Olimpia Grudziądz wygrała w Fortuna Pucharze Polski z ekstraklasową Wartą Poznań

Sensacja w Fortuna Pucharze Polski. Trzecioligowa Olimpia Grudziądz po dobrym meczu pokonała 2:0 Wartę Poznań, na co dzień występującą w PKO Ekstraklasie.

Olimpia Grudziądz - Warta Poznań 2:0 (0:0)
Bramki: 62. Adrian Karankiewicz, 70. Marcin Warcholak

Olimpia: Adrian Olszewski - Patryk Leszczyński, Piotr Witasik, Krzysztof Wicki, Adrian Karankiewicz, Marcin Warcholak - Michał Cywiński, Marko Zawada (Karol Landowski), Filip Karmański, Tomasz Kaczmarek - Jakub Bojas (Jakub Nawrocki).

Warta: Adrian Lis - Bartłomiej Burman (68. Konrad Matuszewski), Aleks Ławniczak, Robert Ivanov, Jakub Kiełb - Milan Corryn (68. Jakub Sangowski), Mateusz Kupczak (85. Mateusz Sopoćko), Szymon Czyż (68. Łukasz Trałka), Michał Jakóbowski (77. Nikodem Fiedosewicz) - Mateusz Kuzimski, Adam Zreľák.

żółte kartki: Zawada, Karmański - Jakóbowski, Matuszewski.

Olimpia Grudziądz nie była faworytem środowego meczu. Mimo, że Warta nie rozpoczęła dobrze sezonu w PKO Ekstraklasie , drużyny dzielą trzy klasy rozgrywkowe. Warta podeszła do meczu z niżej notowanym rywalem poważnie - w pierwszym składzie znalazła się większość graczy, którzy wystąpili w ostatnim meczu ligowym.

To jednak grudziądzanie od początku przeważali. W pierwsze połowie Warta nie zdołała oddać choćby jednego celnego strzału, za to gospodarze mieli co najmniej trzy świetne sytuacje, w których świetnie interweniował Adrian Lis.

W drugiej części meczu obraz gry znacząco się nie zmienił, choć Warta atakowała bardziej zdecydowanie. Grudziądzanie poprawili jedna skuteczność i w 62. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, bramkę zdobył Adrian Karankiewicz. W 70. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Z rzutu wolnego precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę Lisa pokonał Marcin Warcholak.

Poznaniacy ruszyli do ataku, by spróbować odrobić straty, ale Olimpia grała bardzo mądrze i nie pozwoliła rywalom na zdobycie choćby kontaktowego trafienia.

"Biało-zieloni" odnieśli sensacyjne zwycięstwo i meldują się w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Olimpia Grudziądz wygrała w Fortuna Pucharze Polski z ekstra...