Olimpia Grudziądz - Wisła Płock [relacja live]

Łukasz Szalkowski
Grudziądzanie wiosną są zupełnie inną drużyną, której cel jest jasny - walka o utrzymanie. Wisła natomiast może coraz spokojniej myśleć o awansie do Ekstraklasy. Kto zwycięży w piątkowym spotkaniu? Początek meczu o godz. 18.

Olimpia Grudziądz 1:1 Wisła Płock
58' Mikołaj Lebedyński
72' Nildo (k)

90'+4 Koniec spotkania!
90'+2 Dobra piłka do Kaczmarka, ale gracze Wisły wybijają na aut
90' Sędzia doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry
90' Wisła bardzo bliska zdobycia bramki, jednak strzał minimalnie minął bramkę grudziądzan
89' Smoliński z dystansu, ale fatalna to była próba
88' Olimpia jeszcze walczy. Rzut rożny dla grudziądzan
86' Ciechanowski starł się o piłkę z Recą, zawodnik Wisły upadł na murawę, ale faulu nie było
84' Łuczak za Ilieva
84' Strzał Piotrowskiego minął bramkę grudziądzan
83' Nildo na spalonym
82' Strzał Recy, ale piłka odbiła się od Smolińskiego i opuściła boisko
81' Lebedyński minął się z piłką dogrywaną w pole karne Olimpii
79' Piter-Bućko zastąpi Matica Zitko, który nie jest w stanie dokończyć spotkania
77' Pierwsza zmiana w drużynie Wisły. Hiszpańskiego zastąpi Piotrowski
76' Zitko leży na murawie, piłkarze szybko wzywają pomoc medyczną. Uraz stopera Olimpii wygląda na groźny
73' Kibice głośno wspierają Olimpię, świetna atmosfera na grudziądzkim stadionie! Według oficjalnych danych, na Stadionie Centralnym zasiadło dziś 2800 kibiców
72' Goooooool! Nildo trafia do siatki Wisły!
69' Olimpia ma rzut karny po faulu na Kaczmarku!
68' Smoliński za Kurowskiego
66' Nildo "wypuszczony" długim podaniem, niepotrzebnie zdecydował się jednak na zagranie na drugą stronę pola karnego
63 Z młodym obrońcą już wszystko w porządku, wrócił na boisko
62' Ciechanowski ucierpiał w starciu z rywalem, nie podnosi się z boiska
59' Bartlewski za Darmochwała
58' Pechowa strata grudziądzan, co wykorzystali przyjezdni i zdobywają bramkę!
56' Hiszpański padł na murawę, zwijając się z bólu, jednak przy braku reakcji sędziego, szybko "wyzdrowiał"
55' Kurowski w kierunku Nildo, jednak zbyt lekko, by podanie trafiło do Brazylijczyka
53' Dobry fragment meczu w wykonaniu płocczan, tym razem groźną kontrę ponownie zatrzymali stoperzy Olimpii
52' Darmochwał zablokował strzał rywali
50' Tym razem to Wisła w natarciu. Fabiniak wybronił strzał rywala, a chwilę później piłka po "dobitce" minęła poprzeczkę bramki biało-zielonych
49' Zitko świetnym wślizgiem zatrzymał przed własnym polem karnym
48' Kłus dośrodkował w pole karne gości, Nildo spróbował strzału z przewrotki, ale nie trafił w piłkę
47' Próba ataku Recy lewą stroną boiska, wypuścił sobie piłkę zbyt daleko i nie zdołał zagrozić bramce Olimpii
46' I już pierwsza akcja grudziądzan, jednak piłka poza boiskiem po zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych
46' Druga połowa właśnie się rozpoczęła

45'+1' Koniec pierwszej częsci meczu
45'+1 Piękne podanie Nildo do Banasiaka, jednak znowu dobrze zagrał Kiełpin
45' Minuta doliczona do pierwszej części spotkani
45' Kolejna świetna interwencja Kiełpina. To dziś chyba jedyny zawodnik Wisły, który gra na dobrym poziomie
43' Kaczmarek faulowany na własnej połowie
41' Darmochwał z prawej strony nie zdołał pokonać Kiełpina
39' Banasiak świetnie zwiódł rywala przed polem karnym Wisły i jego strzał minął bramkę gości
38' Kaczmarek do Szarpaka, którego strzał po "długim" słupku z trudem obronił Kiełpin!
37' Stefańczyk nie wykorzystał rzutu karnego!
35' Spóźniona interwencja Malca we własnym polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na "wapno"
35' Długa piłka do Banasiaka, Kiełpin wyszedł wysoko i chwycił piłkę na skraju pola karnego
34' Co za sytuacja grudziądzan! Strzał Nildo odbił się od wewnętrznej strony poprzeczki, piłka trafiła jeszcze Kiełpina i oddaliła się od bramki! Dobijał jeszcze Banasiak, ale ponad bramką
31' Hiszpański padł na murowę po starciu z Szarpakiem, mimo że kontaktu nie było
30' Mocny strzał Rogalskiego, ale daleko od bramki Olimpii
28' Faul Zitko na Ilievie na własnej połowie
28' Ależ bomba Kaczmarka w samo okienko bramki! Niesamowita parada Kiełpina, który dokonał rzeczy nieprawdopodbnej!
26' Kolejna świetna akcja Olimpii, zabrakło ostatniego podania od Nildo, a droga do bramki Wisły byłaby otwarta!
25' Faul Kaczmarka na Hiszpańskim. Żółtym kartonikiem ukarany skrzydłowy Olimpii
22' Olimpia na razie doskonale radzi sobie z płocczanami, którzy nie mają nic do powiedzenia
21' Świetny odbiór Kurowskiego i dogranie w pole karne gości, tam znowu zrobiło się bardzo gorąco
20' Rajd Ciechanowskiego prawą stroną boiska. Młody wychowanek Zawiszy faulowany był w okolicach narożnika boiska
18' Olimpia na razie przeważa
16' Kłus główkował minimalnie ponad bramką przyjezdnych
15' Dobra interwencja Ciechanowskiego, który zatrzymał atak Wlazło. Chwilę później sędzia dopatrzył się spalonego po kolejnym zagraniu gracza z Płocka
14' Nildo dośrodkował miękko w pole karne, na głowę Kurowskiego, którego uderzenie mogło być celniejsze
11' Faul Ciechanowskiego 25 metrów od własnej bramki
10' Dwójkowa akcja Kaczmarka z Szarpakiem. Dogranie wzdłuż linii bramkowej tego ostatniego stworzyło sporo zamieszania w defensywie Wisły, ostatecznie goście wybili piłkę
9' Kurowski przejął piłkę w okolicy linii wyznaczającej połowy. Płocczanie mają na razie problem z przedostaniem się w pobliże pola karnego Olimpii
8' Stefańczyk dośrodkował w pole karne grudziądzan, ale piłkę pewnie chwycił Fabiniak
7' Było blisko! Po rzucie rożnym zrobiło się małe zamieszanie w polu karnym Wisły, piłka odbiła się od jednego z graczy gości i zmierzała do bramki. W ostatniej chwili chwycił ją Kiełpin!
6' Banasiak sprzed pola karnego, piłka odbiła się lekko od nogi rywali i minimalnie minęła słupek bramki Kiełpina
6' Faul płocczan na połowie Olimpii
5' Hiszpański do Wlazło, który odegrał piłkę do tyłu, jednak niedokładnie, co mocno zwolniło akcję gości
3' Piłka do Nildo, jednak Brazylijczyk nie zdołał jej przyjąć. Olimpia nie straciła jednak futbolówki, zaczną od wyrzutu z autu
2' Grudziądzanie czujnie w obronie, zatrzymali pierwszy atak gości skrzydłem
1' Masymilian Rogalski faulowany w środku pola