Olimpia Grudziądz - Wisła Puławy [relacja live]

pomorska.pl
Olimpia w drugiej kolejce pierwszoligowych rozgrywek podejmie na własnym stadionie Wisłę Puławy. Początek spotkania o godz. 18.

Olimpia Grudziądz 0:1 Wisła Puławy
73' Sylwester Patejuk

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Radosław Jasiński (34' Adrian Bielawski)- Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (46' Adam Banasiak), Damian Michalik, Marcin Kaczmarek, Kamil Kurowski - Karol Angielski (57' Nildo).
Rezerwowi: Patryuk Królczyk, Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukaz Klemenz, Jakub Łukowski, Adrian Bielawski, Adam Banasiak, Nildo.

Wisła Puławy: Andrzej Witan - Sylwester Patejuk, Michał Budzyński, Mateusz Pielach, Ivan Litwiniuk, Sebastian Głaz (64' Tomasz Sedlewski), Arkadiusz Maksymiuk, Dawid Pożak, Konrad Szczotka (70' Mateusz Olszak), Bartosz Tetych, Konrad Nowak.
Rezerwowi: Nazar Penkovets, Klimas Gusocenko, Mateusz Olszak, Adrian Popiołek, Tomasz Siedlewski, Patryk Słotwiński, Szymon Wiejak.

90'+2 Koniec spotkania. Olimpia przegrywa drugie spotkanie z rzędu
90' Sędzia doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry
89' Kurowski sfaulował rywala na własnej połowie
88' Piłka po wrzutce Bielawskiego trafiła w ręce Witana
87' Patejuk z dystansu, jednak ponad bramką
84' Zitko głową zgrał do Malca, którego strzał był jednak niecelny
82' Bielawski zatrzymuje konratak gośi
81' Sedlewski wślizgiem zatrzymuje Kaczmarka
80' Kłus uprzedził Nowaka, wybijając piłkę na aut
79' Kaczmarek uderzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ponad bramką
77' Goście grają wolniej i dłużej, czas działa na ich korzyść
75' Patejuk zagrał piłkę ręką na połowie Wisły
73' Patejuk wykorzystuje szansę sam na sam i strzela "po długim" rogu!
71' Olszak z dystansu, ale wysoko ponad bramką grudziądzan
70' Świetna interwencja Wrąbla, który odbił piłkę po strzale puławian z bliska
70' Olszak za Szczotkę
65' Olimpia ma przewagę, ale Wisła na razie skutecznie się broni
63' Pierwsza zmiana w szeregach Wisły. Schodzi Głaz, a za niego na boisko wchodzi Sedlewski
63' Rajd Pożaka, jednak nie utrzymał piłki w boisku
60' Nildo oddał strzał głową po wrzutce Bielawskiego. Piłka minęła jednak bramkę
58' Patejuk leży na murawie po faulu Bielawskiego. Chwilę później podniósł się jednak i wrócił do gry
57' Angielski schodzi z boiska, zastopi go Nildo
56' Żółta kartka dla Maksymiuka
54' Piłka po strzale Kłusa uderzyła w siatkę ponad poprzeczką
53' Golkiper gości znowu świetną interwencją uratował Wisłę przed kłopotami
52' Witan w ostatniej chwili uratował swoją drużynę od straty bramki!
49' Groźna akcja grudziądzan, w ostatniej chwili Kurowskiego uprzedził Witan
47' Strata Michalika w środku pola, goście wyszli z kontrą, ale podanie do Nowaka było zbyt mocne i piłka trafiła do Wrąbla
46' Angielski dogrywał w pole karne, jednak piłka ponownie w rękach Witana
46' Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło w ręce Witana
46' Początek drugiej części meczu
46' Zmiana w drużynie Olimpii. Banasiak za Smolińskiego

45'+2 Koniec pierwszej połowy spotkania
45'+2 Dobra akcja grudziądzan, Michalik nie zdecydował się jednak na strzał, a uderzenie Kłusa minęło poprzeczkę bramki puławian
45'+1 Patejuk uderzał mocno sprzed pola karnego, ale wysoko ponad bramką
45' Zitko ukarany żółtym kartonikiem za faul w środku pola
45' Strzał Bielawskiego, ale piłka w rękach Witana
43' Gra się nieco wyrównała
41' Pożak ukarany żółtą kartką za faul taktyczny
40' Strzał Nowaka sprzed pola karnego i Wrąbel z trudem wybił piłkę poza linię końcową
39' Faul na Kurowskim w środku pola
37' Świetna akcja Kaczmarka, ale w ostatniej chwili interwencją na granicy faulu powstrzymał go jeden ze stoperów Wisły
36' Goście wybili piłkę po dograniu z rzutu wolnego
35' Pielach sfaulował Kaczmarka blisko narożnika. Grudziądzanie będą mieli dobrą okazję do namieszania w polu karnym rywala
34' kontuzjowanego Radosława Jasińskiego zastąpił Adrian Bielawski
32' Świetny powrót Kurowskiego, który powstrzymał groźną akcję gości
30' Strzał Kaczmarka i piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki gości!
29' Wrąbel świetnie interweniował w starciu z Konradem Nowakiem
27' Udany drybling Michalika na lewym skrzydle, jednak jego wrzutka została zablokowana przez jednego z puławian
26' Świetnie zachowanie Zitko, który w trudnej sytuacji poradził sobie z Nowakiem
25' Strata Smolińskiego w środku pola zakończyła nieźle zapowiadającą się akcję
23' Maksymiuk uderzał z dystansu, jednak bardzo niecelnie
21' Kaczmarek dobrze uderzył sprzed pola karnego, ale Witan obronił ten strzał
20' Smoliński faulowany w środku pola
19' Głaz dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale wszystko dobrze wyjaśnił Jasiński
17' Samotny rajd Nowaka po przejęciu piłki przez puławian. Kapitan przyjezdnych oddał groźny strzał, ale w bramce świetnie spisał się Wrąbel, odbijając futbolówkę
16' Zitko faulowany w środku pola
15' Kolejna składna akcja Olimpii, zakończona strzałem Michalika. Witan złapał jednak piłkę po strzale skrzydłowego "biało-zielonych"
14' Dośrodkowanie Ciechanowskiego i piłka ponownie w rękach golkipera puławian
13' Dobra akcja Olimpii. Kaczmarek "wyłożył" piłkę Kurowskiemu, ale po jego strzale futbolówka odbiła się od jednego z rywali i Witan chwycił ją bez problemu
11' Jasiński wrócił już na murawę
10' Jasińki ucierpiał w starciu z rywalem i nie ponosi się z murawy. Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego
9' Smoliński świetnie wypatrzył wybiegającego Kurowskiego i posłał w jego kierunku prostopadłe podanie. Kurowski dogrywał jeszcze wzdłuż bramki, jednak futbolówkę pewnie złapał Witan
7' Goście wyjaśniają sytuację po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
7' Dobra akcja Michalika lewym skrzydłem i rzut rożny
5' Sędzia dopatrzył się faulu Kłusa w polu karnym puławian
4' Witan odbił piłkę po wrzutce grudziądzan, dobijał jeszcze Kaczmarek, jednak ponad bramką
3' Grudziądzanie od początku grają wysoko, atakują rywali już na ich połowie
2' Wrąbel pewnie chwycił piłkę po próbie dogrania przyjezdnych
1' Patejuk fauowany na własnej połowie
1' Rozpoczęli goście