Olimpia przegrała z Termalicą. Czołówka się oddala

pomorska.pl
Olimpia przegrała drugi mecz z rzędu. Po porażce w Legnicy, w sobotę grudziądzanie na własnym stadionie ulegli liderowi - Termalice Bruk-Bet Nieciecza 0:2.

Sobotni mecz do najciekawszych nie należał. W pierwszej połowie nieco przeważali goście, którzy oddali kilka strzałów, ale tak naprawdę świetnej sytuacji sobie nie stworzyli. W 18. minucie niefortunną interwencję zaliczył Dariusz Kłus, który "wpakował" piłkę do własnej siatki. Do końca pierwszej połowy Olimpia w zasadzie nie zagroziła bramce rywali.W drugiej części spotkania grudziądzanie nieco odmienili obraz swojej gry, ale nadal brakowało ostatniego podania albo mocnego, celnego strzału. Olimpia była groźniejsza w ofensywie, ale nie dawała sobie rady z dobrze zorganizowaną formacją obronną Termaliki. W dodatku grający ofensywnie gospodarze w 80' minucie zostawili zbyt wiele miejsca w środku pola Tomaszowi Foszmańczykowi, który z dystansu pokonał Bartosza Fabiniaka i dał swojej drużynie bramkę, która pozwalała na spokojne prowadzenie gry do ostatniego gwizdka. Goście przez ostatni kwadrans meczu stworzyli sobie jeszcze kilka świetnych sytuacji, ale z każdej z nich obronną ręką wychodził Fabiniak.Olimpia zachowała w tabeli czwarte miejsce, ale do lidera traci już 9 punktów. Olimpia Grudziądz 0-2 Termalica Bruk-Bet Nieciecza18' Dariusz Kłus (s)80' Tomasz FoszmańczykOlimpia: 26. Bartosz Fabiniak - 25. Bartosz Jaroch, 2. Michał Łabędzki, 28. Michal Piter-Bučko, 27. Marcin Woźniak - 9. Marcin Kaczmarek (46, 8. Łukasz Suchocki), 14. Dariusz Kłus (46, 11. Marcin Smoliński), 7. Robert Szczot (68, 18. Adam Cieśliński), 10. Denis Popovič, 19. Maciej Rogalski - 21. Arkadiusz AleksanderTermalica Bruk-Bet: 12. Sebastian Nowak - 8. Patryk Fryc, 5. Jakub Czerwiński, 3. Bartosz Kopacz, 17. Dalibor Pleva - 29. Mateusz Janeczko (56, 6. Dawid Kamiński), 2. Dawid Sołdecki (63, 7. Tomasz Foszmańczyk), 25. Mateusz Kupczak, 19. Krzysztof Kaczmarczyk, 27. Dariusz Jarecki - 21. Emil Drozdowicz (89, 11. Wiktor Płaneta)Żółte kartki: Smoliński - Janeczko, Czerwiński, Pleva