Olimpia Grudziądz wysoko wygrała z Polonią Środa Wielkopolska

Olimpia Grudziądz rozegrała w Środzie Wielkopolskiej bardzo dobry mecz i zasłużenie wygrała z tamtejszą Polonią aż 4:1.

Polonia Środa Wielkopolska - Olimpia Grudziądz 1:4 (0:3)
Bramki: Krystian Pawlak (69) - Patryk Winsztal (6, 27), Amarildo (43), Jakub Nawrocki (49).
Olimpia: A. Olszewski - Sikorski, Rzepka (62. Gojko), Rogala - Nawrocki, Karmański, Owczarek, Warcholak - Kurowski, Amarildo (62. Stanisławski 81. Doba), Winsztal (84. Jarzec).

Grudziądzanie mierzyli się z Polonią Środa Wielkopolska, która po serii pięciu wygranych była w tabeli czwarta. Olimpia nie przestraszyła się jednak dobrze dysponowanego ostatnio rywala i zaczęła z mocno ofensywnym nastawieniem. Szybko przyniosło to efekt - Patryk Winsztal trafił do siatki rywali już w 6. minucie spotkania. 20 minut później ten sam zawodnik trafił po raz drugi, a tuż przed przerwą bramkarza gospodarzy pokonał jeszcze Amarildo.

Po zmianie stron grudziądzanie "dołożyli" czwartego gola, za sprawą Jakuba Nawrockiego. Mogli zdobyć kolejne, ale w kilku sytuacjach świetnie zachował się golkiper Polonii. Gospodarzy stać było tylko na jedno trafienie. W 69. minucie Adriana Olszewskiego pokonał Krystian Pawlak.

Olimpia pozostała na drugim miejscu w ligowej tabeli. Ma trzy punkty straty do liderującej Gedanii Gdańsk. W następnej kolejce drużyna z Grudziądza ponownie zagra na wyjeździe. Tym razem z Błękitnymi Stargard.