Olimpia Grudziądz wygrała z Bałtykiem w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną [zobacz bramki]

Łukasz Szalkowski/archiwum
Grudziądzanie rozegrali ostatni mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej. Decydujący sprawdzian wypadł dobrze. Olimpia pokonała Bałtyk Gdynia 4:1, wszystkie gole zdobywając w drugiej połowie starcia.

Bałtyk Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:4 (1:0)
Sebastian Bartlewski (27) - zawodnik nieznany (52 - sam.), German Ruiz (63), Mateusz Marzec (76), Wahe Mnacakanjan (83).

Bałtyk: Marcin Matysiak (77. Michał Jakubiak) - Arkadiusz Korpalski, Bartosz Zakrzewski (83. Bartosz Sobczak), Maksym Demjanczuk (83. Trochowski), Cezary Gołubiński - Przemysław Czerwiński (80. Piotr Kręcki), Jakub Letniowski (70. Kacper Redecki), Sebastian Bartlewski, Jakub Biskup (70. Szymon Sadowski), Filip Sobiecki (80. Rafał Malanowski) - Michał Marczak.

Olimpia: Wojciech Muzyk - Bartosz Sulkowski, Ariel Wawszczyk, Ivan Ocenas (64. Piotr Witasik), Damian Ciechanowski - Marcin Kaczmarek (66. Aghwan Papikjan), Maciej Kona, Robert Ziętarski (84. Grzegorz Kochalski), Germán Ruiz (66. Wahe Mnacakanjan), Kacper Skibicki (72 Hubert Kantorowski) - Aghwan Papikjan (46. Mateusz Marzec).

Grudziądzanie wybrali Gdynię do rozegrania ostatniego meczu kontrolnego. Było to podyktowane tym, że boisko Bałtyka ma sztuczną murawę. Na takiej samej nawierzchni przyjdzie Olimpii zagrać pierwszy wiosenny mecz ze Skrą Częstochowa.

Olimpia wyszła na boisko w mocnym zestawieniu, zbliżonym do tego, które zobaczyć będziemy mogli w Częstochowie. Pierwszą połowę, mimo kilku sytuacji, grudziądzanie niespodziewanie przegrali. W 27. minucie gospodarze, rozegrali składną akcję w polu karnym "biało-zielonych", a piłkę do bramki skierował Sebastian Bartlewski.

Druga część sparingu toczyła się już pod dyktando grudziądzan, którzy "rozstrzelali" rywali. Gola dającego remis strzelił jeden gospodarzy, kierując piłkę do własnej bramki. Później piłkarze Olimpii zdobywali bramki bez pomocy rywali. Do siatki Bałtyku trafiali kolejno: w 63. minucie German Ruiz po ładnej, indywidualnej akcji, w 76. minucie Mateusz Marzec po kontrataku i prostopadłym podaniu i w 83. minucie Wahe Mnacakanjan, który trafił do pustej bramki po strzale w słupek Aghwana Papikjana.