Olimpia pewnie wygrała pierwsze letnie sparingi [zdjęcia, wideo]

Aż dwie gry kontrolne zaplonował na sobotę sztab trenerski Olimpii Grudziądz. Oba zakończył się zwycięstwem "biało-zielonych" 2:0.

Sobotnie gry kontrolne były pierwszymi w letnim okresie przygotowawczym. Grudziądzanie trenują już od kilkunastu dni, mieli więc "w nogach" ciężkie treningi nastawione na aspekty fizyczne. Świeżości i finezji w grze Olimpii trudno więc było oczekiwać.

Pierwszym przeciwnikiem Olimpii był Bałtyk Gdynia. Jacek Paszulewicz na ten mecz asygnował skład złożony z kilku doświadczonych zawodników, u których boku pojawili się młodzi piłkarze, a także zawodnicy testowani. Grudziądzanie prowadzili grę od pierwszego do ostatniego gwizdka, tworząc sobie bardzo dużo sytuacji do zdobycia gola. Dwie z nich udało się wykorzystać. W 43. minucie Kamil Kurowski wykorzystał sytuację sam na sam z golikiperem Bałtyku, stworzoną po fantastycznym podaniu Nildo. W 60. minucie testowany Karol Żmijewski przymierzył sprzed pola karnego, nie dając rywalowi szans na obronę strzału.

Olimpia Grudziądz 2:0 Bałtyk Gdynia
43' Kamil Kurowski
60' Karol Żmijewski

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Adrian Bielawski, Paweł Kolcz, Arkadiusz Kasperkiewicz, Marcin Woźniak - Maciej Wolski, Kamil Kurowski (74' Miłosz Waszczuk), Daniel Kraska, Marcin Kaczmarek (74' Aleksander Śmiejewski), Karol Żmijewski (74' Mateusz Rumiński) - Nildo.

W drugim sobotnim spotkaniu Olimpia zmierzyła się z trzecioligową Concordią Elbląg. Scenariusz sparingu był podobny - to grudziądzanie naciskali od samego początku i goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Już w 7. minucie prowadzenie gospodarzom dał Oskar Trzepacz, który wykorzystał świetne podanie Mariusza Malca. Druga bramka padła w 52. minucie. Testowany Radosław Jasiński wpakował piłkę do bramki po zagraniu Dariusza Kłusa.

Olimpia Grudziądz 2:0 Concordia Elbląg
7' Oskar Trzepacz
52' Radosław Jasiński

Olimpia Grudziądz: Patryk Królczyk - Damian Ciechanowski, Matic Žitko, Mariusz Malec, Radosław Jasiński (72' Mateusz Rumiński) - Kamil Włodyka, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Paweł Czajkowski, Patryk Skórecki (72' Miłosz Waszczuk) - Oskar Trzepacz (72' Aleksander Śmiejewski).