Olimpia Grudziądz wygrała ważny mecz w Stargardzie. Zwycięska bramka padła w ostatniej akcji!

Olimpia Grudziądz po niesamowitej końcówce pokonała Błękitnych Stargard
Olimpia Grudziądz po niesamowitej końcówce pokonała Błękitnych Stargard Łukasz Szalkowski
Grudziądzanie wygrali niezwykle ważne spotkanie z Błękitnymi Stargard i nadal liczą się w walce o utrzymanie w lidze. Jeszcze w 85. minucie to gospodarze prowadzili. "Biało-zieloni" szybko strzelili dwa gole i zgarnęli komplet punktów.

Błękitni Stargard - Olimpia Grudziądz 2:3 (1:1)
Damian Niedojad (31), Michał Cywiński (52) - Bartosz Widejko (35), Szymon Jarosz (86), Mikołaj Gabor (90+4)

Błękitni: Tobiasz Weinzettel - Aleksander Theus, Daniel Wajsak, Bartłomiej Mruk, Bartosz Sitkowski - Mateusz Bochnak (75. Adrian Kwiatkowski), Dawid Polkowski (89. Kamil Walków), Hubert Krawczun, Michał Cywiński (71. Filip Karmański), Błażej Starzycki (88. Tomasz Kaczmarek) - Damian Niedojad.

Olimpia: Nikodem Sujecki - Piotr Witasik, Robert Obst, Szymon Jarosz - Mikołaj Gabor, Michał Graczyk, Grzegorz Gulczyński (75. Najim Romero), Oskar Kalenik (66. Patryk Leszczyński; 88. Jakub Nawrocki), Bartosz Widejko (75. Damian Ciechanowski) - José Embaló, João Criciúma (66. Grzegorz Płatek).

żółte kartki: Theus - Widejko, Obst, Gabor.
czerwona kartka: Aleksander Theus (90. minuta, Błękitni, za drugą żółtą).

Dla obu drużyn sobotni mecz był niezwykle ważny. Grudziądzanie, po wygranej w spotkaniu o podobnej wadze z Olimpią Elbląg, liczyli na podtrzymanie serii i kolejne bardzo ważne punkty, które przedłużyłyby nadzieje na utrzymanie.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 31. minucie Nikodema Sujeckiego pokonał Dawid Niedojad. Już po 4 minutach w meczu ponownie był remis. Ładnym i precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Bartosz Widejko.

Po zmianie stron ponownie prowadzenie uzyskali Błękitni, dzięki bramce strzelonej przez Michała Cywińskiego. Gospodarze prowadzili 2:1 aż do 86. minuty. Wtedy zdeterminowani grudziądzanie wyrównali. Piłkę do bramki skierował Szymon Jarosz.

Gdy wydawało się, że to koniec emocji, w 93. minucie 25 metrów od własnej bramki faulował Aleksander Theus z Błękitnych. Za przewinienie zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. Do piłki podszedł Mikołaj Gabor i dobrym strzałem pokonał Tobiasza Weinzettela, dając Olimpii prowadzenie. Chwilę po golu sędzia zakończył spotkanie, a grudziądzanie cieszyli się z bardzo ważnych trzech punktów.