, Eusebio Bancessi, Jakub Wawszczyk, Tomasz Wełna.

Wigry: Hieronim Zoch, Paweł Olszewski, Rafał Remisz, Patryk Klimala (46' Karol Mackiewicz), Mateusz Radecki, Krzysztof Wołkowicz (70' Patryk Sokołowski), Artur Bogusz, Adrian Jurkowski, Mariusz Rybicki (80' Robert Dadok), Damian Gąska, Robert Obst.
Rezerwowi: Przemysław Wróbel, Luka Asatiani, Robert Dadok, Patryk Sokołowski, Kamil Kościelny, Radosław Bukacki, Karol Mackiewicz.