Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 4:2 [zdjęcia]

Łukasz Szalkowski
Fantastyczna seria Olimpii trwa. Grudziądzanie pokonali na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec 4:2.

Olimpia Grudziądz 4:2 Zagłębie Sosnowiec
42' Nildo
50' Sebastian Dudek (k)
65' Michał Fiidziukiewicz
71' Marcin Smoliński
81' Dejan Zigon
90'+2 Adam Banasiak

90'+4' Koniec meczu!
90'+2' Niesamowite! Fabisiak zdecydował się na wyjście z bramki na połowę boiska, nie przejął piłki, która trafiła do Nildo, który zdecydował się na strzał. Trafił jednak Fabisiaka... w twarz. Odegrał jeszcze Banasiakowi, który mając naprzeciw tylko obrońcę, trafił do siatki!
90' Sędzia doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry
87' Kontra Olimpii, Nildo świetnie zagrał do wybiegającego na czysta pozycję Banasiaka, który w sytuacji sam na sam z Fabisiakiem minimalnie się pomylił
85' Smoliński schodzi z boiska, zastąpi go Kurowski
84' Wilk za Bajdura
81' Zigoooooooooon! Piękny strzał wracającego po kontuzji pomocnika i Olimpia znowu jest na prowadzeniu! Co za mecz w Grudziądzu!
80' Arak zastąpi Paluchowskiego
79' Nildo trzymany za koszukę w polu karnym Zagłębia, upadł na murawę, ale sędzia zdecydował, że napastnik "biało-zielonych" sumulował i ukarał go żółtą kartką
77' Świetna atmsofera na grudziądzkim stadionie!
74' Banasiak dośrodkował z rzutu wolnego, jednak zbyt mocno i piłka trafiła wprost w rękawice
71' Goooool! Marcin Smoliński oddał przepiękny strzałz rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki!
70' Banasiak był faulowany tuż przed polem karnym Zagłębia
69' Nildo był w niezłej sytuacji, jednak piłka był dograna zbyt wysoko i strzał napastnika Olimpii wykonany był z bardzo trudnej pozycji
67' Dobra piłka do Nildo, który nie miał jednak jak się odwrócić i oddał strzał piętą, nabijając rywala
66' Zigon zastąpił Bartlewskiego
65' Fidziukiewicz wyprowadził Zagłębie na prowadzenie!
63' Piter-Bućko zatrzymał groźny strzał rywala
62' Ciechanowski poradził sobie z rywalem, wybijając piłkę poza boisko
59' Darmochwał sfaulowany przez Sołowieja, który za to zagrania zobaczył żółtą kartkę
58' Banasiak z dystansu, jednak wysoko ponad bramką Zagłębia
57' Bajdur dogrywał w pole karne Olimpii, piłka odbiła się jednak od jednego z grudziądzan
55' Bartczak oddał zaskakujący strzał z dystansy i "na raty" chwycił piłkę Fabiniak
53' Markowski znalazł się w niezłej sytuacji, ale główkował ponad bramką Olimpii
52' Dudek faulowany 20 metrów od bramki gospodarzy
50' Dudek pewnie wykorzystał rzut karny, w Grudziądzu mamy remis
50' Piter-Bućko sfaulował Paluchowskiego we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na "wapno"
48' Faul na Nildo. Żółtą kartką ukarany Matusiak
48' Po rzucie rożnym grudziądzanie nie zdołali oddać strzału
47' Banasiak zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i opuściła boisko. Rzut rożny dla Olimpii
46' Smoliński sfaulowany 40 metrów od bramki Zagłębia
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu
46' Darmochwał zastąpił Kaczmarka

45' koniec pierwszej części spotkania.
44' Nildo miał szansę na drugą bramkę, ale piłka po jego strzale głową minimalnie minęła bramkę!
42' Piękne podanie Bartlewskiego do Nildo, który wykończył akcję strzałem obok Fabisiaka!
40' Fatalne podanie gości w polu karnym Olimpii i piłkę przejął Smoliński
38' Dośrodkowanie Kaczmarka pewnie chwycił Fabisiak
36' Piłka z rzutu wolnego trafiła w pole karne Zagłębia, jednak ani przez chwilę nie było zagrożenia
34' Nildo minął Bajdura blisko narożnika boiska i został sfaulowany
32' Strata Smolińskiego w środku pola, jeden z piłkarzy Zagłębia znalazł się sam na sam z Malcem. Obrońca Olimpii zepchnął rywala w okolice linii bocznej i oddalił zagrożenie
29' Z groźną kontrą wyszli piłkarze Zagłębia, ale dobrze powstrzymali ją grudziądzanie. Przyjezdni mają rzut rożny
28' Banasiak przyjął piłkę klatką piersiową i uderzył z 35 metrów, jednak strzał był daleki od ideału
27' Smoliński prostopadle do Nildo, jednak niecelnie
26' Olimpia wywalczyła rzut rożny
24' Zamieszanie pod bramką Olimpii i świetną sytuację miał Bajdur, jednak jego strzał obronił Fabiniak!
20' Smoliński sfaulowany na połowie rywali
15' Grudziądzanie nadal mają przewagę, choć już nie tak wyraźną, co w pierwszych kilku minutach meczu
14' Bartczak minął jednego z grudziądzan w polu karnym, dogrywał partnerowi, jednak próba ta została zablokowana przez Malca.
11' Goście sfaulowali 30 metrów od własnej bramki. Banasiak zagrał lekko w pole karne, ale połapali się w tym piłkarze z Sosnowca i wybili piłkę/
10' Dwa podania Kaczmarka i Banasiak wystarczyły, by ten ostatni miał sporo miejsca przed polem karnym Zagłębia. Pomocnik Olimpii odegrał dobrze ustawionemu Smolińskiemu, który zdecydował się na strzał niemal z linii pol karnego, ale futbolówka odbiła się od gracza gości.
9' Dośrodkowanie Sierczyńskiego, Fabiniak bez problemu chwycił futbolówkę we własnym polu karnym.
9' Ciechanowski świetnie włączył się do akcji, wbiegł w pole karne Zagłębia, opanował piłkę i oddał mocny strzał, jednak ponad bramką Fabisiaka.
7' Nildo przejął piłkę po dośrodkowaniu rywali, dograł do wybiegającego Kaczmarka, który jednak był na pozycji spalonej.
7' Goście mają rzut rożny po interwencji jednego z grudziądzan.
6' Zitko poradził sobie z prostopadłą piłką zagraną przez przyjezdnych.
5' Kaczmarek "miękko" do wybiegającego w pole karne rywali Banasiaka, jednak zagrał zbyt mocno.
4' Piter-Bućko główkował po dośrodkowaniu Banasiaka, piłka trafiła jednak tylko w boczną siatkę.
4' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Nildo, piłkę końcówkami palców wybił Fabisiak!
3' Smoliński przedarł się przy linii końcowej boiska i dogrywał wzdłuż bramki, ale jeden z gości wybił piłkę. Rzut rożny
3' Wszyscy piłkarze Olimpii są na połowie Zagłębia
2' Kaczarek do Szarpaka, którego zagranie wzdłuz bramki dobrze przeczytał Fabisiak i chwycił piłkę.
1' Paluchowski złapany na spalonym.
1' Rozpoczęli goście.

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Jakub Szarpak - Michal Piter-Bućko, Marcin Smoliński (85' Kamil Kurowski), Marcin Kaczmarek (46' Marcin Kaczmarek), Sebastian Bartlewski (66' Dejan Zigon), Adam Banasiak - Nildo.
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Piotr Darmochwał, Marcin Woźniak, Kamil Kurowski, Dejan Zigon, Patryk Skórecki, Oskar Trzepacz.

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak - Łukasz Sołowiej, Marcin Sierczyński, Robert Bartczak, Michał Fidziukiewicz, Krzysztof Markowski, Sebastian Dudek, Żarko Udović, Michał Bajdur (84' Michał Bajdur), Łukasz Matusiak, Adrian Paluchowski (80' Jakub Arak).
Rezerwowi: Marko Perdijić, Jovan Ninkowić, Dimitar Vezalov, Grzegorz Fonfara, Carles Marc Martinez Ebuena, Jakub Arak, Jakub Wilk.