Olimpia Grudziądz wysoko wygrała z Unią Janikowo, choć pierwsza straciła gola

Olimpia Grudziądz wysoko wygrała z Unią Janikowo, choć pierwsza straciła gola Łukasz Szalkowski
W meczu kończącym 23. serię gier 2. grupy III ligi Olimpia Grudziądz pokonała Unię Janikowo 4:1 i myśli już o arcyważnym starciu z Kotwicą Kołobrzeg.

Olimpia Grudziądz - Unia Janikowo 4:1 (2:1)
Bramki: Michał Cywiński (36), Jakub Bojas (45, 48, 54) - Damian Ciechanowski (9)
Olimpia: Olszewski - Cabrera, Cywiński, Kaczmarek, Bojas - Nawrocki, Karmański, Leszczyński, Warcholak, Klimek - Witasik
Unia: Fabiszewski - Hulisz, D. Kowalski, Urbański, A. Kowalski - Goździk, Ławniczak, Kujawa, Kędziora, Ciechanowski - Ginter

Grudziądzanie byli faworytem niedzielnego spotkania z Unią Janikowo. To jednak goście strzelili gola jako pierwsi. Stało się to już w 9. minucie meczu, kiedy Damian Ciechanowski znalazł trochę miejsce w polu karnym i oddał dobry strzał, pokonując Adriana Olszewskiego.

Olimpia, podrażniona stratą gola, zabrała się do coraz bardziej zaciekłych ataków. Przyniosło to skutek, bo do szatni gospodarze schodzili, prowadząc 2:1. W 36. minucie, z rzutu karnego, do siatki rywali trafił bowiem Michał Cywiński, a tuż przed gwizdkiem dobrą akcję wykończył Jakub Bojas.

W drugiej połowie napastnik Olimpii "ukąsił" przyjezdnych jeszcze dwukrotnie - w 48. i 54. minucie, czym w zasadzie zakończył spotkanie. Unia miała zbyt mało argumentów w ofensywie, by starać się odwrócić wynik.

Grudziądzanie po zwycięstwie nad janikowianami nadal mają trzy punkty straty do liderującej Kotwicy Kołobrzeg. W najbliższą sobotę Olimpię czeka arcyważne spotkanie, właśnie z drużyną z Kołobrzegu. Jeśli "biało-zieloni" chcą pozostać w grze o awans, muszą wygrać w nadmorskim kurorcie.

Olimpia Grudziądz wysoko wygrała z Unią Janikowo, choć pierw...