Olimpia przegrała z Chojniczanką [wideo, zdjęcia]

Łukasz Szalkowski
Na boisku w Świeciu drugoligowa Olimpia Grudziądz zmierzyła się z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice. Mecz 2:1 wygrała drużyny z zaplecza Lotto Ekstraklasy.

Olimpia - Chojniczanka 1:2 (0:2)
Bramki: Robert Ziętarski (76 - rzut karny) - zawodnik testowany (20), Tomasz Mikołajczak (40).

Olimpia: (I połowa) zawodnik testowany - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Ocenas, Ciechanowski, Witasik, Wawszczyk, Ziętarski, Skibicki, Marzec, Kita. (II połowa) Muzyk - zawodnik testowany, zawodnik testowany (60. Wawszczyk), Ocenas, Ciechanowski, Kaczmarek, Poręba, Ziętarski, Marzec, zawodnik testowany (75. Skibicki), Kita (74. Witasik).
Chojniczanka: (I połowa) Janukiewicz - Kobryń, Boczek, Wołąkiewicz, Sylwestrzak - Piotrowski, Danielewicz, Zawistowski, Żyra, Pyłypczuk - zawodnik testowany (30. Mikołajczak).
(II połowa) Wnuk - Sacharuk,Bondarenko, Michalski, Pietruszka - Przybecki, Paprzycki, Podgórski, Żagiel, Grzelczak - Mikołajczak (60. Surdykowski).

Grudziądzanie przystąpili do meczu mocno osłabieni. Kilku zawodników miało urazy, cały czas kadra jest niepełna i czeka na wzmocnienia.

W pierwszej połowie Chojniczanka dominowała, choć Olimpia też miała okazje do strzelenia goli. To piłkarze z Chojnic dwukrotnie trafiali jednak do siatki. Najpierw jeden z testowanych zawodników w 20. minucie wykorzystał dobrą centrę i z bliskiej odległości pokonał bramkarza grudziądzan, a w 40. minucie w podobnej sytuacji piłkę głową do bramki skierował Tomasz Mikołajczak.

Druga połowa to z kolei lepsza gra Olimpii, która długimi fragmentami kontrolowała boiskowe wydarzenia i często stwarzała sobie sytuacje, których jednak nie potrafiła wykończyć. W 76. minucie Robert Ziętarski trafił z rzutu karnego, podyktowanego za faul na jednym z zawodników Olimpii.

- Drugi nasz mecz kontrolny. Teraz graliśmy z dobrym przeciwnikiem. Na pewno dwa oblicza w dwóch połowach. W pierwszej troszkę inne zadania i większa dominacja Chojniczanki. W drugiej podeszliśmy troszeczkę wyżej i inaczej chcieliśmy to rozegrać, od razu było widać efekty, częściej byliśmy przy piłce - mówił trener Olimpii Mariusz Pawlak.

Grudziądzanie w ostatnich dniach ciężko trenowali i było widać, że zawodnicy nie są tak dynamiczni. - Potrenowaliśmy dosyć mocno, teraz na pewno zmienimy trochę tok przygotowań, żeby troszkę się zregenerować, bo w sobotę kolejny mecz kontrolny. Do ligi oczywiście troszeczkę zostało, ale parę rzeczy na pewno dobrze wyglądało - podsumował szkoleniowiec.