Olimpia po dobrym meczu pokonała Sandecję! [wideo]

Piotr Bilski
Grudziądzanie rozegrali najlepszy mecz w tym roku i wygrali z Sandecją Nowy Sącz 2:0. Gole strzelali doświadczeni zawodnicy - Adam Banasiak i Marcin Woźniak.

Piłkarze Olimpii wchodzili na murawę w roli faworytów. Sandecja, o ile dobrze gra na własnym boisku, o tyle na wyjazdach jest cieniem drużyny. Grudziądzanie od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku i już po 20 sekundach mogli prowadzić, piłkarze z Nowego Sącza zablokowali jednak groźne zagranie Kaczmarka. W pierwszej części spotkania właśnie Kaczmarek wprowadzał najwięcej zamieszania w szeregach rywali. Obrońcy Sandecji nie radzili sobie z dryblingami doświadczonego skrzydłowego, przez co miał sporo miejsca na boisku. Grudziądzanie stwarzali sporo okazji, ale nie mogli znaleźć drogi do bramki przeciwników. Najbliżej zdobycia gola był Daniel Feruga, który po dobrym zagraniu Banasiaka nieczysto trafił w piłkę i opuściła ona boisko. W 42. minucie Banasiak podszedł do wykonania rzutu wolnego. Piłka ustawiona była w okolicach 25. metra, popularny "Banan" uderzył i nie dał szans golkiperowi Sandecji, umieszczając futbolówkę w siatce tuż przy lewym słupku.

Po zmianie stron obraz gry był bardzo podobny. Olimpia stwarzała sporo szans, a efekt starań przyszedł szybko, bo już w 52. minucie. Pod bramką Sandecji stworzyło się spore zamieszanie, Karol Angielski mocno uderzył piłkę, ale dobrze blokowali nowosączanie. Futbolówka odbiła się pod nogę Marcina Woźniaka, który nie miał już problemu z umieszczeniem jej w bramce. Po strzeleniu bramki Olimpia nieco się cofnęła, pozwalając rywalom na więcej. Sandecja nie wykorzystała jednak czasu, gdy mogła prowadzić grę, a pojedyncze strzały świetnie bronił Wrąbel. Bramkarz Olimpii obronił też rzut karny w 91. minucie podyktowany po faulu Kasperkiewicza. Młody bramkarz świetnie wyczuł intencje Korzyma i odbił piłkę.

Olimpia Grudziądz 2:0 Sandecja Nowy Sącz