Olimpia Grudziądz - Znicz Pruszków [relacja live]

Łukasz Szalkowski
Krzysztof Kapica
Olimpię w środę czeka zaległy mecz ze Zniczem Pruszków. Zwycięstwo z niżej notowanym rywalem wydaje się być dla "biało-zielonych" obowiązkiem. Rzeczywistość pokazuje jednak, że faworyt nie zawsze staje na wysokości zadania. Jak będzie tym razem? Początek spotkania o godz. 18.30.

Olimpia Grudziądz 1:0 Znicz Pruszków
81' Jakub Łukowski

90'+5 Koniec spotkania!
90'+4 Fatalne zagranie Paluchowskiego
90'+3 Wesslem minął dwóch rywali, zagrał Angielskiemu, który mógł strzelać, ale pogubił się i stracił piłkę
90'+2 Długołęciki faulował Wesslema na własnej połowie
90' Mecz potrwa cztery minuty dłużej
89' Kaczmarek do Angielskiego, którego uprzedził Misztal
88' Znicz miał dwa rzuty rożne w krótkim odstępie czasu. Drugi z nich zakończył się niecelnym strzałem głową
86' Strzał pruszkowian i kolejna świetna intwerwencja Wrąbla
85' Kaczmarek spróbował z dystansu, jednak nie był to najlepszy strzał
85' Wesslem strzelał. Piłka wybita poza linię końcową
83' Klemenz ukarany żołtą kartką
82' Anhgielski mógł znaleźć się w świetnej sytuacji, ale sfaulował go Niewulis, który ma na koncie żółty kartonik. Powinien obejrzeć czerwoną kartkę, ale sędzia tym razem darował mu przewinienie
81' Co za goooool! Łukowski minął rywala i przymierzył w okienko bramki strzeżonej przez Misztala!
79' Kontuzjowanego Bielawskiego zastąpił Ciechanowski
78' Bielawski ucierpiał w starciu z rywalem. Grudziądzanie szybko wzywają pomoc medyczną. Zawodnik opuszcza murawę na noszach. Najprawdopodobniej doznal kontuzji kolana
76' Paluchowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Wrąblem, ale sędzia dopatrzył się spalonego
73' Świetna parada Wrąbla
71' Co za akcja Wesslema! Minął rywala w polu karnym, uderzył obok Misztala, ale piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka! Niewiele brakowało, a przekroczyłaby linię bramkową
71' Łukowski za Smolińskiego
70' Żółta kartka dla Kurowskiego
69' Wesslem strzelał głową, ale obronił Misztal
68' Angielski strzelał z pola karnego, ale ponad bramką
67' Długołęcki za Banaszewskiego
65' Kaczmarek ukarany żóltą kartką
64' Grudziądzanie mają kolejny rzut rożny
63' Podanie Kubickiego wzdłuż bocznej linii, ale czujny był Klemenz, który wybił piłkę
61' Wesslem przejął piłkę na połowie rywali i bez namysłu huknął w stronę bramki. Piłka minęła jednak bramkę od dobrych kilka metrów
60' Faul Klemenza w środku pola
59' Co za interwencja Wrąbla! Wydawało się, żę piłka trafi do siatki, ale golkiper Olimpii końcówkami palców wybił ją poza boisko!
58' Kurowski ciałem zablokowal strzał rywala
57' Monteiro zaatakował prawą stroną, zatańczył z piłką tuż przy linii końcowej, ale jego dogranie wzdłuż bramki minęło adresata
55' Angielski uderzył w kierunku bramki Znicza, piłke odbiła się od rywala o trafił z powrotem do napastnika Olimpii, który nie trafił nawet w światło bramki
54' Wesslem Monteiro za Michalika
53' Kurowski przyjął podanie Klemenza w polu karnym rywali i odbił się od jednego z gości. Wydawało się, że sędzia miał podstawy, by podyktować "jedenastkę", jednak tego nie zrobił
52' Kaczmarek upadł w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia gracza Znicza. Bardzo podobna sytuacja do tej z pierwszej części spotkania
50' Bielawski uderzał sprzed pola karnego, ale wprost w Misztala
49' Świetne podanie Smolińskiego do Angielskiego, który wyłożył piłkę na szósty metr. Tam nie było żadnego z zawodników w biało-zielonych koszulkach
48' Kaczmarek wywalczył kolejny rzut rożny
47' Uderzenie Ferugi sprzed pola karnego. Próba nie było dobra, Misztal odprowadził tylko piłkę wzrokiem
46' Walka o piłkę na połowie rywali zakończona stratą. Od rzutu z autu rozpoczynają pruszkowianie
46' Błąd Zitko w obronie, ale szybko naprawił go Klemenz
46' Zmiana w ekipie Znicza. Z boiska zszedł Machalski, zastąpił go Kopciński
46' Początek drugiej połowy. Rozpoczynają grudziądzanie

45'+1 Koniec pierwszej części meczu
45'+1 Angielski znalazł się w świetnej sytuacji, ale uderzył obok słupka
45' Pierwsza polowa potrwa minutę dłużej
45' Niewulis strzelał, ale próba była fatalna
43' Efektowne podanie Kaczmarka do Woźniaka, piłka wróciła do Kaczmarka, który ruszył w kierunku linii końcowej i próbował dośrodkować w pole karne rywali. Próbę tę zablokował jeden z obrońców Znicza
41' Świetne podanie do Angielskiego, który minął Misztala, ale nie miał dobrej pozycji do umieszczenia piłki w siatce
40' Piłka do Kaczmarka, który uderzył z "pierwszej piłki". Minimalnie ponad poprzeczką!
40' Kaczmarek minął zwodem dwóch rywali w polu karnym, jednak zamiast strzelać - zagrał do Michalika
38' Dośrodkowanie Bielawskiego w pole karne, ale piłkę przejął Misztal
36' Groźna akcja Olimpii, ale piłkę poza boisko zdołali wybić przyjezdni
35' Jakubik dogrywał wzdłuż linii w pole karne Olimpii, ale świetnie piłkę chwycił Wrąbel
33' Bramka w siatce Olimpii, ale strzelający był na pozycji spalonej
32' Podczas starcia nieopodal pola karnego Olimpii ucierpiał Jagiełło. Zszedł z boiska, ale po interwencji lekarza wrócił na murawę
31' Grudziądzanie wybili piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego
30' Groźna kontra gości i faulem ratował się Woźniak, który ma już przecież na koncie żółtą kartkę. Sędzia nie ukarał go po raz drugi, ale defensor Olimpii z pewnością musi uważać. Tymczasem gracze Znicza będą mieli dobrą okazję do dośrodkowania piłki w pole karne
29' Angielski sfaulował Jakubika na polowie Znicza podczas walki o piłkę. Grę z rzutu wolnego wznowia goście
28' Jakubik przejął dobre podanie kierowane do Kaczmarka
27' Dobra piłka w kierunku Angielskiego, ale napastnik Olimpii był na pozycji spalonej
26' Zółta kartka dla Woźniaka
25' Niewulis ukarany żóltym kartonikiem
24' Smoliński zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Uderzenie celne, ale zbyt lekkie, by mogło zaskoczyć Misztala
23' Kubicki długo nie podnosił się z murawy, ostatecznie wrócił do gry
20' Kubicki znalazł się w polu karnym Olimpii, byl atakowany przez grudziądzanina i padł na murawę. Sędzia nie zdecydował się na wskazania "wapna". Ta sytuacja na pewno będzie budziła sporo kontrowersji
19' Faul na Kaczmarku w środku pola, szybkie wznowienie i... zbyt szybka próba dogrania do Angielskiego. Piłka w rękach Misztala
17' Kolejne przejęcie Olimpii i kontratak. Michalik próbował strzelać, ale pilka odbiła się od nog rywala
17' Angielski na "spalonym"
16' Kontratak grudziądzan, piłkę mial Michalik, jednak stracił ją przy próbie dryblingu
15' Kaczmarek prostopadle do Angielskiego, który oddał strzał z ostrego kąta. Misztal bez problemu złapał piłkę
15' Błąd pruszkowian podczas wyprowadzania akcji i strata piłki
14' Jakubik sfaulował Kaczmarka w środku pola
12' Smoliński dograł Kaczmarkowi, który wrzucił piłkę w pole karne. Misztal wybił piłkę, który spadła pod nogi Michalikowi. Jego strzał był jednak niecelny
10' Zitko nie zdołał wybić piłki, ale dobrze asekurował go Klemenz, oddalając zagrożenie sprzed własnego pola karnego
9' Jakubik dograł piłkę w pole karne. Futbolówka nabrała takiej rotacji, że mogła zaskoczyc Wrąbla i wpaść mu "za kołnierz". Ostatecznie opuścila jednak boisko
8' Piłkę w polu karnym Znicza przejął Zitko, jednak nie zdecydował się na oddanie strzału i stracił piłkę
7' Grudziądzanie wywalczyli kolejny rzut rożny
6' Woźniak przeciął podanie kierowane do Jagiełły. Świetna interwencja obrońcy "biało-zielonych", bo akcja zapowiadała się na bardzo groźną
5' Kontratak Olimpii, piłka do Woźniaka, który widząc że nie zdąży do podania, wywalczył wyrzut z autu
4' Smoliński odegrał Angielskiemu, który zagrał do Ferugi. Ten ostatni zdecydował się na strzał sprzed linii wyznaczającej pole karne, ale pilka poszybywała daleko od bramki
3' Wrzutka w pole karne z naroznika boiska, strzal grudziądzan, ale zablokowany przez rywali. Klemenz próbował odzyskać piłkę i sfaulowała gracze gości
2'Feruga dogrywał w pole karne, ale pilkę wybił jeden z graczy Znicza. Kolejny rzut rożny
1' Marcin Kaczmarek wywalczył rzut rożny
1' Rozpoczęli goście

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Adrian Bielawski (79' Damian Ciechanowski), Lukas Klemenz, Matic Zitko, Marcin Woźniak - Damian Michalik (54' Wesslem Monteiro), Daniel Feruga, Marcin Smoliński, Kamil Kurowski, Marcin Kaczmarek, Karol Angielski.
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Adam Banasiak, Wesllem Monteiro, Damian Ciechanowski, Jose Furtado, Arkadiusz Kasperkiewicz, Jakub Łukowski.

Znicz Pruszków: Piotr Misztal, Andrzej Niewulis, Grzegorz Janiszewski, Damian Jakubik, Maksymilian Banaszewski (67' Mateusz Długołęcki), Maciej Machalski (46' Krzysztof Kopciński), Patryk Kubicki, Maciej Mysiak, Marcin Rackiewicz, Aleksander Jagiełło, Adrian Paluchowski.
Rezerwowi: Dominik Kalinowski, Michał Kucharski, Mateusz Długołęcki, Adrian Grabowski, Karol Podliński, Marcin Rackiewicz, Krzysztof Kopciński.