Olimpia Grudziądz z pierwszą porażką na własnym stadionie [wideo, zdjęcia]

Łukasz Szalkowski
Grudziądzanie wygrywali do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie to goście strzelili dwa gole i wywalczyli trzy punkty. To pierwsza porażka Olimpii przed własną publicznością w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Olimpii. Już w 3. minucie sędzia podyktował rzut karny, z którego gola strzelił Robert Hirsz. Grudziądzanie w pierwszej części meczu przeważali, tworzyli sobie sytuacje, ale brakowało dobrego strzału albo ostatniego, celnego podania.

Nieskuteczność z pierwszej połowy zemściła się po zmianie stron. Przyjezdni w 49. minucie wyrównali z rzutu karnego, a w 65. prowadzili po golu, którego strzelił Robert Chwastek.

Olimpia starała się doprowadzić do wyrównania, brakowało jednak przede wszystkim dokładności, a czasami szczęścia, jak przy strzale Piotra Witasika, po którym piłka odbiła się od słupka bramki gości. Grudziądzanom nie pomogło nawet to, że Gryf od 69. minuty grał w osłabieniu.

To pierwsza porażka podopiecznych Mariusza Pawlaka na własnym stadionie w tym sezonie. Po raz trzeci z rzędu grudziądzanie nie potrafili wygrać. Kolejne spotkanie czeka ich w Rybniku w przyszły weekend.

Olimpia Grudziądz - Gryf Wejherowo 1:2 (1:0)
Robert Hirsz (3 - karny) - Krzysztof Wicki (49 - karny), Robert Chwastek (65).

Olimpia: Brylewski - Ciechanowski, Witasik, Wawszczyk, Kaczmarek (62. Marzec) - Skibicki (54. Bielawski), Nakrošius, Handzlik (79. Gabor), Hirsz (69. Ziętarski), Papikjan - Kita.

Gryf: Leleń - Bury, Brzuzy, Wicki, Niciński, Goerke - Chwastek (85. Koziara), Kołc, Ryk (77. Sikorski), Włodyka - Rogalski (77. Czychowski).

żółte kartki: Nakrošius - Kołc, Brzuzy.
czerwona kartka: Piotr Kołc (69. minuta, Gryf, za drugą żółtą).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0