Olimpia pokonana po raz szósty z rzędu. Czeka ją zima w strefie spadkowej

Łukasz szalkowski
Grudziądzanie grali dziś po raz ostatni w tym roku. W wyjazdowym meczu przyjaźni z Wigrami Suwałki górą byli gospodarze, którzy wygrali 1:0.

Grudziądzanie jechali do Suwałk z nadzieją na przełamanie fatalnej passy i szansą na wygrzebanie się ze strefy spadkowej przed przerwą zimową. Gospodarze od sześciu spotkań nie przegrali, było więc wiadomo, że o punkty będzie trudno.

Pierwsza połowa spotkania była spokojna, nie było wielu sytuacji z obu stron, ale to Olimpia oddała jedyny celny strzał w tej części gry. W drugiej odsłonie niedzielnego meczu siły jeszcze bardziej się wyrównały, ale widać było, że obie ekipy chcą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i zdobyć bramkę, która dałaby nieco więcej spokoju. Ta sztuka udała się gospodarzom w 60. minucie, kiedy Remisz wykorzystał dobre dośrodkowanie i skierował piłkę do siatki bezradnego Małeckiego. Olimpia po stracie bramki próbowała odrobić stratę, ale dobrze zorganizowane w obronie Wigry nie pozwalały rywalom na zbyt wiele.

Kolejna porażka grudziądzan sprawia, że ich sytuacja przed przerwą zimową stała się jeszcze trudniejsza. Olimpia po sześciu porażkach z rzędu zajmuje 16. miejsce, mając tyle samo punktów co 17. Górnik Łęczna i o trzy "oczka" więcej od zamykającego stawkę Ruchu Chorzów.

Wigry Suwałki 1:0 Olimpia Grudziądz
60' Rafał Remisz

Wigry: 53. Łukasz Budziłek - 3. Rafał Remisz, 17. Adrian Jurkowski, 14. Kamil Kościelny, 16. Artur Bogusz - 23. Serhij Pyłypczuk, 8. Patryk Sokołowski, 10. Mateusz Radecki (74' 20. Laurențiu Iorga), 25. Damian Gąska (80' 32. Robert Obst), 19. Mariusz Rybicki - 9. Patryk Klimala (72' 27. Piotr Kwaśniewski).

Olimpia: 1. Wojciech Małecki - 4. Miha Goropevšek, 24. Matic Žitko, 33. Tomasz Wełna - 25. Damian Ciechanowski, 3. Adrian Bielawski, 7. Damian Michalik, 22. Robert Janicki (80' 9. Marcin Kaczmarek), 70. Konrad Handzlik (65' 18. Hubert Adamczyk), 14. Mateusz Klichowicz - 17. Eusébio Bancessi (69' 11. Wołodymyr Kowal).

Żółte kartki: Remisz, Radecki - Žitko.